baner

Recenzja

Dużo zmian na lepsze

Tomasz Kleszcz recenzuje Batman Metal #02: Mroczni Rycerze
7/10
Dużo zmian na lepsze
7/10
Słaby tom pierwszy nie zachęcał do dalszej lektury. Na szczęście bardzo wiele rzeczy się się zmieniło i tom drugi to zupełnie inny komiks. Zaskakująco dobry jak na superbohaterską rozwalankę.

Magiczne artefakty i metale o cudacznych, żeby nie powiedzieć śmiesznych nazwach przeszły na czas trwania niniejszego albumu w stan spoczynku. Zamiast nich miejsce zajęły różne, alternatywne wersje Batmanów. Złych Batmanów, którzy w swoich rzeczywistościach ulegli - że użyję popularnego i niosącego jasny przekaz sformułowania - ciemnej strony mocy. Scenarzyści - przy omawianym albumie pracowało ich aż siedmiu - przybliżają nam zatem okoliczności, które sprawiły, że szlachetny obrońca Gotham ulega w innych światach morderczym i niegodnym szacunku instynktom. Różnorodne genezy roztaczają sporo ciekawej rozrywki. Także znani już z przyzwoitych, a nawet dobrych rzeczy autorzy, jak chociażby Peter J. Tomasi czy James Tynion IV stają na wysokości zadania i proponują czytelnikom całkiem niezłe historie. Enigmatyczny uśmiechnięty Batman, o którym dowiemy się w końcu znacznie więcej, został wykreowany w sposób pomysłowy i przekonujący, dodając całości większej mocy oddziaływania.

Prawdziwe trzęsienie ziemi jednak nastąpiło w warstwie wizualnej. Co prawda wielkoformatowe gwiazdy ustąpiły miejsca nieco mniej znanym artystom, jednakże czytelnikowi wyjdzie to wyłącznie na plus. Ponownie przy pracy zaangażowano sporo artystów. Część z nich jest już świetnie znają polskim rynku za sprawą tytułów spod szyldu Odrodzenia. Praktycznie każdy z jedenastu rysowników tworzy na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy ci pierwszoligowi zawodnicy, wspierani przez utalentowanych kolorystów dostarczają miłej dla oka i ekscytującej oprawy graficznej, która przypaść powinna do gustu nawet wyrobionemu i wybrednemu czytelnikowi.

Batman: Metal wykonał spory skok jakościowy, przeradzając się z takiego sobie czytadła w naprawdę wciągający i świetnie zilustrowany event. Pozostaje jedynie wyrazić gorącą nadzieję, że finał nie rozczaruje i aktualnie wypracowany poziom przynajmniej się utrzyma.

Opublikowano:Batman Metal #02: Mroczni Rycerze

Batman Metal #02: Mroczni Rycerze

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV
Rysunki: Greg Capullo, Doug Mahnke, Jorge Jimenez, Carmine Di Giandomenico
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2019
Seria: Batman Metal
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 248
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328141490
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Dużo zmian na lepsze Dużo zmian na lepsze Dużo zmian na lepsze

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-