baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2017-07-29 - Zapowiedzi

Sierpień wg KG


Kultura Gniewu przygotowała trzy premiery na początek sierpnia - ukaże się długo oczekiwane "Czerwone wilczątko", trzecie wydanie głośnej "Łaumy" będzie mieć dodruk, a "Regulamin na lato" Tana zostanie wznowiony w zmienionym formacie.
2017-07-25 - Rozmaitości

www.PrzemekPawelek.pl


Nasz redakcyjny kolega, Przemek Pawełek uruchomił internetową stronę, na której znajdziecie jego premierowe teksty - w dużej mierze o komiksach, ale także o grach, filmach i szeroko rozumianej kulturze popularnej. Nie zabraknie też wywiadów i linków do audycji technologicznych jego autorstwa - polecamy www.PrzemekPawelek.pl!
2017-07-22 - Zagranica

Rozdano Eisner Awards 2017


Na Comic-Conie w San Diego po raz 29. rozdano najważniejsze nagrody amerykańskiego rynku komiksowego - Eisner Awards. Najlepszą kontynuowaną serią uznano "Sagę", a Brian K. Vaughan został uznany najlepszym scenarzystą, Fiona Staples zaś najlepszą rysowniczką.
2017-07-21 - Zapowiedzi

Maja i Minizaury


"Maja i Minizaury" to seria dla dzieci autorstwa Kajetana Wykurza, która została nagrodzona w konkursie im. Janusza Christy. Jej pierwszy tom zatytułowany "Odnaleziony świat" ukaże się we wrześniu, a już dziś przedpremierowo prezentujemy jego okładkę i dwie plansze.
2017-07-18 - Zapowiedzi

Trzeci rejs statku namiętności


Artyści ukrywający się pod pseudonimami Au i gdi reaktywowali internetowy komiks "Lust Boat/ Statek namiętności". Co dwa tygodnie publikowana ma być kolejna strona trzeciej części przygód fotografa i jego koleżanek ze statku. Całość wyjdzie drukiem.
2017-07-17 - Zagranica

Kriss z nowym rysownikiem i scenarzystami


Według Thorgalverse, siódmy tom serii "Thorgal. Kriss De Valnor" zatytułowany będzie "Le montagne du temps" ("Góra czasu"). Scenariusz Xaviera Dorisona i Mathieu Mariolle zilustrował Frédéric Vignaux. Album ma ukazać się jeszcze w grudniu tego roku.
2017-07-16 - Zapowiedzi

Świt liska i dzika


Na 20. września planowana jest premiera trzeciego już tomu autorskiej serii dla dzieci Bereniki Kołomyckiej "Malutki Lisek i Wielki Dzik". Okładkę i przykładowe plansze ze "Świtu" przedpremierowo prezentujemy już teraz.
2017-07-15 - Zapowiedzi

Czwarty numer "Komiks i my"


W najbliższy wtorek ukaże się czwarty już numer magazynu komiksowego "Komiks i my", który prowadzi Sławomir Zajączkowski. Na razie wiadomo, że znajdą się w nim autorski komiks Mateusza Kołka oraz dwie historie napisane przez Zajączkowskiego, a zilustorowanego przez Krzysztofa Wyrzykowskiego i Jakuba Kijuca, który narysował także okładkę pisma.
2017-07-14 - Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe wokół twórczości Alfreda Szklarskiego w Koszalinie


W dniach 18-20 lipca w ramach cyklu wydarzeń promujących twórczość Alfreda Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin odbędą się warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży z Koszalina prowadzone przez Artura Wabika. Efektem końcowym przeprowadzonych działań będzie papierowa wersja komiksu oraz wystawa (w grudniu) plansz komiksowych powstałych w trakcie trwania projektu.