dd1

Dziewczyna do wynajęcia #13 ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Dziewczyna do wynajęcia #13

Postautor: wkp » wt 27.12.2022 6:13

DZIEWCZYNA I FILM

Ja czekam trzeci dzień, patrzę na drzwi
Czy przyjdzie ktoś od Ciebie, czy przyjdziesz Ty
Czy wiesz, że Twoje oczy spalają mnie jak ogień
Gdy patrzę w Twoje oczy zaczyna się dzień
- Kult

„Dziewczyna do wynajęcia”. No uwielbiam tą mangę, co tu dużo gadać. Świetny klimat, humor, emocje, dobra zabawa… Czego chcieć więcej? To shounen, to rzecz dla nastolatków, dla facetów, więc takie to wszystko może i niedelikatne, dosadne, ale jednak prawdziwe często. A przede wszystkim autentycznie znakomite. Ja bawię się świetnie, śmieję, potrafię wciągnąć, dać się poruszyć czasem, poczuć jakieś napięcie. No i zażenować.

Kazuya nie wytrzymał. Musiał coś zrobić i zrobił. A właściwie robi. Ponieważ babci Mizuhary tak wiele czasu już nie zostało, a marzeniem dziewczyny jest pokazać jej się, jako aktorka, chłopak zaczyna zbiórkę by nakręcić własny film. Proste? Innym się udaje. Ale szybko przekonuje się, że nic nigdy nie jest tak łatwe, jak być powinno. A tu jeszcze w okolicy pojawia się nowa dziewczyna…

Jeśli chodzi o mangi i anime, na których się wychowywałem, które mnie ukształtowały, to było tego trochę. „Sailor Moon”, „Dragon Ball”, „Pokemon”, bo sławne, bo każdy tym żył, bo każdy znał i wszędzie było to jedno. Ale były w tym też zupełnie inne rzeczy, jak chociażby „Neon Genesis Evangelion”, „Ghost in the Shell” czy wreszcie to, do czego zmierzam, czyli niezapomniane „Video Girl Ai”. Więc te klimaty, gdzie chłopak – poczciwy zbol, który się w kimś zakochuje i o tę miłość walczy – w historiach, gdzie komedia i erotyka były ze sobą tak splecione, jak z romantyzmem, są mi bardzo bliskie. A „Dziewczyna do wynajęcia” to właśnie jedna z nich. Jedna z tych bardziej udanych na dodatek.

Dlatego też z jednej strony kupuje mnie to, bo sentyment działa, bo nostalgia, bo przecież za młodu zaczytywałem się podobnymi, a przynajmniej tymi, które na rynku były, a że za młodu wszystko lepiej smakuje, to i na starość chce się z tego smaku coś poczuć. Ale i bez tego świetna to manga. Coś czego nie da się nie lubić, choć bohaterów czasem polubić jest ciężko, coś co nas śmieszy, choć i żenuje – coś jak te wszystkie teen movies – coś tam w nas rusza, bo jednak to miłosne uniesienia. I naprawdę ciekawi, gdy bohaterowie wciąż w coś się wplątuje, pomyłek i wpadek masa tu cała, a dzieje się tego dużo i często, chociaż przecież to rzecz obyczajowa. Mogło być naciągane, mogło być przekombinowane, a naprawdę fajne jest.

I świetnie narysowane. Widać to na pierwszy rzut oka, ale wnętrze lepsze jest niż okładki. Niby prostota, ale jednak widać i talent, i umiejętne serwowanie nam szczegółów. A gdy dostajemy splashpage’a i podwójne plansze, nawet gdy jest na nich dość pusto, robią wrażenie.

Warto. Wiem, nie każdego to kupi, wiem też, że to głównie dla facetów, ale to naprawdę sympatyczna manga i zawsze mam ochotę na więcej. Więc zachęcam.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2399
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron