baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2015-08-30 - Ukazały się

Nowości komiksowe


I ponownie prezentujemy listę nowości z ostatnich dni. Sporo super-hero, głównie z Marvela - acz cóż to byłby za miesiąc bez choć jednego Batmana? Do tego kilka innych pozycji, w tym powrót wyjątkowo wyszczekanego kota.
2015-08-27 - Recenzje

Powrót Feralnego Majora


Drugi tom polskiej edycji amerykańskiej wersji komiksu pierwotnie wydawanego przez Francuzów w odcinkach. Zrozumiałe? Na pewno bardziej od fabuły tego albumu.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Człowiek z Ciguri".
2015-08-26 - Zapowiedzi

Tutaj


Na przełomie października i listopada planowana jest premiera "Tutaj", dzieła Richarda McGuire'a, które jest zbiorem kadrów w pudełku, przedstawiających symultanicznie wydarzenia, jakie miały miejsce w jedynym pokoju na przestrzeni dekad. Przykładowe strony przedpremierowo do obejrzenia na Alei.
2015-08-26 - Recenzje

Nowozelandzka kontra przeciwko trykotom


Ostatnimi czasy polski rynek komiksowy zalewany jest amerykańskimi produkcjami spod znaku superhero. Niewtajemniczonym lub średnio zaangażowanym pewnie ciężko ogarnąć pozycje, które już się ukazały, a dochodzą jeszcze zapowiedzi. Dobrze, że ukazuje się tyle rozrywkowych komiksów – potrzebne są nogi do tańca. Obawiam się jedynie, że stwarza to pewne niebezpieczeństwo: pozycje „do różańca” mogą utonąć w tym zalewie. Jedną z takich pozycji, których nie należy przeoczyć, jest album Dylana Horrocksa „Sam Zabel i magiczne pióro”.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Sam Zabel i magiczne pióro".
2015-08-21 - Recenzje

Przyszłość, która minęła


Świeżość i naiwność mutantów z lat 60. XX wieku w zetknięciu z mrokiem współczesnego świata Marvela. Bendis bawi się podróżami w czasie i historią X-Menów, co powinni docenić nie tylko ich zagorzali fani.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "All New X-Men #1: Wczorajsi X-Men".
2015-08-20 - Zapowiedzi

Nie jesteś na sprzedaż


We wrześniu do polskich szkół trafi drugie (zmienione) wydanie komiksu "Nie jesteś na sprzedaż". Znajdą się w nim cztery wzbudzające emocje historie, prezentujące różne formy wykorzystania. Więcej informacji oraz przykładowe plansze w rozwinięciu newsa.
2015-08-19 - Recenzje

Spirala słabości


Kolejny tom „Mrocznego Rycerza” przynosi zupełnie nową, choć jakby znajomą, przygodę Batmana. Nową, ponieważ scenarzysta porzucił wątek zapoczątkowany w pierwszym integralu, znajomą, bo nie da się ukryć, że pomysł jest zgrany i oklepany do granic możliwości, a czytelnikowi podczas lektury uporczywie towarzyszy uczucie deja vu.

Karol Sus recenzuje komiks "Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy".
2015-08-17 - Zapowiedzi

Dodruki Tana


Jesienią tego roku planowane są dodruki komiksu "Przybysz" i powieści obrazkowej "Opowieści z najdalszych przedmieść" Shauna Tana. Nakłady obu albumów są od dawna wyczerpane.
2015-08-17 - Recenzje

Meksykańska ustawka


Meksykańscy partyzanci, amerykańcy łowcy nagród, europejski rewolucjonista i romans w złym miejscu o złym czasie. W życiu Durango pewien okres życia zamyka się w rytm wystrzałów z CKM-u.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Durango #6: Ostatni desperado".
2015-08-15 - Recenzje

Wikingowie nie zawsze receptą na sukces


Wydawać by się mogło, że pomieszczenie w jednej opowieści dzielnych Wikingów, śmiertelnie niebezpiecznych Centaurów, podstępnych Celtów, bratobójczych walk o władzę, opiekę asgardzkich bogów, pradawnej magii, która ożywia krwiożerczych Berserków, to przepis na wciągającą i dynamiczną historię, która musi okazać się murowanym sukcesem. Jednakże pierwszy album serialu „Konungowie” rozczarowuje na całej linii.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Konungowie #01: Najazdy".
2015-08-13 - Recenzje

Powrót bękarta


Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień. Ważniak powraca agresywny jak zawsze, tylko czy ktoś jeszcze na niego po dwóch dekadach czeka?

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Lobo. Portret bękarta".
2015-08-12 - Galeria

Sandman, Kucyki i Yorgi


Okładki i przykładowe plansze z dziewiątego tomu "Sandmana" zatytułowanego "Panie Łaskawe", z drugiej części "My Little Pony. Mój kucyk Pony. Przyjaźń to magia" oraz dwóch kolejnych albumów "Yorgiego" - część 3. ma tytuł "Komiks, którego nie było", a czwarta "Sąd ostateczny". Egmontowskie komiksy już ukazały się, premiera tytułów KG ma być dziś.
2015-08-11 - Recenzje

Jak kundel z suką


Książek nie ocenia się po okładce. A komiksy po rysunkach można? Album Pau o psiakach z mieczami to świetny przykład na to, czy za fajną kreską musi kryć się dobry komiks.

Łukasz Chmielewski recenzuje komiks "Saga o Atlasie i Axisie #1".
2015-08-10 - Ukazały się

Nowości komiksowe


Niby lato, wakacje i cisza, ale w przeciągu ostatnich dwóch tygodni do sprzedaży trafiło kilka ciekawych pozycji. Klasyka polska ("Kapitan Żbik #06: Wzywam 0-21", "Podróż smokiem Diplodokiem") i zagraniczna ("Bruce J. Hawker #05: Wszystko albo nic"), a to jeszcze nie wszytko.
2015-08-07 - Recenzje

Kobieta z przeszłością


Świetnie zrealizowany komiks sensacyjny, który powinien zadowolić nawet tych, którzy sceptycznie podchodzą do niezobowiązującej rozrywki.

Łukasz Chmielewski recenzuje komiks "Lady S #01: Na zdorowje, Szaniuszka!".
2015-08-05 - Recenzje

Starcie ołowianych żołnierzyków


Mechaniczny żołnierz trafia z zachodniego frontu I wojny światowej do tureckiej cieśniny. Tam też czekają na niego godni przeciwnicy.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Wartownicy #4: Kwiecień 1915. Dardanele".
2015-08-02 - Recenzje

Rajd w czasie i przestrzeni


Andreas jest jednym z bardziej znanych i charakterystycznych artystów komiksowych. Ten niemieckiego pochodzenia autor ma na swoim koncie tak ważne dzieła jak „Cromwell Stone”, „Rork”, „Arq” czy „Koziorożec”. Również ostatnio wydany przez Egmont album Andreasa, „Cyrrus. Mil” z pewnością zapisze się wśród innych publikacji wydanych w naszym ojczystym języku złotymi zgłoskami.

Karol Sus recenzuje komiks "Cyrrus. Mil".