Recenzja

Mały Ptyś i Bill #03: Domki, komiks dla dzieci [recenzja]

Przemysław Pawełek recenzuje Mały Ptyś i Bill #03: Domki
7/10
Mały Ptyś i Bill #03: Domki, komiks dla dzieci [recenzja]
7/10
Trzeci tom przygód Małego Ptysia i Billa nie przynosi absolutnie żadnej rewolucji, a jednocześnie nie zawodzi. To po prostu kolejna przygoda chłopca i jego pieska, trzymająca poziom poprzednich książeczek.

"Domki" to następna krótka i zwarta opowieść. Na 32 stronach nierozłączna para przyjaciół wraz z tatą wybiera się na ryby, ale nawet deszcz nie przeszkadza im w przyjemnym oraz radosnym spędzeniu czasu.

To prosta, ale także pozytywna opowieść opatrzona atrakcyjnymi rysunkami. Narracja jest sprawna i wartka, a sugestywność strony wizualnej wzmacniają duże, bywa że i pełnostronicowe kadry. Czytało nam się szybko, ale wspierający mnie czytelnik w wieku dokładnie 5+, a ściśle rzecz biorąc 5 i pół roku podsumował, że to fajny komiks.

Niby nic, tylko tyle, ale i aż tyle. I mimo wszystko smuci, że kolejnych tomików z tej serii się na naszym rynku nie doczekamy, bo Egmont zdecydował się wygasić swoją linię 5+. Wielka szkoda, bo w mojej opinii była to jedna z najcelniejszych inicjatyw tego wydawnictwa w ostatnich latach.


Autor recenzji jest redaktorem Polskiego Radia.

Opublikowano:Mały Ptyś i Bill #03: Domki

Mały Ptyś i Bill #03: Domki

Scenariusz: Laurence Gillot
Rysunki: Jose Luis Munuera
Wydanie: I
Data wydania: 10 Kwiecień 2024
Seria: Mały Ptyś i Bill, Mój pierwszy komiks
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolorowy
Oprawa: gąbka
Format: 21,5x14,5 cm
Stron: 32
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328161900
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...

Galerie

Mały Ptyś i Bill #03: Domki, komiks dla dzieci [recenzja] Mały Ptyś i Bill #03: Domki, komiks dla dzieci [recenzja] Mały Ptyś i Bill #03: Domki, komiks dla dzieci [recenzja]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-