baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2011-08-30 - Recenzje

Lou #5: Laserowy Ninja


Lou #5: Laserowy Ninja"Laserowy Ninja" to piąty, lecz nie ostatni komiks Juliena Neela skupiający się na perypetiach nastoletniej Lou. W poprzednich numerach wydawanego w ramach egmontowego Klubu Dziewczyn komiksu, mieliśmy okazję zobaczyć, jak młoda, blond włosa bohaterka przeżywa wszelkie możliwe przygody typowe dla nastolatki. Lou zakochiwała się, była obiektem westchnień, kłóciła się z przyjaciółką... Tym razem oprócz dalszych jej losów, poznamy również przeszłość jej matki, która jest chyba najbardziej niesamowitą rodzicielką we wszechświecie. A wszystko w trakcie niesamowitych i ważnych zmian w życiu Lou i jej matki.

Dr.Agon recenzuje komiks Lou #5: Laserowy Ninja.
2011-08-29 - Konkurs

Konkurs - Cichociemni z OSPY


ospaZapraszamy do wzięcia udziału w naszym kolejnym konkursie! Tym razem do wygrania są trzy egzemplarze komiksów wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Aby wygrać, trzeba odrobiny szczęścia, a przede wszystkim odpowiedzieć poprawnie na trzy proste pytania.
2011-08-29 - Artykuły

Nowa 52 w dziesięciu odsłonach


dc_logoPierwszego września rozpoczyna się "Flashpoint" - największy event w DC Comics od lat. Jeśli czujesz się nieco zagubiony pośród powodzi wydarzeń "po których nic nie będzie już takie samo", przeczytaj artykuł Kuby Oleksaka pt. "Nowa 52 w dziesięciu odsłonach", w którym autor podaje dziesięć najważniejszych faktów związanych z wielkimi zmianami.
2011-08-27 - Recenzje

Historie Okupacyjne cz. I


Historie Okupacyjne cz. IUwielbiam autobiograficzne książki oraz komiksy i to, jak pokazują, że nawet najbanalniejszą rzeczywistość da się opisać w genialny, przyciągający uwagę sposób. Z drugiej strony, jak zwykle wszystko zależy od umiejętności autora i czasem nawet najciekawsze przeżycia twórcy stają się nudne w oczach czytelnika, jeśli nie znajdzie w nich "tego czegoś". W "Historiach okupacyjnych", wydanej w 2009 roku i wciąż jednej z niewielu opowieści autobiograficznych zaprezentowanych w polskim komiksie, Zygmunt Similak podjął próbę przedstawienia swoich dziecięcych przeżyć z czasów II Wojny Światowej.

Michał Misztal recenzuje komiks Historie Okupacyjne cz. I.
2011-08-24 - Recenzje

Pamiętnik Kociłapki #02


Pamiętnik Kociłapki #02Wydawnictwo Waneko (po polsku „japoński kot”, „spokojny kot”) zadebiutowało na polskim rynku w 1999 r. mangą „Cześć, Michael!”. O kocie. Ukazało się u nas 9 tomików. Zapoznałem się z dwoma pierwszymi i byłem bardzo rozczarowany, mimo że lubię zarówno komiksy jak i koty. Więc kiedy ponad 10 lat później Waneko zapowiedziało kolejną „kocią” mangę, mocno zacisnąłem kciuki, żeby tym razem komiks przypadł mi do gustu. Tak też się stało, a kciuki już dawno przestały mnie boleć.

Dariusz Hallmann recenzuje komiks Pamiętnik Kociłapki #02.
2011-08-22 - Rozmaitości

Afera o AsterixieTym razem audycja Prosto z Kadru zostanie zdominowana przez galijskich wojów i jednego barda!
Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka można słuchać w czwartek, 25 sierpnia, o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2011-08-22 - Konkurs

Konkurs - Wilcze tropy


ZYGMUNT_smallZapraszamy do wzięcia udziału w naszym kolejnym konkursie! Tym razem do wygrania jest pięć egzemplarzy komiksów wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Aby wygrać, trzeba odrobiny szczęścia, a przede wszystkim odpowiedzieć poprawnie na trzy proste pytania.
2011-08-21 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comPlakat i zwiastun Ghost Rider: Spirit of Vengeance, nowe daty polskich premier The Dark Knight Rises, The Amazing Spider-Man i Men in Black 3, pierwsze zdjęcie z serialu Powers i kolejni kandydaci do głównej roli w remake'u Kruka.
2011-08-21 - Zapowiedzi

Kamień Kleszcza na MFKiG


kamien2_logoOkładka drugiej części "Kamienia przeznaczenia" Tomka Kleszcza. Komiks powinien ukazać się na tegorocznym MFKiG. Jak informuje autor, do albumu dołączona będzie galeria z pracami gości (na pewno będą to Adler, Rustecki i Śledziński) i być może także płyta z kolorową wersją komiksu, który drukiem ukaże się bez kolorów.
2011-08-20 - Zapowiedzi

Koval nr 3 nadchodzi, nr 4 jest kolorowany


funky_proszynskiTrzeci tom przygód Funky'ego Kovala "Wbrew sobie" ukaże się 25 sierpnia. Do komiksu dołączone będą także pierwsze szkice wybranych plansz i opinie twórców na temat współpracy przy powstawaniu albumu.
Wydawnictwo Prószyński Media poinformowało także, że Bogusław Polch obecnie jest w trakcie kolorowania 4 tomu serii zatytułowanego "Wrogie przejęcie", który w wersji czarno-białej w odcinkach ukazywał się w "Nowej Fantastyce".
2011-08-17 - Recenzje

Wolverine: Wróg Publiczny #1


Wolverine: Wróg Publiczny #1Plusem komiksu oprócz dobrze i z rozmachem opowiedzianej historii są sprawne wykorzystanie klasycznych motywów i utrzymanie czytelnika w pewnym napięciu. Mimo że miejscami fabuła robi się przewidywalna, to Millarowi udaje się zakończyć komiks tak, by zostawić czytelnika w oczekiwaniu na kolejny tom.

Łukasz "ljc" Chmielewski recenzuje komiks Wolverine: Wróg Publiczny #1.
2011-08-15 - Zapowiedzi

Okładka drugiego Blera


bler_2mNa blogu komiksu Bler autorstwa Rafała Szłapy została zaprezentowana okładka drugiego numeru komiksu pt "Zapomnij o przeszłości". Jeżeli wszystko pójdzie z planem, album będzie miał swoją premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
2011-08-12 - Recenzje

Highschool of the Dead #01


Highschool of the Dead #01Mocne uderzenie od Waneko. Pierwszy tom mangi braci Sato na większości stron przedstawia to, co sugeruje tytuł – japońskie liceum opanowane przez zombich. Tak po prawdzie jest to jedynie kolejny wariant okupacji placówki, ponieważ przymusowy – w przeważającej części – nabór do żywych trupów dokonuje się wśród uczniów i pracowników szkoły.

Dariusz Hallmann recenzuje mangę Highschool of the Dead #01.
2011-08-07 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comPierwsze zdjęcia z adaptacji Kurczaka ze śliwkami, zwiastuny The Amazing Spider-Man i The Dark Knight Rises, Henry Cavill jako Superman, Żywe Trupy bez Franka Darabonta i więcej.
2011-08-07 - Recenzje

Wampirzyca Karin #5


Wampirzyca Karin #5Kiedy „Wampirzyca Karin” zaczęła ukazywać się na polskim rynku, ujęła mnie nie tylko swoją objętością (w każdym woluminie dwa tomy wydania oryginalnego), ale również wykreowanym światem i postaciami, do opisania których pasuje mi przede wszystkim jedno słowo: sympatyczne. I mimo lekkiego, komediowego tonu seria ta zdaje się być o wiele bliżej życia niż drugi wampiryczny cykl z Waneko, czyli „Vampire Knight”.


Dariusz Hallmann recenzuje piąty tom serii Wampirzyca Karin.
2011-08-05 - Konkurs

Aleja na Facebooku


facebook_lI oto stało się - jesteśmy na Facebooku. Z tej okazji ogłaszamy konkurs, w którym można wygrać album "Carlos Gardel" ufundowany przez wydawnictwo Egmont! Aby wziąć w nim udział wystarczy odwiedzić nasz profil na Facebooku i polubić nas.
2011-08-02 - Zapowiedzi

Czasem od kultury gniewu


centralanowastrona
Na blogu Marcina Podolca można zapoznać się z wstępną okładką komiksu "Czasem" (scen. Grzegorz Janusz). Premiera - nakładem kultury gniewu - planowana jest na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.
2011-08-02 - Rozmaitości

Nowa strona Centrali


centralanowastronaPo kilku latach działalności projektu Centrala, poświęconego komiksografiom środkowoeuropejskim, obecnie spora część naszej aktywności koncentruje się wokół wydawania publikacji. W związku z tym 2. sierpnia o 5:55 rano zostaje uruchomiona nowa strona projektu, gdzie właśnie działalność wydawnicza jest bardziej niż dotychczas wyeksponowana.
2011-08-01 - Recenzje

Transformers 3


Transformers 3Jestem fanem pierwszej części "Transformers", jednak nie cierpię drugiej, więc na zwieńczenie trylogii w reżyserii Michaela Bay’a czekałem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony bałem się, że wszystko wyjdzie równie źle lub gorzej, co w w drugiej odsłonie tej serii zatytułowanej „Zemsta Upadłych”. Z drugiej tliła się we mnie nadzieja, że będzie przynajmniej w najmniejszym stopniu tak dobrze jak w „Transformers” z 2007 roku. Jakie wrażenie pozostawiła po sobie najnowsza odsłona opowieści o gigantycznych robotach? Czy moje obawy okazały się słuszne?

Jan "Anonimowy Grzybiarz" Sławiński recenzuje film Transformers 3.