baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2017-08-29 - Zapowiedzi

Borka i Sambor


"Borka i Sambor" to nowa seria komiksowa dla dzieci o początkach polskiej państwowości. Autorami pierwszego tomu zatytułowanego "Postrzyżyny" są Karol Kalinowski i Elżbieta Żukowska. Polecamy!
2017-08-22 - Zapowiedzi

KG na MFKiG


Na wrzesień Kultura Gniewu przygotowała trzy premiery - "Zakładnika" autorstwa Guy Delisle'a i czwarty już tom przygód detektywa Misia Zbysia o tytule "Skarb kapitana Czarnofutrzastego" (wraz z nim zostanie wznowiony od dawna niedostępna pierwsza część jego przygód).
2017-08-22 - Zapowiedzi

Piratka Surmy


Na MFKiG premierę będzie mieć pierwszy tom autorskiej serii dla dzieci Agnieszki Surmy "Pikapidula" o tytule "Wszyscy na pokład". Sprawdźcie przykładowe plansze, album został nagrodzony w trzeciej edycji konkursu im. Janusza Christy.
2017-08-22 - Konkurs

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim!


Mamy dwa Was dwie książki dra Tomasza Żaglewskiego "Kinowe uniwersum superbohaterów. Analiza współczesnego filmu komiksowego", Żeby je wygrać, należy w komentarzu napisać, który superbohater nie powinien trafić na srebrny ekran i dlaczego. Dwie najciekawsze odpowiedzi wygrywają. Powodzenia!
2017-08-21 - Zapowiedzi

Nadchodzi Tosia


"Oto Tosia" to autorska seria Marty Falkowskiej kierowana do dzieci. Pierwszy tom "W poszukiwaniu Pietrostwora" ukaże się w połowie września, komiks został nagrodzony w konkursie im. Janusza Christy.
2017-08-16 - Zapowiedzi

Najbliższe premiery Hanami


Hanami wyda mangę Jiro Taniguchiego "Aruku hito" (Idący człowiek) - jest szansa, że premiera będzie na tegorocznym MFKiG. Priorytet wydawniczy mają jednak drugi tom "Sagi winlandzkiej" i 9. część "Mushishi", które planowane są na połowę września.
2017-08-12 - Zapowiedzi

Egmont po polsku


Już w sierpniu ukaże się drugi tom "nowych przygód" Kajko i Kokosza ("Łamignat Straszliwy"), a we wrześniu Egmont wyda aż siedem polskich albumów, w tym drugiego Bradla i Relax oraz nowe komiksy dla dzieci nagrodzone w konkursie im. Janusza Christy.
2017-08-09 - Zapowiedzi

Nowe serie Klasycznego Marvela


Dwie nowe serie Marvel Classic zadebiutują już jesienią 2017 i będą kontynuowane w roku 2018 (kolejne tomy każdej z nich pojawią się mniej więcej co kwartał). Będą to obszerne (300-500 stron) tomy prezentujące jedne z najciekawszych historii Marvela z Wolverinem i Daredevilem.
2017-08-08 - Zapowiedzi

Śmieci


Na początku września ukaże się komiks Derfa Backderfa "Śmieci" (Trashed), którego tłumaczem jest Grzegorz Ciecieląg, założyciel i wieloletni redaktor naczelny Alei Komiksu.
2017-08-01 - Galeria

Sierpniowe plansze Egmontu #1


Sporo plansz z sierpniowych premier Egmontu, w tym z ostatniego Batmana z N52, drugiej odsłony reaktywowanych przygód w uniwersum Kajko i Kokosza oraz "Klątwy kruków", czyli trzeciego "amerykanskiego" Wiedźmina, którego narysował Piotr Kowalski.