reklama

Recenzja

Zabawa z morałem

Przemysław Pawełek recenzuje Młodzi Tytani: Akcja! Szkolne szaleństwo
7/10
Zabawa z morałem
7/10
Niedawnej premierze kinowych Młodych Tytanów na DVD towarzyszyła też premiera krótkiego zbioru odcinków wybranych z serialu. "Szkolne szaleństwo" to dziewięć krótkich przygód związanych mniej lub bardziej z - uwaga, niespodzianka - edukacją.

Robin, Cyborg, Bestia i reszta ekipy w typowy dla siebie sposób stawiają czoła codziennym wyzwaniom, jakimi mogą dla nich okazać się bycie fajnym, nauka jazdy czy najzwyczajniejsze na świecie książki. Autorzy zadbali, by ich superbohaterskie życie przeplatało się z sytuacjami zupełnie prozaicznymi, a całość utrzymana była w dość szalonym klimacie.

Konserwatywni fani świata DC, którzy oczekują zgodności z kanonem, mogą sobie ten serial odpuścić. Dla fanów gotowych na garść nieco mniej konwencjonalnych żartów i zabaw konwencją serialowi Młodzi Tytani mogą być niezłą rozrywką niezależnie od wieku. Odcinki trwają po 10 minut, więc nie sposób się nimi zmęczyć, starsi widzowie docenią autodystans autorów, a dla młodszych nie zabraknie serwowanego co odcinek pouczającego morału.

Pozostaje tylko pytanie o sens nabywania zaledwie wycinka serialu na nośniku fizycznym w epoce, gdy za niewiele wyższą kwotę można opłacić miesięczny abonament usługi VOD. Nie każdy jednak ma stały dostęp do internetu, oferty w internetowych usługach też płynnie się zmieniają, więc jeśli ktoś chciałby na półce swojej wideoteki móc postawić pudełko z przygodami młodych tytanów - to nie mam żadnych argumentów przeciw temu. To ponad 90 dobrej i wbrew podtytułowi dość urozmaiconej zabawy.

Autor recenzji jest pracownikiem Polskiego Radia.

Opublikowano:Młodzi Tytani: Akcja! Szkolne szaleństwo

Młodzi Tytani: Akcja! Szkolne szaleństwo

Premiera: Listopad 2018
Seria: Młodzi Tytani
Oprawa: DVD
Wydawnictwo: Galapagos
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-