dd1

Summer Time Rendering #03 ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Summer Time Rendering #03

Postautor: wkp » śr 13.07.2022 4:54

SUMMER TIME AND TIME AGAIN

Są wakacje, więc i czas wakacyjnych filmów i lektur. A czy może być coś bardziej odpowiedniego, niż rzecz o tytule „Summer Time Rendering”? Może, bo nie jest to komiks stricte tego typu, ale jednak bardzo warto po niego sięgnąć. Wcale nie tylko w letnie dni.

Shnpei w kolejnej pętli czasowej stara się odnaleźć Nagumo. Kobieta bowiem wydaje się być kluczem do wszystkiego. Ale chłopak nie ma jeszcze pojęcia, jakie sekrety ona skrywa! A tymczasem czas ucieka…

Jakie są wymogi co do wakacyjnych lektur? Jakie rzeczy pasują do tego czasu? Wiadomo. Liczymy na historie dziejące się w letnich miesiącach, szukamy opowieści, gdzie byłyby przygody, ale trudno też wyobrazić sobie wakacyjne dzieła bez elementów grozy. Bo horror, a szczególnie takie gatunki jak backwood slasher, gdzie grupa młodzieży wyjeżdża do domu w lesie / nad jeziorem etc., A „Summer Time Rendering” łączy to wszystko. Wyjazd w rodzinne strony, lato i dziwne, makabryczne i mroczne wydarzenia, które stają się udziałem głównego bohatera. Pasuje? Doskonale, chociaż rzecz doskonal sprawdzi się zawsze, dla miłośników mrocznej fantastyki i opowieści grozy.

Oczywiście nie jest to seria oryginalna. Wszystko, co tu czytamy, znamy już z innych tytułów wydanych także na polskim rynku. Czytaliście „Gdy zapłaczą cykady”? Czytacie „Tokyo Revengers”? To tutaj znajdziecie znajome motywy, a tym samym i coś dla siebie. Znajome motywy czy nawet sceny nie przeszkadzają jednak cieszyć się tą mangą, do tego dochodzi porcja humoru i bardzo łagodnej erotyki, łączące się z solidną dawką akcji, mroku, lejącej krwi i padających trupów. O dziwo dobrze pasuje tu określenie lektury rozrywkowej, w której jest sporo lekkości i momentami także uroku.

Warto też pamiętać o bardzo przyjemnych ilustracjach, które kreślą bardzo udany klimat całości i pozostają miłe dla oka. I nieważne czy ukazują nam brutalne mordy, czerń cieni zalegających w okolicy czy sceny majteczkowe, zawsze sprawdzają się równie dobrze. A sama manga przynosi całkiem sporo satysfakcji i jeszcze więcej dobrej zabawy dla miłośników opowieści z dreszczykiem.

Ja fanom takich klimatów polecam z czystym sercem. Za każdym razem dobrze się bawię i mam ochotę na więcej. bo to schemat, który nigdy się nie nudzi i nawet jeśli już dobrze go znam, zawsze do mnie trafia.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2398
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron