ARCHIWUM WIEŚCI

2018-09-15 - Galeria

Kleszcz dzieciom


Tomek Kleszcz nie tylko wytrwale pisze recenzje komiksów, które możecie czytać na Alei Komiksu, ale także cały czas rysuje dla dzieci - we wrześniu wyjdą dwie pozycje z jego pracami: książka z ilustracjami "Żyrafa i dzieci kontra śmieci" i komiks "Żyrafa, dzieci i to, co z komina leci". Sprawdźcie przykładowe grafiki!
2018-09-14 - Zapowiedzi

Niezal na 29. MFKiG


Zebraliśmy dla Was ziny i drugoobiegowe publikacje polskich twórców, jakie będą mieć premierę na 29. MFKiG. Lista pewnie jest niekompletna, więc dawajcie znać, jeśli wiecie o czymś, o czym my nie wiemy!
2018-09-12 - Zapowiedzi

Poznajcie Lucję


W siódmym już numerze pisma "Komiks i my" będzie można przeczytać między innymi komiks Sławomira Zajączkowskiego i Marka Baranowskiego zatytułowanego "Lucja". Sprawdźcie przykładowe plansze! Premiera magazynu na MFKiG.
2018-09-11 - Zapowiedzi

Kurc na MFKiG


Na MFKiG (to już w tym tygodniu!) Kurc przygotował interesujący pakiet premier. Oprócz komiksu europejskiego na czytelników będą czekać 3 różne wersje albumu "Straine" oraz książka o kapitanie Żbiku!
2018-09-10 - Galeria

(Nie)istnienie Blera


Zbiórka na wydanie siódmego tomu "Blera" o tytule "Nieistnienie" zakończyła się sukcesem. Jeśli nie wsparliście serii Rafała Szłapy o krakowskim herosie, to nie martwcie się, bo album kupicie spokojnie na MFKiG. Dla niezdecydowanych mamy dużo nowych plansz. Aleja Komiksu poleca!
2018-09-04 - Ukazały się

Mangi w lipcu


Mimo że liczba tytułów ciut spadła, to sierpień i tak przyniósł pokaźną porcję mang. Ukazały się także dwie nowe serie: "Aniołowie zbrodni" oraz "Shinigami Doggy" - obydwie z Waneko.
2018-09-03 - Zapowiedzi

Ongrys we wrześniu


Na MFKiG Ongrys przygotował sporo niespodzianek: będą kolejne Dreddy i Van Hamme, ruszą też dwa nowe cykle zeszytówek polskich autorów (Kapitan Szpic i Wydział 7!), jest też szansa na kolejnego Żbika Rosińskiego.
2018-09-03 - Spotkania, wystawy, imprezy

Bilety na 29. MFKiG


Za dwa tygodnie, 14. września rusza już 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Gwiazdami imprezy będą twórcy Batmana: Brain Azzarello, Mikel Jenin i Peter Milligan oraz Grzegorz Rosiński, ojciec Thorgala. Trzydniowy karnet kosztuje 38 zł (15 dla dzieci).