Rzut Okiem

Koziorożec #1: Obiekt

Karol Wiśniewski
8/10
Koziorożec #1: Obiekt
8/10
Tytułowy Koziorożec przybywa znikąd do Nowego Jorku lat 30-tych. O wiele ważniejsze jednak od tego co ma przy sobie (a ma niewiele – płaszcz i jedną walizkę), jest to co kryje się wewnątrz niego. Już pierwsze osoby, które napotyka wróżą mu przeżycie wielu przygód i niebezpieczeństw, a nawet zakazują mu używać swojego prawdziwego imienia.

Czytając ten komiks mam wrażenie, że Andreas chyba nie jest z tej samej planety co my. Poziom detali zarówno w rysunku jak i scenariuszu może przyprawić o zawrót głowy. Warto przypomnieć, że autor po raz pierwszy umieścił postać Koziorożca w serii Rork w albumie pod tym samym tytułem, który ukazał się w 1990 roku. Natomiast „Obiekt”, pierwszy komiks z serii „Koziorożec”, ujrzał światło dzienne siedem lat później. Przez ten nie tylko stworzył kilkanaście innych komiksów, ale poświęcił również ogrom czasu na dopracowanie historii do fabularnej perfekcji na wiele albumów naprzód.

Nieograniczona wyobraźnia Andreasa łączy rozwiązania i fabuły, którymi posługiwali się Verne, Lovecract oraz A.C. Doyle w jedną, niesamowicie spójną opowieść - lecz są to dopiero pierwsze elementy niewiarygodnie pięknych i zarazem złożonych puzzli. Radzę zainwestować w ten świetnie wydany przez Manzoku album, gdyż już wkrótce cała seria przejdzie do absolutnej klasyki komiksu.

Opublikowano:Koziorożec #01: Obiekt

Koziorożec #01: Obiekt

Scenariusz: Andreas
Rysunki: Andreas
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2007
Seria: Koziorożec
Tytuł oryginału: Capricorne 1: L'Objet
Rok wydania oryginału: 1997
Wydawca oryginału: Lombard
Tłumaczenie: Aleksandra Desmurs
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 22,3 x 30,5 cm
Stron: 48
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Manzoku
ISBN: 978-83-922479-4-4
WASZA OCENA
6.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Koziorożec #1: Obiekt Koziorożec #1: Obiekt Koziorożec #1: Obiekt

Tagi

Koziorożec

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

yurek1 -

"sprostają oczekiwaniom", a nie "podołają". kupcie sobie słownik frazeologiczny, bo to już któryś z kolei taki błąd. ja wiem, że to niby nic, ale na stronie głównej nieładnie wygląda.

Sebastian Jaster -

Przynajmniej liter nie przestawiają (np. zamiat "teraz" to "zeraz"), a mi to zdarza się zbyt często ostatnio. Muszę patrzeć co piszę.
Co do Andreasa, chciałbym skompletować całą serię Rorka, ale na aukcjach interntetowych słono sobie za nie liczą, więc póki co nie warto. Niedawno był artykuł na łamach tego portalu, że jakieś wydawnictwo może wyda całą serię od początku, tylko kiedy i czy w ogóle wyda?

turucorp -

Sebastian Jaster pisze:Co do Andreasa, chciałbym skompletować całą serię Rorka, ale na aukcjach interntetowych słono sobie za nie liczą, więc póki co nie warto. Niedawno był artykuł na łamach tego portalu, że jakieś wydawnictwo może wyda całą serię od początku, tylko kiedy i czy w ogóle wyda?


Manzoku ma licencje na calego Rorka, wiec teoretycznie musi wznowic calosc.