baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2011-09-30 - Rozmaitości

Małopolskie Studio Komiksu na MFKiG


MSKNa Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi swoje stoisko będzie miało m.in. Małopolskie Studio Komiksu. O ile jednak na pozostałych stoiskach będzie można poszerzyć swoją komiksową kolekcję, o tyle na tym szczególnym każdy zainteresowany będzie mógł ją nieco uszczuplić (oczywiście w szczytnym celu).
2011-09-29 - Zapowiedzi

Dwie publikacje Mei Wong na MFKiG


meidziewczynka_teaserMei Wong na swoim blogu poinformowała o dwóch publikacjach które przywiezie ze sobą na MFKiG. Jedną jest zbiór historyjek komiksowych (z których większość ukazała się w różnych zinach) "Dziewczynka którą bolała głowa i inne historyjki Mei", a drugą jest kolorowanka o tematyce Halloween.
2011-09-29 - Rozmaitości

Kraina Snów na żywo z MFKiG 2011


radio_zakW sobotę, 1 października, w drugi dzień MFKiG od godziny 15.00 do 19.00 z Łodzi na żywo będzie nadawana audycja "Kraina Snów". Jak zapewnia Bartosz Józefiak, prowadzący audycję, "Na fanów komiksu czekają gorące newsy z komiksowego światka: premiery, plany wydawnicze, wywiady z twórcami. Na laików: kompendium komiksowej wiedzy. W polowym studiu pojawią się także twórcy komiksów." Wydania specjalnego audycji Kraina Snów" na żywo z MFKiG można słuchać na 88,8 MHz w okolicach Łodzi lub na stronie radia ŻAK.
2011-09-29 - Spotkania, wystawy, imprezy

22. MFKiG!


mfkig_2Już dziś o godzinie 18.00 rozpoczyna się 22 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, które potrwa do Niedzieli włącznie. Informacje o atrakcjach i szczegółowy program największej w Polsce imprezy dla miłośników komiksu znajdują się na stronie komiksfestiwal.com.
2011-09-29 - Spotkania, wystawy, imprezy

Waneko na MFKiG


Waneko - logoPodczas MFKiG na stoisku Waneko nastąpi wyprzedaż mang po 10 zł, m.in: "Seimaden", "Mars", "Rewolucjonistka Utena", "Locke Superczłowiek", "Tu detektyw Jeż", "Cześć Michael!". Dostępne będą także wszystkie najnowsze tytuły wydawnictwa.
2011-09-28 - Zapowiedzi

Wszystkiego najlepszego Bąbelku!


wszystkiegonajle_teaserWydawnictwo Ongrys przygotowało dla swoich czytelników jeszcze jedną propozycję komiksową na tegoroczny MFKiG. Jest to zbiór pasków rysunkowych autorstwa Tadeusza Raczkiewicza publikowanych w "Wiadomościach Gubińskich" w latach 1999-2002. Będzie ona dodawana za darmo do zakupionego październikowego pakietu komiksów (jeżeli nie wystąpią problemy z drukiem).
2011-09-28 - Zapowiedzi

Kaydan na MFKiG


hk5_miniPodczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, na stoisku firmowym HK będzie można nabyć wszystkie numery komiksowej serii "Henryk Kaydan" oraz premierowy komiks "Zmora". Oprócz tego w sprzedaży będą również ręcznie wykonane okładki, oryginalne plansze komiksowe, koszulki oraz inne niespodzianki.
2011-09-27 - Zapowiedzi

Plansze od Dolnej Półki


DolnaPółkaDo już wcześniej zapowiedzianych na MFKiG publikacji od Dolnej Półki ("Człowiek bez szyi #3", "Kolektyw #9: Woda", "Komiks polski w wywiadach z twórcami") dołączyła ostatnio kolejna pozycja - nietypowa antologia z patyczakami "Hurra".
Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami tych publikacji.
2011-09-27 - Zapowiedzi

Plansze od kultury gniewu


kultura gniewuJuż za kilka dni swoją premierę będą miały trzy tytuły z wydawnictwa kultura gniewu: "Czasem", "Diefenbach. Zanim wzejdzie świt" , "Osiedle Swoboda" (II wydanie zbiorcze). Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami tych publikacji.
2011-09-27 - Zapowiedzi

Plansze od Ongrysa


Ongrys - logoZapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami dwóch komiksów zapowiedzianych przez wydawnictwo Ongrys na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi: "Spadająca gwiazda. Marilyn Monroe" oraz "Kuśmider i Filo".
2011-09-25 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comKto skomponuje muzykę do The Amazing Spider-Man, kandydatka do reżyserii Thora 2, kolejne materiały promujące drugi sezon The Walking Dead, a także garść informacji z polskiego rynku.
2011-09-24 - Zapowiedzi

Plansze od Timofa


Timof Comics - logoWydawnictwo Timof Comics na tegoroczny MFKiG zapowiedziało trzy nowe komiksy: Szelki (Jerzy Szyłak/Wojciech Stefeniec), Mistrz i Małgorzata (Michaił Zasławski/Askold Akiszyn) oraz Fotostory: Zanim zaczniemy (Dominik Szcześniak/Rafał Trejnis).
Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami tych komiksów.
2011-09-22 - Rozmaitości

Dokument o Tadeuszu Baranowskim


baranowskidokument_teaserW najbliższą sobotę - 24 września o godzinie 20:45 w telewizji PLANETE swoją premierę będzie miał dokument "Antresolka Profesorka Nerwosolka". Jest to 49 minutowa opowieść o Tadeuszu Baranowskim, klasyku polskiego komiksu. Film będzie emitowany łącznie 12 razy na przestrzeni kilku miesięcy.
2011-09-22 - Rozmaitości

Prosto z kadru o komiksach czytanych ukradkiem


Tematem najbliższej audycji "Prosto z Kadru" będą komiksy, które najlepiej czyta się ukradkiem pod ławką na lekcji lub wykładzie. Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka oraz Jacka Śledzińskiego można słuchać w czwartek, 22 września, o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2011-09-19 - Zapowiedzi

Powstanie Krakers numer 38?


krakers_logoMichał Antosiewicz na forum Gildii poinformował - iż w przypadku znalezienia minimum 100 chętnych - na początku 2012 roku po kilkuletniej przerwie w rocznicę 15-lecia wydania pierwszego numeru ukaże się nowy numer magazynu Krakers.
2011-09-17 - Zapowiedzi

Kamień przeznaczenia #2


kamien2_logoZnamy już szczegóły dotyczące drugiego tomu "Kamienia Przeznaczenia". Komiks zostanie wydany przez Wydawnictwo Roberta Zaręby i będzie kosztował 18 złotych. Do publikacji zostanie dołączona płyta CD. Premiera podczas MFKiG.
2011-09-17 - Recenzje

To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia


To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawiaBaranowski tak skonstruował jednak scenariusz „To doprawdy...”, że nie trzeba znać wcześniejszego albumu, by móc go czytać, nie tracąc przy tym nic istotnego. Komiks jest skierowany do młodszego odbiorcy. Zarówno humor, jak i cała fabuła zdecydowanie różnią się od tego, do czego ten autor przyzwyczaił w takich pozycjach, jak „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa” czy „Antresolka Profesorka Nerwosolka”.

Łukasz "ljc" Chmielewski recenzuje komiks "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia".
2011-09-15 - Zapowiedzi

Kuśmider i Filo od Ongrysa


kusmiderifilo_teaserNa stronie wydawnictwa Ongrys zapowiedziano ukazanie się komiksu Jerzego Dąbrowskiego (scenariusz) i Tadeusza Raczkiewicza (rysunek) "Kuśmider i Filo". Komiks ukazywał się w odcinkach w Świecie Młodych 8 - 37 / 1976. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego komiks ukaże się na tegorocznym MFKiG.
2011-09-14 - Recenzje

Uzumaki - Spirala


Uzumaki - SpiralaZaczyna się zwyczajnie. Poznajemy główną bohaterkę – Kirie – żyjącą w prowincjonalnym miasteczku Kurouzu i uczęszczającą do miejscowego liceum. To z jej perspektywy poznajemy mieszkańców i samo miasto. To właśnie oczyma Kirie Goshima obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w mieszkańcach Kurouzu oraz w samym mieście. Dzięki niej jesteśmy świadkami niepojętych i niepokojących wydarzeń, jakie rozgrywają się w tym, z pozoru spokojnym i zwyczajnym, miasteczku. Ludzie zarażeni "klątwą spirali" popadają w obłęd. Widzą spiralę dosłownie wszędzie, spirala wypełnia ich dusze, by powoli przemienić ich w coś nieludzkiego...

Jan "Anonimowy Grzybiarz" Sławiński recenzuje komiks Uzumaki - Spirala.
2011-09-12 - Zagranica

Nowy album KASa


kas_a116. września nakładem belgijskiej oficyny Le Lombard ukaże się komiks pod tytułem "La Fille de Paname - L'homme aux couteaux" ("Dziewczyna z Panamy - Człowiek z nożem"). Scenariusz napisał Laurent Galandon, za stronę graficzną odpowiedzialny jest KAS, czyli Zbigniew Kasprzak.
2011-09-11 - Konkurs

Konkurs od Centrali


CentralaZ racji kończącego się dzisiaj Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu na który nie zaproszono ani jednego europejskiego twórcy komiksowego wydawnictwo Centrala ogłosiło na Facebooku konkurs w którym można wygrać jej publikację.
2011-09-09 - Zapowiedzi

Szelki - okładka


szelki_smNa tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi pojawi się komiks autorstwa Jerzego Szyłaka (scenariusz) i Wojtka Stefańca (rysunek) pt "Szelki". Jest to część trylogii "Szminka - Szelki - Szalik".
Zapraszamy do zapoznania się z okładką tej publikacji.
2011-09-08 - Recenzje

Carlos Gardel


Carlos GardelKolekcja „Zebra” od początku wydawała się dość dziwnym pomysłem Egmontu. Czy czarno-biała paleta barw to trochę nie za mało żeby stworzyć wyróżniająca się serię, kiedy konkurencja wydaje takie komiksy bez przerwy? Ale jeśli wydawane w niej komiksy są dobre, to chyba nie powinniśmy się czepiać. A najnowszego albumu wydanego w tej kolekcji - „Carlos Gardel. Głos Argentyny” - do złych na pewno zaliczyć nie można.

Tadeusz Fułek bierze na warsztat komiks Carlos Gardel.
2011-09-05 - Recenzje

Kroniki Armady


Kroniki Armady„Kroniki Armady” to klasyczny wypełniacz między kolejnymi albumami serii i umilacz przeznaczony głównie dla fanów. Chodzi oczywiście o serię „Armada” rozwijającą historię tajnej agentki Navis, która jest jedyną przedstawicielką rasy ludzkiej w tytułowej Armadzie, czyli ogromnej flotylli statków kosmicznych krążących po różnych galaktykach. Czas między kolejnymi akcjami Navis wykorzystuje na dochodzenie do tajemnicy swojego pochodzenia i wdzięczne wplątywanie się w przeróżne tarapaty. Tymże małym tarapatom i dochodzeniom poświęcony jest właśnie ten zbiór.

Tadusz Fułek recenzuje komiks Kroniki Armady.
2011-09-04 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comTrykot Supermana z Man of Steel na zbliżeniu, Avengers w komplecie na planie, Batman: Rok pierwszy w październiku w Polsce, a scenariusz The Wolverine czekają poprawki.
2011-09-02 - Recenzje

Usagi Yojimbo księga 23: Most łez


Usagi Yojimbo księga 23: Most łezNa album „Most łez” składa się siedem opowieści. Cztery z nowel zawartych w tym albumie to rozdziały tej samej historii, natomiast trzy pozostałe łączą się z głównym bohaterem poprzez występowanie postaci drugoplanowych, które spajają cała historię. Ze względów konstrukcyjnych głównym epizodem w komiksie jest opowieść pt.: „Skarb szefa Hamanaki”, która została podzielona na dwie części. Królik-samuraj w swej nieustającej wędrówce po Japonii, trafia do mało przyjaznego miasteczka, w którym dwa lokalne gangi toczą ze sobą walkę i szukają ukrytego gdzieś w miasteczku skarbu.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks Usagi Yojimbo księga 23: Most łez.