dd1

Kasane #05 ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Kasane #05

Postautor: wkp » wt 06.09.2022 5:09

CO PRZYNIESIE ZE SOBĄ SIOSTRA

Japończycy to potrafią. Oddać smak dobrego żarełka na stronie mangi? Żaden problem. Aromat mydła albo kobiecego ciała? Okej, spoko. Grę aktorską i mimikę człeka na scenie też oddać potrafią i to jeszcze jak. Przykład? „Kasane”. I to dobry przykład. A przy okazji rzecz z udaną fabułą, konkretną akcją, świetnym klimatem i w ogóle takim wykonaniem, że stary i zgrany koncept zamiany ciał / udawania kogoś / zamiany żyć zyskuje tu nową jakość.

W życiu Kasane wiele się dzieje. Zamiana żyć i urody z Niną, sceniczne popisy… A teraz jeszcze w jej życiu pojawiła się Nogiku, jej siostra. A co ona ze sobą przyniesie?

„Kasane” wieloma rzeczami stoi. A przede wszystkim bohaterami. Ich kreacjami. Mangi kojarzą się nam z rzeczami lekkimi, prostymi i przyjemnymi. Ot rozrywką środka, gdzie dzieje się dużo, szybko, z wielkimi oczami i tym podobnymi rzeczami. A „Kasane” to rzecz poważna, depresyjna, smutna, ponura. Taka ludzka, bo co z tego, że to fantastyka o byciu kimś innym, skoro i tak skupia się na nas, naszych instynktach, ciemnych stronach naszej natury, rządzach, pragnieniach i dążeniu do osiągniecia sukcesu. Po trupach, oczywiście.

Ale to też historia o urodzie. O koszmarze tak brzydoty, jak i piękna. I o tym, jak to, czego pragniemy, może okazać się czymś całkowicie odmiennym. Thrillerowa fabuła, gdzie spotykają się i romans, i dramat w stylu rodzinnych sekretów, niesie ze sobą zdecydowanie coś więcej, niż tylko rozrywkę. Jakąś satyrę, komentarz społeczny, krytykę naszej nastawionej tylko na urodę mentalności, ale też i swoistą analizę odtrącenia, która potrafi jeśli nie wywołać jakieś demony, to na pewno uwolnić te już w nas tkwiące.

Zabawa jest świetna. I świetnie narysowana. To nie jest rzecz, która pędzi na złamanie karku, treść obraca się wciąż wokół tych samych wątków, tematów i postaci, a graficznie balansuje na granicy mroku i delikatności. Erotyzmu i romantyzmu. Aktorskiej ekspresji i horrorowej niemalże mimicznej nadinterpretacji. Sporo w tym teatralności, sporo też typowej mangi, takiej jednak dla starszych, dojrzalszych.

I to mnie kupiło na początku i kupuje nadal. I będzie kupować. Bo „Kasane” to dobra manga, trochę odświeżenia i zwolnienia tempa, na rzecz emocji i szalejących introspekcji.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2098
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron