reklama

Recenzja

Nietoperz vs Żółwie

Przemysław Pawełek recenzuje Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja
8/10
Nietoperz vs Żółwie
8/10
Batman i Wojownicze Żółwie Ninja mogą wydawać się słabym połączeniem. Obrońca Gotham jest wszak majętnym ponurakiem z traumą. Mutanty są zaś grupką ubogą, ale za to wesołą, no i z mocną skłonnością do żarcia pizzy. Jakby jednak nie patrzeć - postaci z obu światów mają ściśle komiksowy rodowód, czają się w mroku, by w serca niegodziwców siać strach, nim oklepią im gęby. Połączenie idealne? Niekoniecznie, ale wierzcie mi lub nie - animowane przygody Batmana i Żółwi to jedna z najlepszych animacji DC z ostatniej dekady.

Fabuła - jak to zwykle w przypadku podobnych crossoverów - jest naciąganą sztampą. Żółwie tropem tajnych knowań Shreddera trafiają do Gotham, nie ma więc szans, by nie trafiły na Mrocznego Rycerza. Ten pierwotnie bierze ich za intruzów, nie ufa im, ale gdy okazuje się, że Klan Stopy zawiązał sojusz z Ligą Zabójców Ra's al Ghula - muszą połączyć siły.

Scenariusz trudno nazwać odkrywczym, ale jednocześnie film został bardzo sprawnie napisany, akcentując kontrasty pomiędzy mieszkańcami Gotham a nowymi przybyszami. Efektem jest po pierwsze spora ilość niewymuszonego humoru, a po drugie akcji, w końcu Gotham przeżywa najazd ninja! Animacja potyczek wypada bardzo sprawnie i choć miałem z początku problem z przyjętą techniką napędzaną przez komputery, to szybko się do niej przekonałem, a dynamika walk rozwiała wątpliwości. Czasem nadmiernie razi tu w oczy 'komputerowość', ale jednocześnie nie brak ciekawych rozwiązań estetycznych. Całości klasycznie dopełnia sprawny dubbing.

"Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja" może wydawać się filmem, który nie zaspokoi niczyich oczekiwań, ale sprawne operowanie dwoma różnymi światami i listami postaci sprawia, że zadowoleni powinni być i fani Bat-rodziny, i Żółwi. To świetna, niegłupia i dobrze zrealizowana rozrywka, w której nawet nadęty Batman rozmiękcza swoje mroczne serduszko, by pojąć siłę i znaczenie rodziny. Ciekawie, zabawnie, z morałem - zadowoleni powinni być widzowie w niemal każdym wieku, choć warto nadmienić, że według amerykańskich ratingów film nie nadaje się do pokazania młodszym dzieciom. W końcu to historia o Batmanie i ninja, a to nie przelewki.Autor recenzji jest dziennikarzem Polskiego Radia.

Opublikowano:Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja

Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja

Premiera: Wrzesień 2019
Oprawa: DVD, Blue Ray
Wydawnictwo: Galapagos
 • Reżyser: Castorena Jake
 • WASZA OCENA
  Brak głosów...
  TWOJA OCENA
  Zagłosuj!

  Komentarze

  -Jeszcze nie ma komentarzy-