baner

Komiks

Sprawa rodzinna i inne historie

Sprawa rodzinna i inne historie

Scenariusz: Will Eisner
Rysunki: Will Eisner
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2011
Seria: Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Stron: 320
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4633-1
WASZA OCENA
10.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
10 /10
Zagłosuj!
Sprawa rodzinna i inne historie to zbiór trzech powieści graficznych z późnego okresu twórczości Willa Eisnera, w których potwierdza swą mistrzowską formę artystyczną.

Sprawa rodzinna to obyczajowa historia, przesycona brutalną prawdą o życiu. Na urodziny do schorowanego ojca zjeżdżają się wszystkie jego dzieci. Jedna z córek pragnie, by rodzeństwo nie tylko wspólnie świętowało, ale i podjęło ważną decyzję. Stopniowo ujawniają się głębokie konflikty, chciwość, próżność, żądza i zazdrość, które zmieniają wizerunek przeciętnej rodziny. Jak w tych okolicznościach zostanie rozwiązana „sprawa rodzinna”?

W Drobnych cudach Eisner przywołuje postaci ze swego dzieciństwa – wuja, który dzięki przekrętom zmienia się z żebraka w biznesmena, szczwanego dzieciaka, potrafiącego na każdym kroku przechytrzyć swych prześladowców oraz parę niepełnosprawnych małżonków, odkrywających prawdziwe szczęście. Te tętniące życiem migawki wywołują wzruszenie, bawią i w niemal filozoficzny sposób mówią, czym jest życie.

Życie na obcej planecie jest opowieścią, która od początku trzyma czytelnika w napięciu. Pewien naukowiec w oddalonej od świata stacji śledzenia obiektów kosmicznych odbiera sygnał radiowy obcego pochodzenia. Uruchamia to lawinę wydarzeń na skalę międzynarodową. W sprawę angażują się politycy, służby specjalne, szefowie wielkiej korporacji, a sytuacja szybko wymyka się spod kontroli.

[opis wydawcy]

Recenzja

Sprawa Rodzinna, Tadeusz Fułek

Galerie

Sprawa rodzinna i inne historie Sprawa rodzinna i inne historie Sprawa rodzinna i inne historie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-