baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2014-06-29 - Recenzje

W poszukiwaniu Ptaka Czasu# 5: Przyjaciel Javin


Po ponad dekadzie od polskiej premiery Egmont wznawia klasyczny cykl fantasy "W poszukiwaniu Ptaka Czasu". Czy album "Przyjaciel Javin" wytrzymał próbę czasu?

Łukasz Chmielewski recenzuje komiks "W poszukiwaniu Ptaka Czasu# 5: Przyjaciel Javin".
2014-06-27 - Recenzje

Asteriks #35: Asteriks u Piktów


Asteriks bez Uderzo i Goscinnego? Galom musi niebo spadać na głowę... Nowy scenarzysta i nowy rysownik stworzyli 35. tom jednej z najbardziej znanych serii komiksowych na świecie. Jaki jest efekt ich pracy?

Łukasz Chmielewski recenzuje komiks "Asteriks #35: Asteriks u Piktów".
2014-06-26 - Konkurs

Jabłcuś na tropie zabytków Skierniewic


Mamy dla Was komiks "Jabłcuś na tropie zabytków Skierniewic" - żeby go wygrać, wystarczy napisać w komentarzu, dlaczego Jabłcuś został wybrany na bohatera obchodów 555. rocznicy nadania praw miejskich Sierniewicom. Fundatorem komiksu jest Urząd Miasta Skierniewice. Konkurs trwa do południa 29 czerwca (niedziela).
2014-06-25 - Recenzje

Armada #16: Więzy krwi


„Armada” od dawna jest cieniem samej siebie. Czy szesnasty już tom o intrygującej okładce i wymownym tytule jest w stanie tchnąć nieco życia w przygody Navis?

Łukasz Chmielewski recenzuje komiks "Armada #16: Więzy krwi".
2014-06-23 - Recenzje

Wilq negocjator


Polski komiks jakoś nie miał na ogół szczęścia do animacji. Czy Wilq, postać stworzona przez braci Minkiewiczów będzie przełomem?

Łukasz Chmielewski recenzuje film "Wilq negocjator".
2014-06-23 - Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe dla dzieci w Gdańsku


W dniu dzisiejszym - 23 czerwca - o godzinie 16:30 w Projektorni GAK w Gdańsku (Dworska 29a) rozpoczynają się warsztaty komiksowe dla dzieci. Zajęcia odbywać się będą praktycznie w każdy poniedziałek i środę do 18 lipca. 14 sierpnia odbędzie się wernisaż prac stworzonych na warsztatach. Nieodpłatne zajęcia poprowadzą Marta Tymińska i Jacek Frąś.
2014-06-19 - Konkurs

Wygraj Rewolucję według Ludwika


Dziś do wygrania pierwszy tom "Rewolucji według Ludwika" autorstwa Kaori Yuki. Żeby go od nas dostać, wystarczy w komentarzu napisać, jaką rewolucje byście zrobili. Do wygrania są dwa egzemplarze komiksu. Konkurs trwa do poniedziałku, 23 czerwca do południa. Powodzenia!
2014-06-18 - Spotkania, wystawy, imprezy

Relacje z 24h robienia komiksów w Lublinie


W miniony weekend, 14-15 czerwca w Lublinie odbył się 24-godzinny maraton komiksowy. Fotorelacje z tego wydarzenia, którego celem było stworzenie w ciągu doby komiksu na zadany temat, można zobaczyć tutaj (FB), a na blogu naszego redakcyjnego kolegi Macieja Pałki, który zorganizował i poprowadził imprezę, można przeczytać relację. Aleja Komiksu wspierała to wydarzenie.
2014-06-17 - Galeria

Dwanaście prac delty 800


Dzisiaj swoją premierę ma komiks "Dwanaście prac delty 800" (Scenariusz: Paweł Chmielewski, Rysunki: Tomasz Łukaszczyk) będący częśćią kampanii przeciwko dyskryminacji "Inni nie gorsi". W rozwinięciu newsa okładka i przykładowe strony komiksu.
2014-06-16 - Zapowiedzi

Inni nie gorsi


Jutro ma trafić do sprzedaży komiks "Inni nie gorsi", który jest zwieńczeniem kieleckiej kampanii przeciwko dyskryminacji. Autorami komiksu są Tomasz Łukaszczyk i Paweł Chmielewski.
2014-06-14 - Zapowiedzi

Egmont odpowiada (czerwiec 2014)


Tomasz Kołodziejczak kolejny raz odpowiada na pytania czytelników, między innymi zdradzając, jakie losy czekają serie takie jak "Amerykański wampir", "Usagi" czy "Hellblazer", i zapowiadając kilka polskich komiksów dla dzieci! Tym razem odpowiedzi mają charakter zbiorczy.
2014-06-12 - Galeria

Czerwcowy pakiet Taurusa


Przykładowe plansze i okładki czerwcowych premier Taurus Media: drugiego Silasa Coreya (zamknięcie dyptyku "Siatka Aquili"), drugiej części serii "Srebrny Księżyc nad Providence" (tytuł tomu to "Bóg z korzeni") i 20. części "Żywych trupów" (początek podcyklu o znamiennym tytule "Wojna totalna"). Komiksy ukażą się pod koniec czerwca.
2014-06-11 - Rozmaitości

Wydawnictwo Ongrys prosi o pomoc w przygotowaniu wznowienia przygód Tajfuna


W 2006 roku, gdy wydawnictwo Mandragora przygotowywało książkowe wydanie trzech komiksów o Tajfunie, autor dysponował kompletem plansz w kresce. Obecnie nie posiada już niektórych plansz - najprawdopodobniej niektóre zostały zakupione przez kolekcjonerów, być może też są lub były częścią wystaw. Żeby móc wznowić te komiksy, wydawnictwo Ongrys zwraca się z prośbą do kolekcjonerów i miłośników twórczości Tadeusza Raczkiewicza o pomoc w skompletowaniu materiałów.
2014-06-10 - Recenzje

Było ich jedenaścioro


Czytelnicy w Polsce z Moto Hagio mogli zetknąć się po raz pierwszy dzięki dwutomowemu wydaniu jej jednego z najsłynniejszych dzieł, „Klanu Poe”. Klasyka japońskiego komiksu zapewne dobrze przyjęła się na naszym rynku, gdyż JPF zdecydowało się wypuścić kolejny komiks autorki. Wybór padł na „Było ich jedenaścioro”, tematyką zupełnie odbiegający od wampiryzmu osadzonego w konwencji powieści grozy epoki romantyzmu. „Było ich jedenaścioro” należy bowiem do gatunku science-fiction, ujętego jednak w dość klasycznej formie.

Karol Sus recenzuje komiks "Było ich jedenaścioro".
2014-06-06 - Zapowiedzi

Funky Koval Zone na Festiwalu Fantastyki w Nidzicy


W dniu 27 czerwca o godz 19 odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Polcha "Funky Koval Zone" w trakcie Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Ozdobą wystawy będzie pokaz modeli, koncert folkowy oraz okazyjny 44-stronicowy, pełnokolorowy folder wystawy "Funky Koval Zone", który będzie można także po wystawie, wraz z autografem autora otrzymać w księgarni Solarisnet.pl
2014-06-06 - Rozmaitości

Wyrzykowski dla Red Is Bad


Krzysztof Wyrzykowski przygotował ilustracje dla marki odzieżowej Red Is Bad, które nawiązują do powstań narodowo-wyzwoleńczych, działalności AK czy Żołnierzy Wyklętych. Koszulki z jego grafikami kosztują 70-90 złotych, jeden wzór jest na kroju damskim.
2014-06-04 - Ukazały się

Zin Free Zone


10 maja maja w uniwersyteckiej bibliotece w Poznaniu odbył się Dzień Darmowego Komiksu. Tego samego dnia swoja premierę miał darmowy zin "Zin Free Zone". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej publikacji oraz jej przykładowymi planszami.
2014-06-04 - Zapowiedzi

Przedsprzedaż komiksu Rag & Bones


Ruszyła przedsprzedaż komiksu Dominika Szcześniaka (scenariusz) i Katarzyny Babis (rysunki) pod tytułem ""Rag & Bones". Komiks nakładem Timofa i cichych wspólników ukaże się w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Cena egzemplarza z wliczoną wysyłką - 14 złotych.
2014-06-04 - Rozmaitości

Szybki Lester z nowym rysownikiem


Michał Jałoszyński - scenarzysta serii "Szybki Lester" od jakiegoś czasu na profilu FB zapowiadał zmianę rysownika kolejnych części komiksu. Dzisiaj już wiadomo, że nowym rysownikiem jest osoba ukrywająca się pod pseudonimem "Enes". Przypominamy, iż za rysunek w poprzednich częściach odpowiadał Michał Lasota (numer 1 i 2) oraz Anna Helena Szymborska (numer 3).
2014-06-02 - Konkurs

Wygraj Blue Heaven #1


Pierwszy tom mangi "Blue Heaven" może być Twój! Wystarczy w komentarzu napisać, dlaczego ma tracić akurat do Ciebie. Do wygrania są dwa egzemplarze. Konkurs trwa do piątku, 6 czerwca do południa. Powodzenia!