dd1

Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi ----

----

dd

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: vision2001 » śr 21.09.2011 12:44

karampuk pisze:
vision2001 pisze:"House of M" (tytuł roboczyŁ "Dom M", hmmmm...)

hmmm... a co proponujesz?


Ja to chyba bym pozostał przy oryginalnym tytule. I dzięki temu mniej roboty z przerabianiem logo i wkomponowaniem w okładkę. :)
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » śr 21.09.2011 17:52

Ja też tutaj zostawiłbym oryginalną nazwę.
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » śr 21.09.2011 21:34

House of M zdecydowanie najlepszy!
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: fragsel » wt 27.09.2011 9:22

Myślę, że w oryginale nie chodziło o dom, tylko raczej coś w rodzaju "Ród M". Tytuł "Dom M" wydaje mi się nieprzemyślany... To już lepiej zostawić House of M.
fragsel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: wt 27.09.2011 9:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Wert » sob 08.10.2011 16:25

Co sądzicie o Byłem Bogiem? Ja muszę przyznać, że to jeden z najlepszych komiksów, które czytałem w ostatnim czasie... Tematyka niebanalna i niejednoznaczna plus świetny rysunek.
Wert
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 23.03.2009 19:48

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » śr 19.10.2011 15:40

Wert pisze:Co sądzicie o Byłem Bogiem?

Zaskakująco dobry komiks. Nawet po skończonej lekturze siedzi w głowie. Co do drugiej nowości od Muchy czyli New Avengers: Sentry to dawno nie czytałem tak dobrego Marvela.
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Roy_v_beck » ndz 23.10.2011 0:08

Nom, Sentry jest naprawdę pokręcony. Ciężko odróżnić fikcję od rzeczywistości, no i nawet Paul Jenkins się pojawia :D
Roy_v_beck
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: pn 05.04.2010 0:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: charlie_cherry » śr 07.12.2011 18:17

Odpowiedzi od Muchy Comics, wydawnictwo zaprasza też na swój profil na Facebooku, gdzie będą publikowane newsy i plany wydawnicze - http://www.facebook.com/pages/Mucha-Com ... 4102038842

1. jakiego Supermana planujecie wydać? jest szansa na Superman: Red Son?

Planujemy wydać "All-Star Superman", zeszyty #1-12 w jednym woluminie w 2012 roku. W zależności od wyników sprzedaży, możemy opublikować następne tytuły z "Supermanem".

2. czy jeżeli Egmont zrezygnowałby z Hellblazera przejmiecie tę serię?

Prawdopodobnie nie.

3. czy definitywnie zrezygnowaliście z Batmana, czy jest szansa na wydanie go w przyszłym roku?

Podobno Egmont planuje kontynuować wydawanie Batmana w 2012, dlatego też nie mamy żadnych planów z tą postacią.

4. wydacie kolejne tomy Astonishing X-Men?

Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

5. w planach na zeszły rok był komiks MARVELS: Eye of the Camera. nie ukazał się. w zapowiedziach do końca tego roku również nie ma tej pozycji. czy całkowicie zrezygnowaliście z tego komiksu?

Zrezygnowaliśmy z tego komiksu.

6. czy macie w planach jakieś nowe serie z Vertigo? może bardzo dobry Scalped?

Z Vertigo w 2012 wydamy "War Stories #2" i "Daytripper".

7. czy jest szansa na jakieś komiksy ze Spider-Manem bądź Punisherem?

Nie mamy żadnych planów względem tych serii.

8. czy w 2012 na pewno wydacie Civil War? komiks ten zapowiadany jest już od dawna i jakoś nie może doczekać się publikacji.

Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: HUDY » ndz 04.03.2012 16:26

Jesli Superman Was zadowoli to jest szansa na inne komiksy ze stajni DC??? 12częsciowa maxi seria JUSTICE Alexa Rossa to nie byle co, idealnie nadaje się do wydania w całości.I jeszcze jeden: CRISIS OF INFINITE EARTHS prawdziwy klasyk też 12 częściowy. Te komiksy każdy fan powinien mieć na swojej półce.
Najlepsza strona poświęcona Batmanowi: http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: steve » wt 06.03.2012 18:01

1. Swego czasu wydawnictwo Mandragora wydało na polskim rynku kilka komiksów z serii Essential. Czy jest szansa że Mucha wyda coś z tej serii ? W końcu to Marvel czyli coś w czym się specjalizujecie, więc może warto.
2. Czy można liczyć na jakieś komiksy z wydawnictwa Dark Horse ? Np Conan ?
3. Gdyby jednak Egmont odpuścił sobie Batman to bylibyście zainteresowani ?
4. W 2005 roku wydawnictwo Axel Springer wydało kilka numerów serii "Superman/Batman". Do tego Egmont wówczas nie miał licencji ( i nadal chyba nie ma). W związku z tym, czy jest szansa na tą serię w Polsce ?
5. Czy macie zamiar w dalszej lub bliższej przyszłości wydać coś w zeszytach czy definitywnie nastawiacie się na TPB ?
6. Dołączam się do pytania o inne komiksy z DC. W końcu DC to nie tylko Batman czy Superman. Może teraz, kiedy mamy nowy początek DC, warto sięgnąć po jakąś serię ?
7. A może właśnie coś z klasyki ? CRISIS ON INFINITE EARTHS - było by bosko :) Lub coś z Marvel np. SECRET WARS ??
8. Kiedy można się spodziewać pierwszego komiksu w tym roku ? W końcu mamy już marzec :)

pozdrawiam i życzę sukcesów.
steve
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 11.05.2006 11:58

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » pn 07.05.2012 19:26

1. Czy są już jakieś wstępne plany odnośnie kolejnych komiksów Marvela, po House of M?
2. Ile tomów New Avengers planujecie wydać?
3. Są jakieś szanse na kolejne komiksy z X-men, czy Wolverine? Taki Messiah Complex, czy Old Man Logan byłyby idealne...
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Quithe » sob 12.05.2012 23:27

Na FB napisali, że będzie nowy Wolvi, ale nie podali co konkretnie.
Awatar użytkownika
Quithe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » ndz 20.05.2012 19:43

@ramirez ja to bym radził jednak zadać te pytania na FB. Będziesz miał odpowiedź w 5 minut a tu to możesz czekać nawet i rok ;)
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: charlie_cherry » wt 19.06.2012 0:46

Plany wydawnictwa do końca roku:

Lipiec: ALL-STAR SUPERMAN
Sierpień: HOUSE OF M
Wrzesień: NEW AVENGERS vol. 4
Październik: DAYTRIPPER i WAR STORIES vol. 2
Listopad: NEW AVENGERS vol. 5
Grudzień: CIVIL WAR

1. Swego czasu wydawnictwo Mandragora wydało na polskim rynku kilka komiksów z serii Essential. Czy jest szansa że Mucha wyda coś z tej serii ? W końcu to Marvel czyli coś w czym się specjalizujecie, więc może warto.

Nie mamy takich planów.

2. Czy można liczyć na jakieś komiksy z wydawnictwa Dark Horse ? Np Conan ?

Zastanawiamy się nad kilkoma pozycjami z Dark Horse na rok 2013.

3. Gdyby jednak Egmont odpuścił sobie Batman to bylibyście zainteresowani ?

Oczywiście! :)

4. W 2005 roku wydawnictwo Axel Springer wydało kilka numerów serii "Superman/Batman". Do tego Egmont wówczas nie miał licencji ( i nadal chyba nie ma). W związku z tym, czy jest szansa na tą serię w Polsce ?

Nie, najprawdopodobniej nie.

5. Czy macie zamiar w dalszej lub bliższej przyszłości wydać coś w zeszytach czy definitywnie nastawiacie się na TPB ?

Będziemy publikować wyłącznie TPB.

7. A może właśnie coś z klasyki ? CRISIS ON INFINITE EARTHS - było by bosko :) Lub coś z Marvel np. SECRET WARS ??

Być może.

Jesli Superman Was zadowoli to jest szansa na inne komiksy ze stajni DC??? 12częsciowa maxi seria JUSTICE Alexa Rossa to nie byle co, idealnie nadaje się do wydania w całości.I jeszcze jeden: CRISIS OF INFINITE EARTHS prawdziwy klasyk też 12 częściowy. Te komiksy każdy fan powinien mieć na swojej półce.)

Jeśli Superman okaże się sukcesem, jest bardzo możliwe, że spróbujemy opublikować inne komiksy ze DC.

1. Czy są już jakieś wstępne plany odnośnie kolejnych komiksów Marvela, po House of M?

Plany podane są powyżej.

10. How many volumes of New Avengers are you planning to publish?

Przynajmniej pięć.

3. Są jakieś szanse na kolejne komiksy z X-men, czy Wolverine? Taki Messiah Complex, czy Old Man Logan byłyby idealne...

Być może.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Skandal » wt 19.06.2012 16:23

Witam!!!

1. Czy wydawnictwo Mucha Comics zastanawiało się nad wydaniem w Polsce komiksu Kick Ass autorstwa Johna Romity Jr oraz Marka Millara ( wydawnictwo ma na swoim koncie oba tomy Wolverine: Wróg Publiczny)? Na chwilę obecną za oceanem ukazały się dwie mini serie ( po 8 i 7 numerów), a lada monet swoją premierę będzie mieć mini seria poświęcona Hit Girl... komiks odbił się szerokim echem na świecie do czego przyczyniła się i głośna ekranizacja dzieła, więc może warto byłoby zapoznać polskich fanów z tą kontrowersyjną acz ciekawą historią o " superbohaterach"?
Skandal
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 19.06.2012 16:11
Lokalizacja: Umysł Marka Millara...

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Mr. Wojtecky » wt 19.06.2012 18:17

Czy w waszych planach wydawniczych znajduję się może komiks Strażnicy (Watchmen)?
Awatar użytkownika
Mr. Wojtecky
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: pt 18.11.2011 16:36

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » śr 20.06.2012 12:02

To ja również przyłączam się do pytania czy jest szansa na Kick-Ass (vol.1 i vol.2) oraz kolejny projekt Millara Nemesis?
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » pt 22.06.2012 4:12

No dobra, to i ja przyłączam się do pytania o Kick Ass, jest szansa?
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Skandal » pt 22.06.2012 10:43

Należy dodać, że jeszcze fakt, że w tym roku mają ruszyć zdjęcia do drugiej ekranizacji Kick Assa, gdzie ma zostać wykorzystana historia zarówno z serii poświęconej Hit Girl ( ok. 30 minut) jak i drugiej serii KA ( ok. 70 minut), a to mogłoby zwiększyć zainteresowanie komiksem nad Wisłą.

1. Może warto byłoby zainteresować się innymi komiksami na podstawie scenariusza Marka Millara np: składający się z trzech części " Superman: Red son" opowiadający na pytanie: Co by było, gdyby Superman jako dziecko wylądował w ZSRR, a nie w Stanach Zjednoczonych Ameryki?

2. " Marvel 1985" napisany przez Marka Millara i zilustrowany przez Tommy'ego Lee Edwardsa opowiadający o pojawieniu się postaci z Universum Marvela w tytułowym roku 1985.

3. Czy Wasze wydawnictwo zastanawiało się, kiedyś nad wydaniem czarno- białego komiksu autorstwa Kevina Eastmana i Petera Lairda z lat 80-tych ub. wieku z przygodami czterech zmutowanych żółwi żyjących w nowojorskich systemach kanalizacyjnych? Trzy pierwsze tomy zostały wydane w Polsce przez śp. TM-SEMIC, ale z powodu przemocy i mrocznego klimatu odbiegającego od serialu animowanego nie zdobył w Polsce zbyt wielu fanów.

4. Również dołączam się do Mr. Wojteckiego z zapytaniem o Strażników/ Watchmen.
Skandal
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 19.06.2012 16:11
Lokalizacja: Umysł Marka Millara...

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Mr. Wojtecky » pt 22.06.2012 14:04

Watchmen to na prawdę świetny komiks. Wasze wydawnictwo z pewnością odniosłoby spory sukces wydając strażników tak jak to było w przypadku dotychczas wydawanych przez was komiksów. Tak więc jeżeli zdecydujecie się wydawać komiksy z poza marvela to proponuję wydać wspomniany przeze mnie komiks Strażnicy/Watchmen.
Awatar użytkownika
Mr. Wojtecky
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: pt 18.11.2011 16:36

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Andy13 » pt 22.06.2012 23:13

Mr. Wojtecky pisze:Watchmen to na prawdę świetny komiks.

...który w Polsce już dawno został wydany przez Egmont.
Andy13
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pt 12.02.2010 15:45

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Mr. Wojtecky » sob 23.06.2012 11:22

Andy13 pisze:
Mr. Wojtecky pisze:Watchmen to na prawdę świetny komiks.

...który w Polsce już dawno został wydany przez Egmont.


Tak wiem ale Egmont wydał strażników bardzo dawno temu, po zatem tamta wersja była niepotrzebnie dzielona na trzy części i na dodatek tragicznie przetłumaczona. Egmont już nie raz dawał do zrozumienia że z herosów wydaje jedynie gacka, więc Mucha mogłaby przejąć prawa wydawnicze do strażników.
Awatar użytkownika
Mr. Wojtecky
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: pt 18.11.2011 16:36

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Beau Nierób » sob 23.06.2012 21:02

Mr.Wojtecky pisze:tragicznie przetłumaczona


Dlaczego tak uważasz?
Beau Nierób
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: wt 17.10.2006 16:46

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Mr. Wojtecky » sob 23.06.2012 22:36

Beau Nierób pisze:
Mr.Wojtecky pisze:tragicznie przetłumaczona


Dlaczego tak uważasz?


Może trochę przesadziłem z tą tragedią ale wg. mnie komiks był słabo przetłumaczony i już nie chcę wymieniać po kolei co było w nim dobre a co złe. Musiałbym rozpisywać się bez końca a nie temu służy ten temat tylko zadawanym przez nas pytaniom i odpowiedziom wydawnictwa. Oczywiście to zdanie należy do mnie i pozostawiam je dla siebie. Nikt nie musi sugerować się moimi spostrzeżeniami gdyż każdy ma prawo do własnej opinii.
Awatar użytkownika
Mr. Wojtecky
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: pt 18.11.2011 16:36

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: daniels » pt 26.10.2012 17:02

Tak wiem ale Egmont wydał strażników bardzo dawno temu, po zatem tamta wersja była niepotrzebnie dzielona na trzy części i na dodatek tragicznie przetłumaczona.


Chyba pomyliłeś tłumaczenie "Strażników" Jacka Drewnowskiego z "Powrotem Mrocznego Rycerza" Tomasza Kreczmara; tego pierwszego (komiksu) najwyraźniej nigdy nie miałeś w rękach.
daniels
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 80
Rejestracja: pt 19.05.2006 10:45

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: steve » czw 06.12.2012 17:44

1. Kiedy można spodziewać się zapowiedzi na przyszły rok ??
2. Jak wiadomo, wydawnictwo Hachette, rozpoczęło wydawanie komiksów Marvel na terenie Polski („Wielka Kolekcja Komiksów Marvela”).
Wśród komiksów, które wydawnictwo prawdopodobnie wyda, być może znajdą się komiksy, który i Wy macie w planach (”Wojnę Domową” już zapowiedzieliście). Czy w związku z tym nie obawiacie się konkurencji, zwłaszcza że ich ceny są znacznie niższe od Waszych (a przynajmniej na ten moment) ?
Na pewno znajdą się osoby, które będą wolały odpuścić „Wojnę Domową” która kosztuje u Was 99 zł i poczekać na wydanie od Hachette, które (jeśli cena kolekcji się nie zmieni) będzie kosztowało 39,99 zł. Naprawdę szkoda by było, gdybyście musieli za jakiś czas „zwinąć” interes z naszego rynku. Bo tak naprawdę, kolekcja wcześniej czy później się skończy (ponoć ma trwać dwa lata), a waszym celem z pewnością jest utrzymanie się na rynku o wiele dłużej, czego wam oczywiście życzę.
3. Egmont zapowiedział na przyszły rok komiksy z nowego DC, Batmany ale i także Supermana – pewnie wcześniej czy później pojawi się coś jeszcze. Czy w związku z powyższym są jakieś szanse na wydanie przez Was czegoś z DC ? Pytam oczywiście o jakieś superhero. Skoro Egmont wziął się za nowości, to może Wy pokusicie się o coś z klasyki ???

Pozdrawiam i życzę sukcesów. Oby przyszły rok był jeszcze lepszy niż obecny :D
steve
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 11.05.2006 11:58

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: tytanowy-86 » pn 18.11.2013 16:06

Witam czy jest jakaś szansa na wydanie X-MEN X-CUTIONERS SONG w jednym tomie w twardej oprawie?
tytanowy-86
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 18.08.2013 10:19

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: jordan_jo » pt 05.12.2014 19:55

jakies nowe wieści ze świata Muchy? Jakie wydawnictwo ma plany związane z komiksami DC lub Marvela?
jordan_jo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 08.01.2013 21:29

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Gazza » sob 06.12.2014 18:48

Dokładnie. Jakie szanse na powrót na tory superhero? Jest tyle dobrego do wydania w języku polskim...
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: messer » sob 06.12.2014 21:58

Wydawnictwo już dawno zapowiedziało że na Marvela nie ma szans dopóki jest WKKM.
messer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pn 23.06.2014 22:30

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Gazza » wt 09.12.2014 13:55

Pamiętam, że pojawiła się taka wzmianka, ale jakoś latem Wolverine ukazał się - jeśli chodzi o Marvela (na którym najbardziej by mi zależało).
Opieszałość Egmontu w wydaniu dajmy na to Knightfall też daje pole do popisu jeśli chodzi o DC (klasyczne, bo New 52 ma się względnie dobrze (jeśli przymknąć oko na dobór tytułów)).
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: messer » śr 10.12.2014 22:10

Gazza pisze:Pamiętam, że pojawiła się taka wzmianka, ale jakoś latem Wolverine ukazał się - jeśli chodzi o Marvela (na którym najbardziej by mi zależało).


To można traktować jako wypadek przy pracy. Mucha konsekwentnie mówi "nie" dla komiksów Marvela, dopóki jest WKKM. Dla nich to byłby w pewnym sensie konflikt interesów.

Gazza pisze:Opieszałość Egmontu w wydaniu dajmy na to Knightfall też daje pole do popisu jeśli chodzi o DC (klasyczne, bo New 52 ma się względnie dobrze (jeśli przymknąć oko na dobór tytułów)).


Jeśli chodzi o New52 to tylko serie z Batkiem dobrze się sprzedają. Reszta zalega i to od dłuższego czasu.

Co do "Knightfall" to nie ma szans, Mucha twierdzi że za długie. Trochę mnie to dziwi w kontekście wydawania "Chew" czy "Sagi". Dostrzegam pewną niekonsekwencję.
messer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pn 23.06.2014 22:30

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Gazza » czw 11.12.2014 9:58

messer pisze:To można traktować jako wypadek przy pracy. Mucha konsekwentnie mówi "nie" dla komiksów Marvela, dopóki jest WKKM. Dla nich to byłby w pewnym sensie konflikt interesów.

Wypadek czy nie, ale przecież lista pozycji WKKM jest praktycznie jawna i bez problemu można czerpać z pozycji Marvela nie WKKM'owych. Jak znam życie przyczyną pewnie są kwestie obce końcowemu odbiorcy. :roll:
Szkoda, bo po restarcie i premierze WKKM, rodzime wydania NOW byłyby jak znalazł.

messer pisze:Jeśli chodzi o New52 to tylko serie z Batkiem dobrze się sprzedają. Reszta zalega i to od dłuższego czasu.

Nie wiem na ile to wiarygodne info (to zaleganie), ale wcale bym się nie dziwił. Ludzie pytają o Flasha, Green Lantern, Swamp Thing, Batgirl, a dostajemy Talona, WW, All-Star Western - przy czym nie twierdzę, że są złe tylko rozmijają się z oczekiwaniami rynku.

messer pisze:Co do "Knightfall" to nie ma szans, Mucha twierdzi że za długie. Trochę mnie to dziwi w kontekście wydawania "Chew" czy "Sagi". Dostrzegam pewną niekonsekwencję.

Właśnie. Ostatnio miałem w łapskach oryginalne cegły Knightfall - jest to faktycznie zwaliste (kapitalne!), ale oryginały mają softcover, papier ofsetowy więc nie chodzi tu o jakieś ryzykowne wysokojakościowe (materiałowo) pozycje.

Szkoda, że polski czytelnik musi się o wszystko prosić, proponować, a i tak jest zawsze problem - vide petycje/propozycje odnośnie doboru tytułów do Hachette, propozycje New 52 do Egmontu, prośby o Marvela do Muchy, pytania o wydanie kolekcji DC przez Eaglemoss etc.
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: messer » czw 11.12.2014 11:06

Gazza pisze:Wypadek czy nie, ale przecież lista pozycji WKKM jest praktycznie jawna i bez problemu można czerpać z pozycji Marvela nie WKKM'owych.


Nie do końca tak jest. Hachette ma licencję na o wiele więcej tytułów niż jest w kolekcjach poszczególnych krajów.

Gazza pisze:Szkoda, bo po restarcie i premierze WKKM, rodzime wydania NOW byłyby jak znalazł.


Myślę, że Hawkeye Fractiona by się sprawdził na początek. To była najwyżej oceniana seria po restarcie i do tego można ją spokojnie wydać w 2 tomach.

Gazza pisze:Nie wiem na ile to wiarygodne info (to zaleganie), ale wcale bym się nie dziwił. Ludzie pytają o Flasha, Green Lantern, Swamp Thing, Batgirl, a dostajemy Talona, WW, All-Star Western - przy czym nie twierdzę, że są złe tylko rozmijają się z oczekiwaniami rynku.


Co by Pan Kołodziejczak nie powiedział i jak nie zaklinał rzeczywistości, to nie da się ukryć że dostajemy w większości słabe albo bardzo słabe serie z New52. Nie mówię tu oczywiście o głównej serii z Batkiem, którą spokojnie można polecić i WW, która jest w miarę dobra ale od drugiego tomu. All Star Western to ogromny niewypał i duż rozczarowanie. Tym większe, że lubię takie alternatywne światy, westernowe klimaty itp. a kompletnie nie trafiło to w mój gust, szczególnie jeśli chodzi o warstwę graficzną. Co do Talona, to nawet się nie wypowiadam. Wystarczy wspomnieć, że to jeden z najgorzej ocenianych komiksów New52, szczególnie tom drugi. A jest przecież jeszcze "Mroczny Rycerz" czyli seria, która została przedwcześnie zakończona, prawdopodobnie ze względu na słabe wyniki sprzedaży.

Z serii okołobatmanowych chętnie bym widział "Nightwinga" i "Batman Incorporated". A z innych "Animal Mana", "Swamp Thinga", "Flasha" i "Green Arrowa" (ale tutaj tylko run Lemire'a, bo wcześniej było fatalnie).

Gazza pisze:Właśnie. Ostatnio miałem w łapskach oryginalne cegły Knightfall - jest to faktycznie zwaliste (kapitalne!), ale oryginały mają softcover, papier ofsetowy więc nie chodzi tu o jakieś ryzykowne wysokojakościowe (materiałowo) pozycje.


Ja mam na szczęście całość z Semica :)
messer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pn 23.06.2014 22:30

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Gazza » czw 11.12.2014 14:33

messer pisze:Ja mam na szczęście całość z Semica :)

Też mam :D ale marzy mi się takie "ceglaste" zbiorcze kompletne wydanie.
Zresztą chyba nie tylko mi. W sumie to gdyby wydawcy czytali fora mieli by darmowe badanie rynku. :roll:
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mucha Comics

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron