baner

Artykuł

Plany Egmontu na 2019 rok

Tomasz Kołodziejczak
Szanowni Czytelnicy,

w roku 2019 wydawnictwo Egmont Polska planuje opublikować podobną liczbę komiksów co w roku minionym – około 260.

Nasz katalog i szczegółową ofertę na drugą połowę roku zaprezentujemy w kwietniu na Pyrkonie i w maju na Warszawskich Targach Książki.


Przypominam, że listę nowości na dany miesiąc pokazujemy mniej więcej z kwartalnym wyprzedzeniem na stronach swiatkomiksu.pl i egmont.pl (oczywiście, plany i konkretne daty mogą ulec zmianie).

Poniżej kilka informacji, w szczególności o pierwszej połowie roku.

Nasza oferta pozostanie bardzo szeroka – od komiksu superbohaterskiego, przez opowieści gatunkowe, po historie dla dzieci.

Będziemy kontynuować wszystkie rozpoczęte w minionym roku cykle i serie, takie jak „Komiksy są super!”, „Kaczogród” Carla Braksa, „Garfield”, „Rick i Morty”, „Invincible”.

Planujemy również wznowienia dawno wyczerpanych komiksów, m.in. „Dallas Bar” Marvano, „Halloween Blues” Zbigniewa Kasprzaka, „Sin City” Franka Millera, pierwszy tom „Pasażerów wiatru” Burgeona.

Nowej edycji doczeka się „Usagi Yojimbo” – serię z wydawnictwa Dark Horse opublikujemy w integralach (po 3 tomy oryginalne), w miękkiej oprawie, w formacie dotychczasowym. Premierę planujemy na Pyrkonie, istnieje też duża szansa, że imprezę odwiedzi sam Stan Sakai (trzymajcie kciuki!).

Już w styczniu rozpoczęliśmy restart w uniwersum Marvela, wprowadzając komiksy w linii „Marvel Now! 2.0”, których akcja dzieje się po wielkim evencie „Tajne wojny”. Oprócz bieżących serii w tym roku opublikujemy również one-shoty, takie jak „Vision”, Doctor Strange”, „Civil War II”, „Mockingbird”.

W marcu ukaże się oczekiwany trzeci tom antologii komiksów z legendarnego magazynu „Relax”.

W kwietniu planujemy start bestsellerowej w Europie, a w Polsce znanej dzięki animacji, serii dla młodych czytelników „Yakari”.

Także wtedy – pierwszy tom wielkiego wydarzenia uniwersum DC – „Metal” (całość w 3 tomach).

Trzy nowe serie w ramach imprintu Vertigo to „Hellblazer” (marzec), „Promethea” (kwiecień), „Doom patrol” (czerwiec).


W drugim kwartale zaczniemy również publikować kolejną serię Alana Moore’a związaną z mitologią Cthulhu („Neonomicon”, „Providence” - całość w czterech tomach).

Na maj szykujemy nowy komiks Marvano „Bonneville”, a sam autor prawdopodobnie odwiedzi Warszawskie Targi Książki.

Na targi planujemy też premierę pełnometrażowego albumu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” zatytułowanego „Królewska Konna”. A także – kolejne komiksy dla dzieci polskich twórców, laureatów konkursu im. Janusza Christy.

Najważniejszymi wydarzeniami jesieni będzie najnowszy tom Asteriksa, pierwszy tom Thorgala tworzony przez nowego rysownika, nowa linia DC „Black Label”, najnowsza księga Ligi Niezwykłych Dżentelmenów - „Tempest”. Szykujemy też inne niespodzianki, które będziemy potwierdzać w kolejnych miesiącach.


W tym roku będziemy świętować wiele okrągłych rocznic: 20-lecie Klubu Świata Komiksu, 45-lecie Kleksa, 60-lecie Asteriksa, 80-lecie Batmana, 90-lecie Tintina, 100-lecie polskiego komiksu.

Zapraszamy do kupowania i czytania naszych komiksów, do odwiedzania naszych stoisk na targach i konwentach, na spotkania z zapraszanymi przez nas twórcami.

Tomasz Kołodziejczak
Redaktor Naczelny Klubu Świata Komiksu

Opublikowano:Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Leszek Biały -

A co z Conanem?