Recenzja

Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba [recenzja]

Przemysław Pawełek recenzuje Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba
7/10
Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba [recenzja]
7/10
Przygody dziobaka Toto i jego zwierzęcych towarzyszy oparte są na stosunkowo prostym pomyśle, który tylko lekko się zmienia z tomu na tom - ale działa.

Zazwyczaj zwierzaki razem spędzają czas, po czym pojawia się jakiś problem lub wyzwanie, po czym razem zabierają się za niego, by poznać jakiś nowy aspekt - nierzadko metafizyczny czy nadnaturalny - australijskiej rzeczywistości.

Tym razem przyjaciele dzięki nietypowym roślinom poznają anomalie grawitacyjne, ale też czasowe, zmierzą się z Nieznanym, po czym wrócą do domu mądrzejsi o doświadczenia najnowszej przygody.

Tomik jak zwykle opowiedziany wartko, a także doskonale zilustrowany. Yoann Chivard dostarcza jedne z najbardziej plastycznych plansz komiksowych dla dzieci - pełne intensywnych i kontrastowych, choć świetnie ze sobą grających kolorów. Także jego zwierzaki są pełne życia, sugestywnej mimiki, a jednocześnie nie trafiają w koleiny, wtłaczające kolejnych bohaterów różnych ras w zbliżone schematy.

Znowu sprawny tom dla najmłodszych, który przyjemnie czyta się z dzieckiem, i znowu szkoda, że cykl został zamknięty przed dobrnięciem serii do swojego oryginalnego finału.Autor recenzji jest redaktorem Polskiego Radia.

Opublikowano:Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba

Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba

Scenariusz: Eric Omond
Rysunki: Yoann Chivard
Wydanie: I
Data wydania: 10 Kwiecień 2024
Seria: Dziobak Toto
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Druk: kolorowy
Oprawa: gąbka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 32
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328161702
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...

Galerie

Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba [recenzja] Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba [recenzja] Dziobak Toto #06: Dziobak Toto w krainie nieba [recenzja]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-