reklama baner reklama

Komiks

Star Wars: Wektor #01

Star Wars: Wektor #01

Scenariusz: John Jackson Miller, Mick Harrison
Rysunki: Scott Hepburn, Dave Ross, Douglas Wheatley
Tusz: Joe Pimentel, Dan Parsons
Kolor: Michael Atiyeh, Dave McCaig
Okładka: Travis Charest
Data wydania: Grudzień 2010
Seria: Star Wars: Wektor
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 150 x 228 mm
Stron: 144
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4628-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Cykl przeznaczony zarówno dla tych, którzy doskonale znają komiksy Star Wars, jak i dla tych, którzy dopiero chcieliby rozpocząć podróż do świata Gwiezdnych Wojen.

Pierwszy tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest piątym tomem serii Rycerze Starej Republiki, drugi jest trzecim tomem cyklu Mroczne Czasy.
Rozdział pierwszy (Rycerze Starej Republiki, tom 5).
To, co zaczęło się od wizji zagrożenia ze strony Sithów, sięgającej daleko w przyszłość, stało się niebezpieczną misją dla agentki Jedi, Celeste Morne. Wysłana w strefę działań wojennych Celeste nie może pozwolić, by przedmiot z wizji – sithański artefakt zwany Talizmanem Muura – wpadł w ręce mandaloriańskich najeźdźców. Gdy jednak spotyka Zayne’a Carricka, padawana Jedi, wrobionego w morderstwo przez własnych mistrzów, jej misja zmienia kierunek. Agentka musi zmierzyć się z mocą talizmanu i powstrzymać armię mandaloriańską, która szykuje się do ataku na Republikę!
Rozdział drugi (Mroczne Czasy, tom 3).
Niemal cztery tysiące lat później, wkrótce po przekształceniu Republiki w Imperium, potencjalna moc talizmanu zwraca uwagę Dartha Vadera. Zwabiwszy na odludny księżyc przemytników, którzy nie wiedzą, że są w posiadaniu artefaktu, Vader pragnie zdobyć go dla siebie. Ale talizman – wraz z żyjącym w nim, pełnym wrogości duchem starożytnego Sitha – nie przetrwał przez wieki sam. Chcąc zabrać zdobycz, Vader musi stawić czoło nie tylko potężnej magii Sithów, ale także wściekłości Jedi z czasów Starej Republiki!

[opis wydawcy]

Recenzja

Star Wars: Wektor #01, Krzysztof Tymczyński

Galerie

Star Wars: Wektor #01 Star Wars: Wektor #01

Tagi

Star Wars

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Krzych Ayanami -

Jezu, co szmira. Obraz nędzy i rozpaczy.