dd1

Hanami - Pytania i Odpowiedzi ----

----

dd

Moderator: Hanami

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pt 07.05.2010 15:37

Fomoraig pisze:Patrzę, patrzę i horroru nijak nie widzę ;)

A i ja, jak juz dawno tem uwspominałem, widziałbym więcej klasycznego s-f i w szczególności cyberpunku!

Nie jesteśmy wydawać wszystkich gatunków na raz :) Wszystko w swoim czasie.

Fomoraig pisze: Lata 80-te i wczesne 90-te w Japonii pod tym względem były baaardzo urodzajne. Ciągle żałuję, że wciąż i wciąż nie ma Appleseeda i innych tytułów Shirowa i Domu Otomo... Przydałoby się trochę więcej takiej klasyki.

Sporo tytułów, które były wydawane w latach 80-tych i 90-tych, teraz trąci myszką - nie przetrwały próby czasu. Niektóre komiksy, chociaż kilka lat temu zachwycały w zderzeniu z obecnym rynkiem niestety wypadły by bardzo blado. Większości z nich, niestety nie można nazwać "klasyką", byłby tylko ciekawostką dla garstki fanów.
Pierwsze dwa tomy Appleseeda można nadal dostać za bezcen (np. na Allegro), a nie jesteśmy póki co zainteresowani kończeniem serii (zwłaszcza wydanych w tak niestandardowej formie).
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » czw 13.05.2010 13:42

1. Powtórzę pytanie sprzed paru miesięcy.
Czy sprzedaż antologii "Japonia" była zadowalająca i czy jest szansa na wydanie pokrewnych projektów jak "China" i "Korea"??

2. A teraz propozycja na dość ciekawy kąsek sci-fi:
- Kerberos Panzer Cops, scen. Mamoru Oshii, rys. Kamui Fujiwara (2 tomy),
- Kerberos Saga Rainy Dogs, scen. Mamoru Oshii, rys. Mamoru Sugiura (1 tom - kontynuacja poprzedniej miniserii)

Seria nawiązuje do świata z anime "Jin-Roh", oraz filmów z serii "Stray Dogs" Mamoru Oshiego. Osobiście znam tę serię w wersji amerykańskiego wydania z lat 90-tych, jako 4 zeszytową mini serię z Dark Horse Comics (składającą się pociętego pierwszego tomu, niestety wydaje mi się ze lekko ocenzurowaną, oraz niestety niedokończoną). Jednak po przeczytaniu tej wersji cały czas czuję niedosyt i mam nadzieję na polskie wydanie.

P.S. Dzieł Jiro Taniguchi nigdy nie jest za wiele, jak na razie to najbardziej wyczekiwane przeze mnie mangi z waszej oferty.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pt 14.05.2010 11:02

AndrewK1 pisze:1. Powtórzę pytanie sprzed paru miesięcy.
Czy sprzedaż antologii "Japonia" była zadowalająca i czy jest szansa na wydanie pokrewnych projektów jak "China" i "Korea"??

Rok jest minimalnym okresem, po którym można mówić o powodzeniu/porażce tytułu.

AndrewK1 pisze:2. A teraz propozycja na dość ciekawy kąsek sci-fi:
- Kerberos Panzer Cops, scen. Mamoru Oshii, rys. Kamui Fujiwara (2 tomy),
- Kerberos Saga Rainy Dogs, scen. Mamoru Oshii, rys. Mamoru Sugiura (1 tom - kontynuacja poprzedniej miniserii)

Dziękujemy za propozycje, podobnie jak większość podawanych tytułów, również i te pozycje są nam doskonale znane. Jest również czwarty komiks nawiązujący do tego świata.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Fomoraig » pt 28.05.2010 17:17

Hmmm... a Tsutomu Nihei i jego komiksy?
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 31.05.2010 13:18

Fomoraig pisze:Hmmm... a Tsutomu Nihei i jego komiksy?

Autor nam doskonale znany, ale dziękujemy za sugestię.

Dziś natomiast podaliśmy informację, że podczas Bałtyckiego Festiwalu Komiksu będzie miał swoją premierę pierwszy tom serii Ikigami. Tytuł ten powinien zadowolić również czytelników, oczekujących więcej akcji i historii, które potrafią zmrozić krew w żyłach.
Więcej informacji na naszej stronie.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pt 02.07.2010 12:21

W związku z tym, że pojawiały się tu propozycje wydania komiksów Urasawy, pozwalamy sobie tutaj wkleić poniższą informację z naszego Facebooka
( http://www.facebook.com/HanamiPL ):
Hanami na FB pisze:Na jesień przygotowaliśmy wiele ciekawych tytułów. Wśród nich: "Podniebny Jastrząb" Jirō Taniguchiego, 2 i 3 tom "Ikigami" Motorō Mase, ostatni tom "Suppli" Mari Okazaki. Uzyskaliśmy licencję na "Pluto" Naokiego Urasawy, Osamu Tezuki i Takashiego Nagasaki. Ze względu na sytuację licencyjną, tytuł może nie ukazać się w... tym roku. Mamy też licencję na "Suppli Extra" - w sprzedaży w 2011. Więcej informacji wkrótce.


Również miło nam poinformować o następujących sukcesach naszych komiksów:
Hanami na FB pisze:Wiadomość z ostatniej chwili! #Komiks "Ikigami" wygrał tegoroczne Japan Expo Awards 2010 w kategorii seinen #manga (komiks dla dorosłych) http://bit.ly/aKNbx8 zaś "Pluto" zdobyło nagrodę Association des critiques et journalistes de bandes dessinées. W kategorii seinen nominowany był również komiks "Podniebny Jastrząb"... Jirō Taniguchiego. Pełną listę nominacji można znaleźć na: http://bit.ly/bSN0Ol
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: endrju » pn 16.08.2010 14:47

Wydacie jakieś komiksy katsuhiro otomo, tsutomu nihei, hirokiego endo,masamune shirow.
hej hej hej hej hej
endrju
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: pn 16.08.2010 14:00
Lokalizacja: Polsza

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » śr 13.10.2010 20:20

W końcu dziś nadrobiłem zaległość jaką był "Dziennik z zaginięcia" Hideo Azumy. W związku, za tak rewelacyjną pozycję, chciałby wydawnictwu bardzo serdecznie podziękować za jej wydanie:)

Mam kilka pytań w związku z twórczością Azumy:

1. Czy istnieje kontynuacja "Dziennika"?? Po lekturze czuje się niedosyt, a i zakończenie wskazuje na to, że problemy autora jeszcze się nie skończyły.

2. W mandze Azuma wspomina wiele swoich wcześniejszych prac. Sama twórczość Azumy jak wynika z mangi też cieszyła się dużą popularnością, na przykładzie rysowaniu kilku serii na raz. Sprawdziłem na Wikipedii jego bibliografię, prezentuje się ona bardzo okazale, szczególnie w okresie lat 70 i 80-tych. Sporo tam było tytułów, które zamykają się w jednym lub dwóch tomach. Czy jest szansa na przybliżenie jakiejś innej ciekawej pozycji tego autora?? Rozumiem, że Azuma nie jest zbyt szeroko znany na świecie, nie znam również poziomu jego wcześniejszych prac, dlatego chciałbym poznać opinię wydawnictwa na ten temat.

A teraz pytania luźne:

1. Cieszy bardzo w Waszych zapowiedziach "Pluto: Urasawa x Tezuka", o którym wspominałem już kiedyś. Jestem po lekturze 2 pierwszych tomów amerykańskiej edycji, więc póki co czekam na Waszą edycję, ponieważ seria ma potencjał. Kiedy orientacyjnie można się spodziewać tej pozycji??

2. Nie wiem czy to pytanie pojawiło się w waszym wątku (egmont dostaje je akurat notorycznie), czy bierzecie pod uwagę dokończenie Samotnego Wilka i Szczenięcia, wydawanego przez Mandragorę?? Seria z tego co widać po latach, sprzedawała się nieźle, pierwszego tomu już praktycznie nie da się znaleźć w księgarniach, ani na allegro.

3. Jakiej kolejnej pozycji Jiro Taniguchiego możemy się spodziewać w Waszej ofercie??

4. Parę razy wspominaliście w odpowiedziach, że zamierzacie wydać jakiś horror. Trochę czasu minęło już, a horroru w ofercie jeszcze nie ma. Czy ten temat jest jeszcze aktualny z Waszej strony??
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » czw 14.10.2010 11:24

AndrewK1 pisze:W końcu dziś nadrobiłem zaległość jaką był "Dziennik z zaginięcia" Hideo Azumy. W związku, za tak rewelacyjną pozycję, chciałby wydawnictwu bardzo serdecznie podziękować za jej wydanie:)

Miło nam, że mamy kolejnego czytelnika zadowolonego z lektury tego komiksu.

AndrewK1 pisze:1. Czy istnieje kontynuacja "Dziennika"?? Po lekturze czuje się niedosyt, a i zakończenie wskazuje na to, że problemy autora jeszcze się nie skończyły.

Istnieją inne "Dzienniki", ale nie jest to ścisła kontynuacja (nawet część z nich nie jest jedynie komiksami, ale zawiera dużo tekstu).

AndrewK1 pisze:2. W mandze Azuma wspomina wiele swoich wcześniejszych prac. Sama twórczość Azumy jak wynika z mangi też cieszyła się dużą popularnością, na przykładzie rysowaniu kilku serii na raz. Sprawdziłem na Wikipedii jego bibliografię, prezentuje się ona bardzo okazale, szczególnie w okresie lat 70 i 80-tych. Sporo tam było tytułów, które zamykają się w jednym lub dwóch tomach. Czy jest szansa na przybliżenie jakiejś innej ciekawej pozycji tego autora?? Rozumiem, że Azuma nie jest zbyt szeroko znany na świecie, nie znam również poziomu jego wcześniejszych prac, dlatego chciałbym poznać opinię wydawnictwa na ten temat.

Myślimy często nad powrotem do tego autora, jednak sporo tytułów jest dość hermetycznych (ze względu na humor lub tematykę związaną z tamtymi realiami). Jak można było przeczytać w Dzienniku z zaginięcia, były to często tytuły tworzone pod gusta japońskich odbiorców z tamtego czasu. Trochę nam zajmie czasu, zanim wybierzemy coś odpowiedniego.

AndrewK1 pisze:1. Cieszy bardzo w Waszych zapowiedziach "Pluto: Urasawa x Tezuka", o którym wspominałem już kiedyś. Jestem po lekturze 2 pierwszych tomów amerykańskiej edycji, więc póki co czekam na Waszą edycję, ponieważ seria ma potencjał. Kiedy orientacyjnie można się spodziewać tej pozycji??

Wysłaliśmy okładkę do akceptacji i czekamy na odzew, wtedy dopiero będziemy mogli potwierdzić termin (tutaj akceptacja musi przejść przez znacznie więcej osób, niż zwykle). Sporadycznie informujemy o tytułach przed uzyskaniem akceptacji okładki, dlatego może się wydawać, że czas oczekiwania jest teraz znacznie dłużyszy.

AndrewK1 pisze:2. Nie wiem czy to pytanie pojawiło się w waszym wątku (egmont dostaje je akurat notorycznie), czy bierzecie pod uwagę dokończenie Samotnego Wilka i Szczenięcia, wydawanego przez Mandragorę?? Seria z tego co widać po latach, sprzedawała się nieźle, pierwszego tomu już praktycznie nie da się znaleźć w księgarniach, ani na allegro.

My również dostajemy je notorycznie. Odpowiedź brzmi: "nie", ale rozważamy wprowadzenie serii o tematyce samurajskiej.

AndrewK1 pisze:3. Jakiej kolejnej pozycji Jiro Taniguchiego możemy się spodziewać w Waszej ofercie??

Na razie nie jest to do końca ustalone. Możemy zdradzić, że rozważamy jeden z trzech wariantów - pozycja nowa, stara lub zremasterowana edycja starego materiału.

AndrewK1 pisze:4. Parę razy wspominaliście w odpowiedziach, że zamierzacie wydać jakiś horror. Trochę czasu minęło już, a horroru w ofercie jeszcze nie ma. Czy ten temat jest jeszcze aktualny z Waszej strony??

Dopiero co ukazało się pierwsze (z dwóch) Pitu pitu, gdzie spora część opowieści leży na pograniczu horroru. Na tym jednak nie poprzestaniemy.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: endrju » śr 05.01.2011 22:26

1.Kiedy przedstawicie orientacyjne plany na 2011rok?
2. Co zamierzacie wydać w 2011 roku
hej hej hej hej hej
endrju
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: pn 16.08.2010 14:00
Lokalizacja: Polsza

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » śr 12.01.2011 17:38

endrju pisze:1.Kiedy przedstawicie orientacyjne plany na 2011rok?
2. Co zamierzacie wydać w 2011 roku



O tym wszystkim informowaliśmy w liście z grudnia (był on również umieszczony na Alei Komiksu):

Hanami pisze:Szanowni Państwo,

czas na krótkie coroczne podsumowanie. W 2010 wydaliśmy 20 tomów komiksów,
14 w polskiej wersji językowej i 6 w czeskiej wersji językowej (w zeszłym
roku wydaliśmy 16 tomów). Wprowadziliśmy na rynek 8 zupełnie nowych tytułów,
wśród których znalazły się zarówno jednotomówki jak i serie. Ten rok
przyniósł wiele zmian w naszej firmie. Największą z nich było rozpoczęcie od
czerwca działalności wydawniczej w Czechach. Zaczęliśmy też współpracę z
kolejnymi japońskimi wydawnictwami i pojawiliśmy się na Facebooku, Twitterze
i Blipie.

Ze względu na spadek dynamiki sprzedaży pod koniec III kwartału 2010, jak
również wprowadzenie od 2011 roku 5% stawki VAT na książki, w pierwszym
półroczu 2011 nie planujemy zwiększania ilości wydawanych tytułów. W tym
okresie ukażą się: "Pitu pitu 2" (luty), "Suppli Extra" (kwiecień), będzie
kontynuowana seria "Ikigami" (4 tom pojawi się w kwietniu). Rozpoczniemy
również serię "Pluto". Termin wydania pierwszego tomu podamy po otrzymaniu
akceptacji wszystkich materiałów (proces ten jest kilkakrotnie dłuższy niż w
wypadku innych tytułów). Poza wymienionymi pozycjami, w pierwszym półroczu
pojawią się może jeszcze 1-2 nowości. Ilość nowości w drugim półroczu będzie
silnie uzależniona od wyników sprzedaży, jednak już dochodzą do nas głosy,
że czytelnicy nie są w stanie w takim tempie kupować naszych tytułów.
Ze względu na różnice w sprzedaży istnieje możliwość, że na rynku czeskim i
polskim będą wydawane zupełnie inne tytuły.

Pozdrawiamy
Wydawnictwo Hanami
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Wiercioch » ndz 06.03.2011 9:03

Czy macie zamiar wydać jeszcze jakieś książki ?

Istnieje możliwość wydawanie czegoś Pana Masamune Shirow, lub jakiś innych mang w klimacie cyberpunk/scienc-fiction ?

Wiem, że macie już sporo tytułów do wydania, a czytelnicy skarżą się, że nie wyrabiają się z zakupami, ale chyba można by pomyśleć na niszą fanów mang w klimacie sf, którzy nie koniecznie mogą interesować się dotychczasowymi Waszymi pozycjami ( i vice versa). Ja osobiście czytam wszystkie Wasza tytuły i dzięki Wam znów pokochałem komiks z KKW, ale czuję trochę głód we wspominanym gatunku.
Wiercioch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 29.09.2010 15:39

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » śr 09.03.2011 16:34

Wiercioch pisze:Czy macie zamiar wydać jeszcze jakieś książki ?

Tak, ale to trochę dalsza przyszłość.

Wiercioch pisze:Istnieje możliwość wydawanie czegoś Pana Masamune Shirow, lub jakiś innych mang w klimacie cyberpunk/scienc-fiction ?

Wiem, że macie już sporo tytułów do wydania, a czytelnicy skarżą się, że nie wyrabiają się z zakupami, ale chyba można by pomyśleć na niszą fanów mang w klimacie sf, którzy nie koniecznie mogą interesować się dotychczasowymi Waszymi pozycjami ( i vice versa). Ja osobiście czytam wszystkie Wasza tytuły i dzięki Wam znów pokochałem komiks z KKW, ale czuję trochę głód we wspominanym gatunku.

SF to bardzo pojemny termin i wbrew pozorom z tego gatunku ukazało (lub ukaże) się naszym nakładem całkiem sporo:
Ikar
Japan
Muzyka Marie
IKIGAMI
PLUTO

Jednak nadal mamy świadomość, że ciągle jest kilka podgatunków, które można byłoby spróbować wydać (np. wspomniany cyberpunk czy hard SF).
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » ndz 24.04.2011 22:27

Kilka pytań:

1. Kiedy kolejny tom PLUTO??
2. Jakąś nową pozycję Taniguchi'ego teź chętnie bym przeczytał:)
3. Wiem że o to pytałem się jakiś czas temu, ale czy są jakieś szanse na publikację mang autorstwa Tsukasa Hojo, lub Monkey Punch'a??
4. Związku z powyższym jakąś szansa na "Silent Moebius" Kia Asamiya??
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » ndz 24.04.2011 23:35

Przecież w pierwszym tomie jest napisane, że kolejny tom Pluto ma się ukazać 17 maja.
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » pn 25.04.2011 14:39

ramirez82 pisze:Przecież w pierwszym tomie jest napisane, że kolejny tom Pluto ma się ukazać 17 maja.


Pierwszy tom posiadam w amerykańskim wydaniu, więc z kupnem polskiej edycji się chwilowo wstrzymałem, z racji na inne wydatki. Niewykluczone, że też go kiedyś zakupię jak się uzbiera większe zamówienie.

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: endrju » śr 18.05.2011 23:19

1. Jakie kolejne komiksy Taniguchiego zamierzacie wydać w Polsce?
2. Czy imponujące tempo wydawania Pluto i Ikigami zostanie utrzymane?
3. Czy w miejsce suppli wejdzie jakaś obyczajowa seria?
4. Czy macie w planach wydanie Battle Royal?
5. Czy istnieje możliwość opublikowania w Polsce komiksów Tatsumiego
6. Czy planujecie jakieś inne komiksy Urasawy i Tezuki?
7. Czy mozna liczyć na jakieś komiksy Otomo, Endo, Shirow?
8. Czy pojawią się inne komiksy autorów Ikigami i Pitu pitu?
9. czy wciąż obawiacie się dłuższych serii?
10. Czy są szanse na jakiś horror lub sensacje?
hej hej hej hej hej
endrju
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: pn 16.08.2010 14:00
Lokalizacja: Polsza

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » czw 26.05.2011 9:34

AndrewK1 pisze:Kilka pytań:

2. Jakąś nową pozycję Taniguchi'ego teź chętnie bym przeczytał:)
3. Wiem że o to pytałem się jakiś czas temu, ale czy są jakieś szanse na publikację mang autorstwa Tsukasa Hojo, lub Monkey Punch'a??
4. Związku z powyższym jakąś szansa na "Silent Moebius" Kia Asamiya??


2. Zapewne będzie w drugiej połowie roku.
3. Szanse są, bo to ciekawi twórcy.
4. Raczej nie.

endrju pisze:1. Jakie kolejne komiksy Taniguchiego zamierzacie wydać w Polsce?
2. Czy imponujące tempo wydawania Pluto i Ikigami zostanie utrzymane?
3. Czy w miejsce suppli wejdzie jakaś obyczajowa seria?
4. Czy macie w planach wydanie Battle Royal?
5. Czy istnieje możliwość opublikowania w Polsce komiksów Tatsumiego
6. Czy planujecie jakieś inne komiksy Urasawy i Tezuki?
7. Czy mozna liczyć na jakieś komiksy Otomo, Endo, Shirow?
8. Czy pojawią się inne komiksy autorów Ikigami i Pitu pitu?
9. czy wciąż obawiacie się dłuższych serii?
10. Czy są szanse na jakiś horror lub sensacje?

1. Docelowo planujemy wydać wszystkie, co będzie następne powiemy zapewne dopiero w sierpniu.
2. Tak i nie. Postaramy się wydawać je w cyklu około dwumiesięcznym, jednak są miesiące, w których nie wydajemy nic - sierpień, grudzień i styczeń. Jeśli chodzi o IKIGAMI kolejny tom najprawdopodobniej będzie we wrześniu, ale datę jeszcze potwierdzimy. PLUTO: trzeci - lipiec; czwarty - październik.
3. Myślimy nad tym, ale obecna sytuacja na rynku nie pozwala robić dalekosiężnych planów.
4. Obecnie nie.
5. To pytanie raczej do kultury gniewu, nie do nas.
6. Urasawa - w zależności od sprzedaży PLUTO. Tezuka - jeśli sytuacja na polskim rynku nie zmieni się znacząco, nie.
7. Może.
8. Mase - ewentualnie po tym, gdy dogonimy Japonię z IKIGAMI. Daisuke - raczej nie, chyba że sprzedaż Pitu pitu jeszcze podskoczy.
9. My się nie obawiamy, my wiemy, że sprzedaż każdej serii z czasem spada.
10. Sensacje - racze nie (większość tytułów tego gatunku się w Polsce nie sprzedaje np. rewelacyjne XIII czy Largo Winch). Horror - może.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » pn 23.01.2012 18:23

Widzę, że ten wątek trochę się zakurzył.

1. Seria Pluto jest już na półmetku, czy w 2012 zostanie dokończona w całości?
2. Czy jest szansa na jakąś inną serię autorstwa Naoki Urasawy?
3. Jakaś pozycja J. Taniguchiego? W zeszłym roku chyba nic nie wydaliście jego autorstwa.
4. Czy wydawnictwo wymienia felerne egzemplarze swoich mang?
Mam drugi tom serii Pluto, w którym kilka kartek jest niezadrukowanych, a inną mangę (chyba Odległą Dzielnicę), w której pomieszana jest kolejność stron.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 23.01.2012 20:31

AndrewK1 pisze:Widzę, że ten wątek trochę się zakurzył.

1. Seria Pluto jest już na półmetku, czy w 2012 zostanie dokończona w całości?

Wstępnie taki mamy plan.

AndrewK1 pisze:2. Czy jest szansa na jakąś inną serię autorstwa Naoki Urasawy?

Zależy od ostatecznych wyników PLUTO. To bardzo wymagający autor, który nie pozwala na zamieszczanie przykładowych storn ani na loga patronów na okładkach, dodatkowo materiały do jego komiksów są w fatalnym stanie, więc współpraca jest bardzo trudna.

AndrewK1 pisze:3. Jakaś pozycja J. Taniguchiego? W zeszłym roku chyba nic nie wydaliście jego autorstwa.

Ludzi narzekali, że za dużo Taniguchiego, a my posłuchaliśmy. A tak poważnie: bardzo chcielibyśmy, ale cena euro (w tej walucie kupujemy materiały do jego komiksów i od niej jest uzależniona cena papieru kredowego), nadal nie zachęca.

AndrewK1 pisze:4. Czy wydawnictwo wymienia felerne egzemplarze swoich mang?
Mam drugi tom serii Pluto, w którym kilka kartek jest niezadrukowanych, a inną mangę (chyba Odległą Dzielnicę), w której pomieszana jest kolejność stron.

Każdy sprzedawca ma obowiązek wymiany wadliwego towaru i w pierwszej kolejności należy interweniować w miejscu zakupu.

Jeśli nie m takiej możliwości, to idziemy czytelnikom na rękę i wymieniamy (bo nie mają dowodu zakupu; bo dostali na prezent i nie wiedzą, gdzie było kupione).

Wadliwe egzemplarze zdarzają się u nas sporadycznie (sklepy specjalistyczne twierdzą, że ze wszystkich wydawców najrzadziej), ale mimo wszystko przepraszamy za kłopot.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: bidubi » pn 13.02.2012 13:20

Czy pojawią się kolejne części (pory roku:) komiksu "Mój rok"? :) Z góry dziękuję za odpowiedź.
bidubi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: pn 24.08.2009 21:06

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 13.02.2012 13:56

bidubi pisze:Czy pojawią się kolejne części (pory roku:) komiksu "Mój rok"? :) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Muszą najpierw powstać, ale na razie cisza w tym temacie.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kciuk u nogi » ndz 26.02.2012 16:51

Pytanie główne: czy, jako pierwsze wydawnictwo w Polsce (to trochę skandal ze strony pozostałych wydawnictw), zamierzacie wydać w Polsce komiks / komiksy stworzone w całości przez Osamu Tezukę?
Pytanie dodatkowe: czy planujecie opublikowanie w Polsce mangi Takako Shimury, która w języku angielskim nosi tytuł "Wandering Son"?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kciuk u nogi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: pn 08.05.2006 19:01
Lokalizacja: rów mariański

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 27.02.2012 9:41

kciuk u nogi pisze:Pytanie główne: czy, jako pierwsze wydawnictwo w Polsce (to trochę skandal ze strony pozostałych wydawnictw), zamierzacie wydać w Polsce komiks / komiksy stworzone w całości przez Osamu Tezukę?

Nie bylibyśmy pierwszym wydawnictwem w Polsce. Pierwsze było nieistniejące wydawnictwo Arashi, które wydało Metropolis. Ze względu na słabą sprzedaż tytułu, zakończyli działalność.
Póki co nie planujemy Tezuki z kilku powodów:
1. Czytelnicy w dużej mierze nie są zainteresowani starszymi tytułami (nawet bardzo dobrymi).
2. Obecna sytuacja na rynku nie sprzyja eksperymentom.
3. Amerykańskie wydania drukowane w Chinach i tak byłby tańsze.


kciuk u nogi pisze:Pytanie dodatkowe: czy planujecie opublikowanie w Polsce mangi Takako Shimury, która w języku angielskim nosi tytuł "Wandering Son"?
Pozdrawiam.

Nie. Za długie, nieskończone, zbyt mało rozpoznawalne w Polsce.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Inuki » wt 28.02.2012 0:40

1. Czy jest jakaś szansa na klasyki cyberpunku: Blame!, Appleseed, Black Magic?

2. Czy myśleliście nad wydawaniem artbooków?

3. Jest szansa na mangi CLAMP'a?
Inuki
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Quithe » wt 28.02.2012 1:08

Blame'a kupiłbym nawet od Hanami.
Awatar użytkownika
Quithe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » śr 29.02.2012 10:46

Inuki pisze:1. Czy jest jakaś szansa na klasyki cyberpunku: Blame!, Appleseed, Black Magic?

3. Jest szansa na mangi CLAMP'a?

Wszystko, oprócz Appleseed (za dużo pierwszych tomów za grosze jest na rynku), to sprawa otwarta. Sporadycznie mówimy zdecydowane "tak" albo "nie" dla tytułów pasujących do naszego profilu. Wszystko zależy od rozwoju (lub zapaści) rynku.

Inuki pisze:2. Czy myśleliście nad wydawaniem artbooków?

Tak. Nie ma to najmniejszego sensu. Produkty te byłby znacznie droższe niż japońskie wersje.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » ndz 11.03.2012 10:48

Czy oprócz dokończenia w tym roku "PLUTO" i "IKIGAMI", czy są plany na rozpoczęcię jakiś innych serii, ewentualnie wydanie jakiś one-shotów, miniserii?
Jeśli tak, to może uchylicie rąbka tajemnicy?
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kciuk u nogi » wt 20.03.2012 16:07

Dziękuję za odpowiedź dotyczącą Tezuki. Mam jeszcze ok. dwa pytania związane z podobnymi klasykami:

1. Czy zamierzacie wydać którąś z mang Yoshihiro Tatsumiego? Pytam, choć jednocześnie obawiam się, że (jeśli dobrze interpretuję Waszą odpowiedź) komiksy starych mistrzów sprzed kilkudziesięciu lat nie interesują Was jako wydawnictwo? (To było pytanie nr 1,5.) Oczywiście są jeszcze nowe komiksy Tetsumiego...
2. Ostatnio męczono Was Taniguchim (w tym temacie) już dwa miesiące temu, więc czuję się w obowiązku przypomnieć: co nowego w kwestii komiksów Taniguchiego po polsku, ceny euro i wszystkiego, co się z tym wiąże? Jak by nie patrzeć - zbliża się półtora roku bez niego w Hanami.
Awatar użytkownika
kciuk u nogi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: pn 08.05.2006 19:01
Lokalizacja: rów mariański

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pt 23.03.2012 14:14

AndrewK1 pisze:Czy oprócz dokończenia w tym roku "PLUTO" i "IKIGAMI", czy są plany na rozpoczęcię jakiś innych serii, ewentualnie wydanie jakiś one-shotów, miniserii?
Jeśli tak, to może uchylicie rąbka tajemnicy?

Nawiedzony dom w tym miesiącu. Co do reszty zapowiedzi, na razie nic nie możemy ujawnić.

kciuk u nogi pisze:1. Czy zamierzacie wydać którąś z mang Yoshihiro Tatsumiego? Pytam, choć jednocześnie obawiam się, że (jeśli dobrze interpretuję Waszą odpowiedź) komiksy starych mistrzów sprzed kilkudziesięciu lat nie interesują Was jako wydawnictwo? (To było pytanie nr 1,5.) Oczywiście są jeszcze nowe komiksy Tetsumiego...

Przede wszystkim nie interesują kupujących. My byśmy bardzo chcieli wydać kilku świetnych klasyków lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, ale obawiamy się, że szybko byśmy poszli z torbami.

kciuk u nogi pisze:2. Ostatnio męczono Was Taniguchim (w tym temacie) już dwa miesiące temu, więc czuję się w obowiązku przypomnieć: co nowego w kwestii komiksów Taniguchiego po polsku, ceny euro i wszystkiego, co się z tym wiąże? Jak by nie patrzeć - zbliża się półtora roku bez niego w Hanami.

Tytuły Taniguchiego sprzedawały się dobrze, ale załamanie rynku spowodowało, że nawet taki hit jak Odległa dzielnica, nie dorównał sprzedażą trzem pierwszym tytułom mistrza, które wydaliśmy.
Tytuły Taniguchiego są z reguły droższe w produkcji od większości innych, które wydajemy, więc kolejne tytuły musimy odłożyć na dalszą przyszłość.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Beau Nierób » czw 26.07.2012 21:03

Czy jest szansa na inne komiksy Natsume Ono, np. "Not Simple'"?
Beau Nierób
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: wt 17.10.2006 16:46

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » pt 27.07.2012 16:53

Jakie są plany wydawnictwa na drugą połowę 2012 roku?
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 30.07.2012 9:45

Beau Nierób pisze:Czy jest szansa na inne komiksy Natsume Ono, np. "Not Simple'"?

Obecnie raczej nie. To świetna autorka, ale sprzedaż Ristorante Paradiso była poniżej oczekiwań.

AndrewK1 pisze:Jakie są plany wydawnictwa na drugą połowę 2012 roku?

Kontynuować rozpoczęte serie.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Hanami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron