baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2011-05-27 - Recenzje

Deus ex Machina – numer pierwszy, oby nie ostatni!


DeM_logo W poniedziałek znalazłem w swojej skrzynce pocztowej pierwszy numer fanzina (art-zina!) komiksowego „Deus ex Machina”. Niecała koperta zmieściła się w skrzynce, aż cud i dziw, że nikt z sąsiadów nie był zainteresowany przeczytaniem „DexM”… A warto to zrobić. Sprawdź, dlaczego wg Macieja Gierszewskiego warto sięgnąć po tego zina.
2011-05-16 - Recenzje

Sprawa Rodzinna


Sprawa Rodzinna(...) poza tytułową historią (najnowszą w tym zbiorze, bo pochodzącą z 1998 roku), składają się również anegdoty zebrane pod hasłem „Drobne Cuda”, a także sensacyjna opowieść „Życie na obcej planecie” - obie mające co najmniej 30 lat. Wszystkie te fabuły łączy idealne wyczucie Eisnera – z jednej strony zdolność dostrzegania drobnych szczegółów, które składają się na nasze powszednie życie, a z drugiej świadomość procesów zachodzących ponad naszymi głowami, na które nie mamy absolutnie żadnego wpływu.

Tadeusz Fułek recenzuje "Sprawę Rodzinną".
2011-05-16 - Artykuły

Polscy komiksiarze - wyniki badań ankietowych


Aleja KomiksuKto czyta w Polsce komiksy? Tylko dzieci i garstka infantylnych facetów po 30-stce? Tekst prezentuje wyniki badań ankietowych przeprowadzonych na grupie 200 osób odwiedzających portale internetowe poświęcone komiksom. Autorami tekstu są autorzy badań. Zapraszamy do lektury!
2011-05-11 - Zapowiedzi

Morfium 1/2 na FKW


morfium12_logo Na Festiwalu Komiksowa Warszawa swoją premierę będzie mieć "Morfium 1/2", czyli zbiór szortów związanych z tą serią. Nakład wynosi tylko 80 egzemplarzy. Komiks będzie kosztować około 20 zł.
2011-05-09 - Zapowiedzi

Darmowa Jazda! na Komiksowej Warszawie


JazdaJazda! to darmowa 24 stronicowa kolorowa antologia komiksów dla dzieci i młodzieży powstała na potrzeby festiwalu Komiksowa Warszawa. Będzie dostępna za darmo na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i przykładowymi planszami tej publikacji.
2011-05-08 - Zapowiedzi

Handmade #01


BicepsNa Festiwalu Komiksowa Warszawa swoją premierę będzie miał pierwszy numer projektu *Fila (Filipa Wiśniowskiego) o tytule "Handmade", który nawiązuje do sposobu pracy nad komiksami w tej publikacji. Wszystko ma być robione bez użycia linijek, komputerowych fontów itd. (wyjątek stanowią kolory na okładce i skład komputerowy).
2011-05-05 - Konkurs

Kamień Przeznaczenia


KP_logoZapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie dotyczącym albumu "Kamień Przeznaczenia", nad którym Aleja Komiksu objęła patronat. Aby wygrać ten komiks, należy odpowiedzieć na jedno proste pytanie dotyczące autora komiksu, Tomasza Kleszcza.
2011-05-03 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comWiele się działo w ostatnim czasie - w kinach można już oglądać Thora, wystartowały zdjęcia do The Avengers, a dzień po dniu ukazywały się nowe plakaty Green Lantern.
2011-05-02 - Recenzje

Blacksad #4: Piekło, spokój


Blacksad #4: Piekło, spokójAż dziw bierze, że od premiery pierwszej części przygód kociego detektywa minęło 10 lat. Cztery tomy na dekadę nie są jakimś zastraszającym tempem, ale w tym wypadku mała ilość zawsze przechodzi w porządną jakość. W „Czerwonej duszy” pełno było wielkiej polityki, historii i inteligenckiej bohemy. Tym razem będzie zdecydowanie bardziej kameralnie.
Paweł Panic i Jan Steifer recenzują czwarty tom "Blacksada".