reklama

Film

Tamara i mężczyźni

Tamara i mężczyźni

Premiera: Styczeń 2011
Tytuł oryginału: Tamara Drewe
Premiera: 5 stycznia 2011 (Polska), 18 maja 2010 (Świat)
Reżyseria: Stephen Frears
Scenariusz: Moira Buffini
Na podstawie komiksu "Tamara Drewe" Posy Simmonds
Zdjęcia: Ben Davis
Muzyka: Alexandre Desplat
Czas trwania: 111 min.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Tamara Drewe - Gemma Arterton
Nicholas Hardiment - Roger Allam
Glen McCreavy - Bill Camp
Ben Sergeant - Dominic Cooper
Andy Cobb - Luke Evans
Beth Hardiment - Tamsin Greig
Nadia Patel - Zahra Ahmadi
Jody Long - Jessica Barden
Caitlin - Emily Bruni
Steve Culley - Joel Fry

Niewiele osób wie, że najnowszy film słynnego Stephena Frearsa, obyczajowa komedia "Tamara i mężczyźni", jest adaptacją popularnej powieści graficznej autorstwa Posy Simmonds. Komiks, który początkowo ukazywał się w odcinkach w "The Guardian", jest z kolei współczesną wariacją na temat książki "Z dala od zgiełku" Thomasa Hardy'ego, klasyka angielskiej literatury.

Producentka filmu, Alison Owen, zdradza, że Frearsa zainteresował humor tkwiący w komiksowym pierwowzorze. "Stephen ma bardzo kąśliwe, ironiczne, czasem nawet chłodne poczucie humoru. Być może dlatego tak mu się spodobał dowcip Posy Simmonds, autorki komiksu, choć bez wątpienia jest on o wiele delikatniejszy, mniej sardoniczny, niż ten, którym co dzień raczy nas Stephen. Z miejsca odnalazł on z Posy wspólny język i wiedział jak ugryźć jej opowieść. Dobrze wiedział, że każdy żart, każda drwina ma swój głęboko ludzki wymiar".

Zgadza się z tym sam Frears, mówiąc, że zdecydował się na adaptację, bo rozśmieszyła go historia opowiedziana w komiksie. "Wydała mi się bardzo, bardzo zabawna, seksowna i filmowa w bardzo nowoczesny sposób. Okazało się, że tworzenie filmu na podstawie komiksu jest niezwykle wyzwalające. Możesz zrobić tak naprawdę wszystko i ta wolność jest naprawdę cudowna. Zwykle komiksy opowiadają o superbohaterach i poruszają się w granicach schematów. Tu mamy do czynienia z inteligentną opowieścią o rzeczach, które są nam wszystkim bliskie. Nigdy nie robiłem czegoś podobnego, więc ten projekt zmusił mnie, abym ponownie przemyślał moje podejście do reżyserii".

[Gutek Film]

Tagi

Tamara i mężczyźni

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-