reklama

Prasa

Fantasy Komiks #08

Fantasy Komiks #08

Scenariusz: Christophe Arleston, Ulrig Godderidge, Melanie Turpyn, Nicolas Jarry
Rysunki: Adrien Floch, Eric Cartier, Paolo Deplano
Tusz: Andrew Pepoy
Kolor: Claude Guth, Lyse, Cyril Vincent, Simon Sternis
Okładka: Adrien Floch
Data wydania: Grudzień 2010
Seria: Fantasy Komiks
Tłumaczenie: Agnieszka Labisko, Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 128
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Ósmy tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy dłuższe historie autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

W tym tomie Fantasy komiks:
Nowe serie! Wyprawa Alunysa, część 1: Autorami scenariusza są Christophe Arleston (Rozbitkowie z Ythaq, Lasy Opalu) oraz młoda francuska pisarka Melanÿn. Rysunki stworzył bardzo doświadczony grafik Éric Cartier (ur. 1957).Wyprawa Alunysa to humorystyczno-przygodowa historia, rozgrywająca się w świecie Troy 800 lat przed czasami Lanfeusta (bohatera serii Lanfeust z Troy). Stanowi część dużej kolekcji Legendy Troy, opisującej przygody wielu bohaterów, żyjących w różnych epokach historii planety Troy. Wyprawa Alunysa opowiada o szalonym magu z Akademii Eckmulskiej, który na skutek pomyłki w zaklęciu zamienił się duszami z własnym kotem. Musi teraz udać się na koniec świata, gdzie żyją mityczne stworzenia, mogące mu pomóc w odczynieniu czaru.

Krasnoludy – stripy humorystyczne. Scenariusz: Nicolas Jarry. Rysunki: Paolo Deplano. W dobrze znanym czytelnikom FK uniwersum goblinów żyją także inne ciekawe stwory, między innymi krasnoludy. Małe wzrostem, ale potężne męstwem i siłą, są znakomitymi wojownikami, lubiącymi udawać prawdziwych macho. Ale sytuacja zmienia się, gdy wracają do domu, gdzie rządzą ich żony…

Kontynuacje serii: Rozbitkowie z Ythaq, część 6: Scenariusz autorstwa sławnego Christophe’a Arlestona (serie ze świata Troy), a rysunki – Adriena Flocha (Sloka).Postrach północnych pustkowi planety Ythaq, wódz Kengis, zdobywa wrak gwiezdnego liniowca „Warkocz Komety”. W ostatniej chwili udaje się stamtąd uciec głównym bohaterom. Orientują się, że uczestniczą w okrutnej grze, prowadzonej przez najbogatszych ludzi galaktyki. Sami są w niej tylko pionkami. Przez tajemniczych Mistrzów Gry zostają przeniesieni na drugi kraniec planety. Być może właśnie tam uda im się znaleźć sposób na pomieszanie szyków graczom, którzy dla zwycięstwa w grze nie wahają się odbierać życie całym narodom.

Sloka, część 2 – Seria stworzona przez dwóch Francuzów: scenarzystę Ulriga Godderidge’a i znanego (np. Rozbitkowie z Ythaq) rysownika Adriena Flocha.Na planecie Link-Archoid trwa wojna pomiędzy dwoma imperiami, które niedawno wkroczyły w okres technologicznego rozwoju. Mimo to już dysponują nową bronią, zdolną zniszczyć cały świat. Na jednej z dzikich wysp zagubionych na oceanie rozbija się samolot wojskowy z dwoma pilotami, Arnem i Sloką. Uratowani przez tubylców, żyją pośród nich spokojnie aż do czasu, gdy na wyspę przybywa ekspedycja jednego z walczących państw. Właśnie tam ma zostać założona baza nowej broni. Ale nie zamierzają na to pozwolić dawni bogowie tubylców. Rozpoczyna się walka między zapomnianymi siłami magii a światem współczesnym.

Artykuły: Wyznania Kriss de Valnor – wprowadzenie do losów najbardziej znanego czarnego charakteru bestsellerowej serii Thorgal. Piękna, ale okrutna i bezwzględna Kriss doczekała się własnej serii, która w Polsce ma premierę w tym samym czasie, co we Francji! W jednym z ostatnich tomów Thorgala Kriss zginęła, ratując rodzinę głównego bohatera, ale to nie koniec jej przygód.Wektorem przez galaktykę – omówienie niezwykłej, dwutomowej serii Star Wars: Wektor, która jest doskonałym wprowadzeniem do świata Gwiezdnych Wojen dla każdego czytelnika, który jeszcze nie zna tego uniwersum. Wektor rozgrywa się na przestrzeni aż czterech tysięcy lat i w logiczny sposób łączy wszystkie podstawowe cykle Star Wars!

[opis wydawcy]

Galerie

Fantasy Komiks #08 Fantasy Komiks #08 Fantasy Komiks #08 Fantasy Komiks #08 Fantasy Komiks #08 Fantasy Komiks #08 Fantasy Komiks #08

Tagi

Fantasy Komiks

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-