baner

Komiks

Jeż Jerzy na urwanym filmie

Jeż Jerzy na urwanym filmie

Scenariusz: Wojtek Wawszczyk, Kamil Kochański, Marcin Ponomarew, Janusz Ordon, Kuba Tarkowski, Tomasz Nowik
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak, Olaf Ciszak, Anna Błaszczyk, Kamil Kochański, Marcin Ponomarew, Janusz Ordon, Kuba Tarkowski, Tomasz Nowik
Okładka: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2011
Seria: Jeż Jerzy
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 80
Cena: 49,9 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4705-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
"Jeż Jerzy na urwanym filmie" to album wydany z okazji premiery pełnometrażowego filmu animowanego pt.: "Jeż Jerzy".

Czy kiedykolwiek, oglądając film, zastanawialiście się, co by było, gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej albo co też dziać się mogło przed napisami początkowymi lub po napisach końcowych? Na pewno tak! Teraz nie jesteście już skazani na domysły przynajmniej nie jeżeli chodzi o film "Jeż Jerzy". Niniejszy album przynosi wszystkie odpowiedzi nawet na pytania, których nikt o zdrowych zmysłach nie ośmieliłby się zadać.

"Jeż Jerzy na urwanym filmie" nie jest kolejną odsłoną przygód Jerzego. Pretekstem do wydania tej książki jest pełnometrażowy film animowany "Jeż Jerzy", nad którym autorzy pracowali od 2007 do końca 2010 roku. Podczas tej pracy powstały tysiące szkiców, rysunków, layoutów, storyboardów mnóstwo materiału, który stanowił żywy zapis historii tworzenia animowanej wersji Kolczastego. Twórcy uznali, że warto pokazać tę część warsztatu filmowego tym bardziej że zazwyczaj pozostaje ona ukryta. Jest więc "Jeż Jerzy na urwanym filmie" w dużej części artbookiem.

Ale jest też czymś więcej. Wojtek Wawszczyk, jeden z trzech reżyserów, wcielił się w rolę przewodnika, który z werwą objaśnia krok po kroku, jak do tego doszło, że na ekranach kin pojawił się "Jeż Jerzy". To prawdziwa gratka dla wszystkich, których ciekawi filmowa kuchnia.

To jednak nie wszystko. "Jeż Jerzy na urwanym filmie" to także album komiksowy! Bardzo nietypowy, bo stworzyli go ludzie, którzy ostatnie kilka lat dzień w dzień wchodzili do świata Jeża i starali się sprawić, by stał się on pełnokrwistą postacią filmową. Rysownikami i scenarzystami "Jeża Jerzego na urwanym filmie" są animatorzy, rysownicy i reżyserzy filmu "Jeż Jerzy".

Album to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów serii.

Seria przeznaczona tylko dla dorosłych.

Recenzja

Jeż Jerzy na urwanym filmie, Maciej Gierszewski

Galerie

Jeż Jerzy na urwanym filmie Jeż Jerzy na urwanym filmie Jeż Jerzy na urwanym filmie Jeż Jerzy na urwanym filmie Jeż Jerzy na urwanym filmie Jeż Jerzy na urwanym filmie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-