baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2011-02-25 - Zapowiedzi

Zeszyty komiksowe 12


Zeszyty Komiksowe 12 numer "Zeszytów komiksowych" ma być poświęcony komiksowi historycznemu. Redakcja pisma tradycyjnie zaprasza do współpracy. Więcej informacji na stronie pisma.
2011-02-24 - Rozmaitości

Kraina Snów: eventy z uniwersum DC cz. 2


krainasnow2Już niebawem… wydarzenie, które naprawdę, naprawdę, NAPRAWDĘ zmieni twoje życie i podejście do komiksów. Tym razem NAPRAWDĘ!!! To tu rozstrzygnie się wszystko, wszystkie wątki znajdą swoje rozwiązanie, wszystkie pożary zostaną ugaszone. Nie wszyscy przeżyją to spotkanie… a wielu nie przeżyje… i przede wszystkim: zdanie-klucz: NIC JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKIE SAMO!!!
2011-02-24 - Recenzje

Star Wars: Rycerze starej republiki #4: Zaślepieni nienawiścią. Rycerze cierpienia


m_tron_komiksUważam, że John Jackson Miller jak zwykle nie zawodzi i prowadzi pisaną przez siebie historię sprawnie i ani na moment nie ma zamiaru zwolnić. Atutem pisanego przez niego komiksu jest też fakt, że doskonale sprawdza się zarówno w opowieściach naładowanych akcją, jak i spokojniejszych intrygach.

Kolejny tom Rycerzy Starej Republiki na rynku, a u nas kolejna recenzja autorstwa Krzysztofa Tymczyńskiego.
2011-02-24 - Rozmaitości

Chopin w Radio AferaJuż w najbliższy czwartek, 24. lutego, audycja "Prosto z Kadru" poświęcona będzie kontrowersyjnemu komiksowi o Chopinie. Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka i Kaspra Piaseckiego można słuchać o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2011-02-21 - Recenzje

Tron: Dziedzictwo


m_tron_komiksPodchodząc do komiksu „Tron: Dziedzictwo”, należy się najpierw przygotować. Po pierwsze – trzeba zauważyć, że jest to tylko adaptacja filmu – identyczna fabuła zgodna z oryginalnym scenariuszem. Po drugie – jest to materiał ściśle komercyjny - nie rozwija historii, nie zawiera żadnych dodatków kolekcjonerskich, a jedynie ma zadanie przynieść więcej pieniędzy z tego samego pomysłu.

Tadeusz Fułek recenzuje Tron: Dziedzictwo.
2011-02-21 - Zapowiedzi

Zapowiedzi Waneko na 2011 r. - uaktualnienie (luty)


Waneko - logo Wydawnictwo Waneko uaktualniło swoje zapowiedzi do listopada 2011 roku. W tym czasie ukazać kontynuacje 7 znanych serii: "Vampire Knight" (5 tomów), "Black Lagoon" (3), "Wampirzyca Karin" (3) i "Miłość krok po kroku" (2) oraz "Hiroszima 1945 (Bosonogi Gen)" (1) i "Yami No Matsuei" (1) oraz dwa kolejne tomy nowego cyklu "Pamiętnik Kociłapki". Już w maju pojawi się nowa seria "High school of the Dead" (4). Planowane są także dodruki wydanych już mang.
2011-02-17 - Zagranica

Kraina Snów na żywo: eventy z uniwersum DC


krainasnow2Już niebawem… wydarzenie, które naprawdę, naprawdę, NAPRAWDĘ zmieni twoje życie i podejście do komiksów. Tym razem NAPRAWDĘ!!! To tu rozstrzygnie się wszystko, wszystkie wątki znajdą swoje rozwiązanie, wszystkie pożary zostaną ugaszone. Nie wszyscy przeżyją to spotkanie… a wielu nie przeżyje… i przede wszystkim: zdanie-klucz: NIC JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKIE SAMO!!!
2011-02-17 - Recenzje

Kapitan Sheer


m_KapitanSheeroklJeśli ktoś spodziewa się zabawnych, krótkich historyjek, to niestety ich tu nie znajdzie. Perypetie „morskich szczurów” co najwyżej wywołują lekki uśmiech na twarzy czytającego. I nie jest to wcale zarzut, bo ten komiks nie miał być humorystyczny.

Kapitan Sheer okiem Pawła Panica.
2011-02-16 - Rozmaitości

Prosto z Kadru - Aleja Komiksu


Najbliższa audycja "Prosto z kadru" Filipa Bąka będzie poświęcona Alei Komiksu. Serwis od kuchni, najgłębiej skrywane tajemnice, plany i wiele więcej będzie można dowiedzieć się już jutro, w czwartek 17 lutego o godzinie 17.30, słuchając audycji Filipa Bąka na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2011-02-12 - Rozmaitości

Kolejna nagroda dla Śledzia


Wczoraj, w warszawskim klubie Palladium, odbyło się wręczenie nagród magazynu "Hiro Free". W kategorii książka/komiks 2010 roku wygrało "Osiedle Swoboda" Michała Śledzińskiego. Śledziowi gratulujemy kolejnego wyróżnienia.
2011-02-11 - Recenzje

Dokumentując przeszłość


m_we_wloszech_okladkaWydany przez Centralę komiks stanowi pewne studiu życia konkretnej grupy Włochów, ich radości, obaw, powinności obywatelskich, jakie na nich spoczywają i ceny, jaką płacą za ich niedopełnienie. Główny bohater jawi się początkowo jako waleczny 20-kilku letni młodzieniec, potem widzimy go jako zgorzkniałego starca doświadczonego przez los, z dużym bagażem wiedzy, którą niekoniecznie chce dzielić się z innymi.

Sylwia Kaźmierczak recenzuje We Włoszech wszyscy są mężczyznami.
2011-02-09 - Recenzje

Bler #1: Lepsza wersja życia


m_BLEROKLADKA2010Bler, przez wielu długo wyczekiwany komiks. Można by rzec, że już obrosły legendą. Czy autor - Rafał Szłapa - był w stanie sprostać wymaganiom postawionym przez czytelników? Przeczytaj, jak komiks Szłapy odbierają Łukasz Chmielewski i Jan Steifer.

2011-02-07 - Recenzje

Rozbitkowie czasu #1


m_Rozbitkowie-czasuSama opowieść trzyma się jednak nad wyraz krzepko i jej lektura daje ogromną satysfakcję, o ile tylko się zaakceptuje dość niezwykłe pomysły scenarzystów, np. latające ryby używane do walki czy gigantycznego tasiemca przemierzającego kosmos. Wiele osób pewnie w tym momencie popuka się w czoło, ale uprzedzam, że odrzucając „Rozbitków”, tracą możliwość podróży po niezwykłym świecie przyszłości, jakiego już dawno nie poznawali.

Zobacz, co Karol Wiśniewski pisze o Rozbitkach czasu.
2011-02-06 - Zapowiedzi

KG zapowiada Berlin 2


kultura gniewu Na swojej stronie Kultura Gniewu oficjalnie potwierdziła, że drugi tom serii "Berlin" Jasona Lutesa ukaże się w 2011 roku. Dokładny termin nie został na razie ujawniony.
2011-02-05 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comHenry Cavill Supermanem, poszukiwania aktorek do The Man of Steel i The Avengers, plakaty Captain America i Dylan Dog, Joseph Gordon-Levitt blisko The Dark Knight Rises, szczegóły na temat serialu o Wonder Woman.
2011-02-05 - Rozmaitości

Lupus Libri


Swój sieciowy żywot rozpoczął niedawno blog lupuslibri.pl, na którym autorzy prezentują ciekawe pozycje książkowe i komiksowe. Wpisy można także śledzić na Facebooku. Warto kliknąć!
2011-02-05 - Zapowiedzi

Nowy komiks od KG


ziniol_net Magazyn "Ziniol" poinformował, że jesienią tego roku ukaże się komiks "Bez końca" autorstwa Pawła Garwola (rysunki) i Romana Lipczyńskiego (scenariusz).

2011-02-03 - Recenzje

Kajtek i Koko i inni (II wydanie)


kajtekkokoiinnimPrawdziwa uczta dla czytelnika następuje wraz z nastaniem okresu „Relaxu”, dostajemy bowiem przedruki wszystkich komiksów autora zamieszczonych w magazynie (za wyjątkiem cyklu „Kajko i Kokosz”, który Egmont wznowił w osobnych albumach). Christa pokazuje tutaj oblicze odmienne od tego, do którego przyzwyczaili nas dzielni marynarze i wojowie - autor proponuje czytelnikowi więcej przygody i sensacji. Jego humor staje się bardziej ostry, co widać przede wszystkim w „Bajkach dla dorosłych”.

Karol Wiśniewski recenzuje II wydanie Kajtek i Koko i Inni.
2011-02-02 - Spotkania, wystawy, imprezy

Polski wybór Angouleme 2011


W sobotę, 12 lutego, już w południe rozpocznie się w Krakowie cykl spotkań związanych z coroczną imprezą "Nagroda Angoulême: polski wybór". Wśród atrakcji są między innymi: wystawa prac dotychczasowych laureatów i pokaz filmów "Persepolis" i "Trio z Bellevile". Podczas imprezy zostanie także ogłoszony tegoroczny laureat nagrody.
2011-02-01 - Wywiady

Słoweński burger komiksowy


stripburger_newsZapraszamy do lektury wywiadu z redaktorami "Stripburgera", słynnego już "międzynarodowego zina". Można z niego dowiedzieć się m.in. jak powstał magazyn, jakie przed nim stoją wyzwania i co warto przeczytać ze słoweńskiego komiksu.