baner

Książka

Alan Moore. Wywiady

Alan Moore. Wywiady

Autor: Bill Baker
Data wydania: Listopad 2010
Tłumaczenie: Patryk Balawender
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 125 x 175 cm
Stron: 296
Cena: 30 zł
Wydawnictwo: Miligram & Viral
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Amerykański dziennikarz i krytyk komiksowy Bill Baker przeprowadził dwa długie wywiady z autorem takich legendarnych już dzieł, jak Strażnicy, V jak Vendetta, Saga o Potworze z bagien i Prosto z piekła.

W rozmowach z nim Alan Moore opowiada o dzieciństwie, fascynacjach literackich i komiksowych oraz o trudnych relacjach z Hollywood. Zdradza tajniki warsztatu i nie skąpi szczegółów na temat swej twórczości. Przedstawia też własny pogląd na to, czym jest kreatywność - iście magiczny przejaw ludzkiej działalności.

Wywiadom towarzyszą prace polskich artystów, których zaraziły wizje tego jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych magów naszej rzeczywistości.

Pewnego dnia porządni mieszczanie i uczciwi mieszkańcy Northampton spalą Alana na stosie jako czarownika i będzie to wielka strata dla świata.
Neil Gaiman, autor Sandmana, Amerykańskich bogów, Koraliny

Orson Welles komiksu...
Steve Rose, „The Guardian”

Nazywanie tego wolnego ducha najlepszym scenarzystą w historii komiksu jest niedomówieniem.
George Khoury, autor The Extraordinary Works of Alan Moore

Grafiki i rysunki towarzyszące wydaniu: Paweł Borkowski ‘FRM’, Paweł Cegłowski, Mateusz Herman, Paweł Janczarek, Tomasz Kaczkowski, Wojciech 'Otecki' Kołacz, Marcin Kuligowski, Ola Mróz i Tomasz Płonka.

[opis wydawcy]

Tagi

Alan Moore

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-