baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2017-02-25 - Rozmaitości

Witaj w świecie komiksów!


Ciekawa pozycja skierowana przede wszystkim do nowicjuszy chcących poszerzyć swoją wiedzę i odnaleźć w jednym miejscu bogactwo komiksu. Jej plusem są przystępny język i syntetyczne ujęcie tematu. Karol Sus recenzuje książkę "Komiks na świecie i w Polsce".
2017-02-21 - Zapowiedzi

Knock Off Wars


Łukasz Kowalczuk znów uderza zagranicą, tym razem wspólnie z Luke'iem Toywalkerem tytułem "Knock Off Wars". Komiks ukaże się z początkiem marca po angielsku w wersji drukowanej i cyfrowej.
2017-02-20 - Zapowiedzi

Lutowo-marcowa Mucha


Pod koniec lutego Mucha wyda trzy tytuły, w tym długo oczekiwanego "Kapitan Ameryka. Biały", z początkiem marca ukaże się nie mniej wyczekiwany "Spider-Man. Władza". Plansze z czterech premier (w tym jeden dodruk) do obejrzenia oczywiście przedpremierowo.
2017-02-16 - Zapowiedzi

Napiórska rozmawia z twórcami


"Jak oni pracują?" to książka z wywiadami z polskimi twórcami, jakie przeprowadziła Agata Napiórska, współtwórczyni "Niech żyje komiks!" Wśród artystów, którzy opowiedzieli, jak pracują, znaleźli się twórcy komiksów: Papcio Chmiel, Śledziu, bracia Minkiewiczowie i duet Leśniak i Skarżycki, a także Butenko. Premiera z początkiem marca, polecamy!

2017-02-15 - Konkurs

Trzeci sezon Flasha!


Barry Allen znów założy strój Flasha na AXN. Trzeci sezon serialu o najszybszym człowieku na Ziemi powróci w poniedziałek, 20 lutego o godzinie 21.00. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są figurka Czerwonego (19 cm!) i trzy pierwsze tomy przygód Flasha z N52, jakie wydał Egmont!
2017-02-13 - Konkurs

Konkurs 28. MFKiG na krótką formę komiksową


Stowarzyszenie Twórców "Contur" i Łódzkie Centrum Komiksu ogłosili konkurs na krótką formę komiksową na 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Tematyka prac dowolna. Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2017. Pula nagród wynosi 20.000 złotych (7.000 złotych za pierwsze miejsce).
2017-02-09 - Zapowiedzi

Nadciąga Storm


W lutym ukażą się aż dwa integrale przygód Storma: wznowienie pierwszego tomu z nową okładką i czwarta część, w której znalazły się dwa albumy "Legenda o Yggdrasilu" i "Miasto potępionych".
2017-02-08 - Galeria

Lutowe premiery Taurusa


Taurus przygotował trzy premiery na luty - będą nimi kolejne tomy "XIII" (zarówno serii głównej jak i pobocznej) i piąta odsłona "Orłów Rzymu". Komiksy ukażą się 21. lutego. Plansze i okładki tradycyjnie do obejrzenia przedpremierowo na Alei.
2017-02-06 - Konkurs

Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. 80-lecie projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego


Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej "ŚLAD". Zaprasza uczniów najstarszych klas szkół podstawowych (4-6) oraz młodzieży uczącej się w gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego, do udziału w konkursie na komiks "Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. 80-lecie projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego".