baner

Komiks

Chopin New Romantic

Chopin New Romantic

Scenariusz: Grzegorz Janusz, Mawil, Jan-Frederik Bandel, Andreas Michalke, Krzysztof Ostrowski, Agata Nowicka, Monika Powalisz
Rysunki: Jakub Rebelka, Mawil, Jacek Frąś, Sascha Hommer, Andreas Michalke, Krzysztof Ostrowski, Agata Nowicka, Patryk Mogilnicki
Okładka: Jakub Rebelka
Data wydania: Grudzień 2010
Tłumaczenie: Grzegorz Janusz
Druk: kolor
Oprawa: mięka, szyto-klejona
Format: 160 × 230 mm
Stron: 148
Cena: 0 zł
Wydawnictwo: Botschaft der Republik Polen in der Bundesrepublic Deutschland
Album dwujęzyczny, polsko-niemiecki.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Fryderyk Chopin – genialny kompozytor i pianista, ambasador polskiej kultury, ale też postać tajemnicza, mityczna, tragiczna. Dla wielu, obok Adama Mickiewicza, czy Juliusza Słowackiego, uosabiająca wręcz polski romantyzm. Krótko mówiąc świetny materiał na bohatera popkultury.

Chopin przez lata był już tematem filmów, popularnych książek i poważnych opracowań, trafił do panteonu największych polskich twórców, ale też na banknoty. 200. rocznica urodzin legendarnego muzyka to najlepsza chwila, by zajął się nim także komiks.

Uznani twórcy komiksów z Niemiec i Polski – Jakub Rebelka, Marcus „Mawil” Witzel, Jacek Frąś, Sascha Hommer, Krzysztof Ostrowski, Agata „Endo” Nowicka, Andreas Michale, Patryk Mogilnicki, Jan-Frederik Bandel, Monika Powalisz, Grzegorz Janusz – podeszli do Fryderyka Chopina na wiele rozmaitych sposobów. Są w antologii „Chopin New Romantic” alternatywne wersje historii, wariacje na temat biografii kompozytora, a także komiksy, w których Chopin jest tylko punktem wyjścia – do opowieści o sile muzyki, do pochwały tego co atrakcyjne w polskiej współczesnej kulturze.

To nieortodoksyjne, a czasami idące wręcz pod prąd i prowokacyjne, podejście do postaci Fryderyka Chopina kreuje nie tylko zupełnie inny obraz słynnego Polaka, ale pokazuje także swobodę i siłę komiksowego medium. Wychodząc od Chopina, ale idąc za głosem serca, wyobraźni i artystycznej wrażliwości młodzi twórcy stworzyli oryginalny, niebanalny album, będący doskonałym akcentem na zakończenie Roku Chopinowskiego.

Publikacja darmowa.
Produkcja antologii Kultura Gniewu.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-