baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2015-01-30 - Recenzje

Zasada międzywymiarowej ucieczki


Taurs Media nie odpuszcza - do jego serii, które zadebiutowały w zeszłym roku, dołączają kolejne. Czy nowy cykl dorównuje poziomem wcześniejszym premierom?

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Black Science #1: Zasada nieskończonego spadania".
2015-01-29 - Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe w Raciborzu


2 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej (EUREKA - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12) odbędą się dwa cykle warsztatów - o godzinie 11:00 "Jak rysować Supermana i dlaczego ma mniejszą głowę od Myszki Miki - warsztaty plastyczne dla dzieci", oraz o 15:00 "Manga i Anime z elementami komiksu i karykatury - warsztaty plastyczne dla młodzieży". Zajęcia prowadzi Szymon Teluk.
2015-01-28 - Zapowiedzi

Dwa komiksy od timofa w lutym


12 lutego swoją oficjalną premierę będą miały dwa komiksy od wydawnictwa Timof Comics: "Polina" (autor: Bastien Vives), oraz "Michael Jordan. Nadchodzi byk" (autor: Wilfred Santiago). Zapraszamy do rozwinięcia newsa po więcej szczegółów.
2015-01-27 - Zapowiedzi

Priap


Jeszcze pod koniec stycznia ukaże się czwarty już album Nicolasa Presla zatytułowany "Priap". Okładka, przykładowe plansze i informacje o komiksie tradycyjnie przedpremierowo do sprawdzenia na Alei.
2015-01-27 - Zagranica

Centrala w Angouleme


Po raz pierwszy w historii na największym europejskim festiwalu komiksu festival d'Angoulême polskie wydawnictwo będzie miało swoje stoisko. Centralę i jej komiksy będzie można spotkać na stoisku N66, Le Nouveau Monde. Już 42. edycja Festiwalu w Angouleme odbędzie się między 29 stycznia a 1 lutego 2015 roku.
2015-01-26 - Zagranica

Giulio de Vita nie będzie rysował Kriss de Valnor


"Thorgalverse" poinformował, że Giulio de Vita po piątym tomie zrezygnował z dalszego rysowania serii "Kriss de Valnor". Jeszcze nie wiadomo kto będzie nowym rysownikiem. Przypominamy, że kilka tygodni wcześniej środowisko obiegła informacja, że Yves Sente został zastąpiony na stanowisku scenarzysty przez Xaviera Dorisona.
2015-01-25 - Recenzje

Śmierdząca sprawa


Frank Miller po raz kolejny zaprasza do brudnego i brutalnego świata Miasta Grzechu, odwołując się do starych i sprawdzonych pomysłów charakterystycznych dla najlepszych opowieści w klimacie noir. Absolutna klasyka. Nic więcej nie trzeba dodawać.

Karol Sus recenzuje komiks "Sin City #4: Ten Żółty Drań".
2015-01-22 - Recenzje

Muzułmańskie oblicze Ziemi Świętej


Mimo że tom ósmy nieubłaganie zbliża czytelnika do końca znakomitej serii komiksowej odpowiadającej o trudnych losach Aymara de Bois-Maury, bohater zdaje się być dalej od celu swej wędrówki niż kiedykolwiek. Akcja "Seldżuka" rozgrywa się bowiem w spalonej słońcem Ziemi Świętej.

Karol Sus recenzuje komiks "Wieże Bois-Maury #08: Seldżuk".
2015-01-14 - Recenzje

Rysiek, Królik i inne chłopaki ze szkoły


W komiksie „Rysiek i Królik. W szortach” scenarzysta opowiada pięć prostych historii, jakie mogą być udziałem uczniów z najmłodszych klas szkoły podstawowej. Mamy: wspólne odrabianie zadania domowego, nudne godziny lekcyjne, ataki starszaków, pierwsza miłość. Ukazano szkolną codzienność, bez żadnych niezwykłych zdarzeń, żadnych krasnoludów czy elfów.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Rysiek i Królik #01: W szortach".
2015-01-12 - Spotkania, wystawy, imprezy

Finaliści Złotych Kurczaków 2014


Wczoraj zakończyła się ogólnodostępna ankieta, której celem było wybranie finalistów w każdej z pięciu kategorii do nagrody poświęconej niezależnej scenie komiksowej - Złotych Kurczaków 2014. W rozwinięciu newsa znajdziecie listę zakwalifikowanych finalistów, spośród których 17 stycznia (głosami jury) zostanie wybrany zwycięzca.
2015-01-12 - Recenzje

Coraz więcej znaków zapytania


Po spektakularnym finale poprzedniego tomu opada pył, ale zgliszcza znowu przykrywa przyjemna iluzja miasta rozrywki. Jakie kolejne tajemnice kryje Monplaisir?


Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Urban #03: Niech się stanie światłość".
2015-01-07 - Zapowiedzi

Violent Skate Bulldogs


Podczas drugiej edycji Złotych Kurczaków (17 stycznia) ukaże się komiks Łukasza Kowalczuka "Violent Skate Bulldogs". Zin będzie miał dwa warianty okładki. Ma to być ostatni komiks, jaki ten twórca wyda samodzielnie.
2015-01-06 - Recenzje

Stara miłość nie rdzewieje


Pierwsze dwa tomy odmłodzonej serii o przygodach Mrocznego Rycerza wprowadziły do życia Bruca Wayne'a niezłe trzęsienie ziemi. W porównaniu z tamtymi przygodami tom trzeci może wydawać się stosunkowo spokojny. Oczywiście to mylne wrażenie. Na arenę wkracza bowiem, po roku nieobecności w Gotham City, stary wróg Batmana.

Karol Sus recenzuje komiks "Batman #03: Śmierć rodziny".
2015-01-06 - Rozmaitości

Złoty Opos dla Thorgala


Słuchowisko " Thorgal – Prawie Raj. Trzech Starców z krainy Aran" dostało Złotego Oposa w kategorii audiobook. Nagrody przyznawane są przez użytkowników serwisu cdp.pl dla najlepszych i najpopularniejszych gier, filmów, ebooków i właśnie audiobooków.
2015-01-06 - Artykuły

Podsumowanie 2014 roku - najlepsze okładki komiksów


Co prawda książki nie ocenia się po okładce, ale to ona potrafi sprzedać treść i może być dziełem sama w sobie. Zatem podsumowanie 2014 roku zaczynamy od najlepszych okładek. Wśród 10 najlepszych znalazły się prace piątki Polaków. Pierwsze miejsce było bezdyskusyjne. O trzecie toczyła się zażarta walka. Sprawdźcie, jakie okładki wytypowała redakcja Alei Komiksu. A jakie są waszym zdaniem najlepsze?
2015-01-03 - Spotkania, wystawy, imprezy

Ruszyła ankieta wstępna Złotych Kurczaków 2014


Ruszyła ankieta, w której można oddawać swoje głosy na pięć różnych kategorii do nagrody poświęconej niezależnej scenie komiksowej - Złotych Kurczaków 2014. Pięć pozycji, które dostaną najwięcej głosów zostanie zakwalifikowana do ścisłego finału, z którego zwycięzce wybierze jury. Swoje głosy do 11 Stycznia o 23:59 można oddawać w tym miejscu. Aleja objęła swoim patronatem tę Imprezę.
2015-01-02 - Recenzje

Kronika epizodów wielkiej wojny


Z okazji stulecia rozpoczęcia I wojny światowej w 2014 roku pojawiło się nieco okazjonalnych wydawnictw, które próbowały przybliżyć ten zbrojny konflikt. Wśród nich znalazł się również komiks.

Paweł Panic recenzuje komiks "To była wojna okopów".