baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2010-08-31 - Recenzje

Star Wars Wydanie Specjalne 02/2010


"Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 02/2010" to dość kiepski komiks. Spośród bogatego zbioru pozycji z tego uniwersum, na pewno można było zaprezentować czytelnikom coś znacznie ciekawszego. Dobre tłumaczenie i niska cena sprawiają, że końcowa ocena będzie nieco wyższa.

Kliknij tutaj, aby przeczytać całą recenzję autorstwa Krzysztofa "Lokusa" Tymczyńskiego.
2010-08-28 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comZwiastun The Walking Dead w dobrej jakości już dostępny + info o dacie premiery, pogłoski o pierwszych kandydatach do obsady restartu Fantastic Four i informacje o nowej adaptacji XIII.
2010-08-25 - Ukazały się

Zapowiedzi Dolnej Półki na MFKiG


BZDR
Wydawnictwo Dolna Półka zapowiedziało na tegoroczne MFKiG (1-3 październik) wydanie dwóch tytułów. Komiksu "Och: Przygody Gentlemańskiego Barbarzyńcy" oraz siódmego numeru magazynu Kolektyw. Wśród twórców nowego numeru Kolektywu - pośród uznanych już w polskim środowisku nazwisk - pojawiło się kilku zupełnie nowych autorów.
Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami obu tych komiksów.
2010-08-25 - Zapowiedzi

"Duże Ilości Naraz Psów" na papierze


BZDRNa tegorocznym MFKiG (1-3 październik) odbędzie się premiera papierowej wersji internetowego komiksu "Duże Ilości Naraz Psów" autorstwa Jakuba "Dema" Dębskiego pod tytułem Brak Zrozumienia Dla Realizmu. Komiks może pochwalić się ponad 5 tysiącami fanów na Facebook'u. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma przykładowymi planszami.
2010-08-24 - Recenzje

Korfanty - recenzja


korfanty_ Bojownik o polskość Śląska. Dyktator III Powstania Śląskiego. Wojciech Korfanty. Sprawdź, czy autorom komiksu "Korfanty" udało się nie znudzić czytelnika encyklopedycznymi faktami. Przeczytaj recenzję.
2010-08-20 - Rozmaitości

Kontener #8


alejaZapraszamy do ósmej już porcji ciekawostek z kraju i ze świata oraz linków do interesujących komiksów online. W tym odcinku m.in.: prawa autorskie, mafia oraz kto kogo pozwał i dlaczego.
2010-08-19 - Konkurs

Wygraj mangę!


Aleja KomiksuZachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie - wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania, by wygrać jeden z trzech zestawów mang. Szczegóły w tym miejscu.
2010-08-18 - Rozmaitości

Okładka tegorocznego "Tribute to.."


a_triubute_daniel_grzeszkiewiczNa tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi swoją premierę będzie miała antologia z cyklu "Tribute to". W tym roku będzie to album na cześć klasyka polskiego komiksu - Janusza Christy. Na blogu "Na plasterki" (o którym pisaliśmy w tym miejscu) pojawiła się informacja iż grafika autorstwa Daniela Grzeszkiewicza - której miniatura znajduje się po prawej stronie, a większa okładka w rozwinięciu newsa - została wybrana na okładkę tego albumu.
2010-08-17 - Rozmaitości

Wojciech Nawrot prosto z kadru


W najbliższy czwartek w audycji „Prosto z Kadru” gościem specjalnym będzie Wojciech Nawrot, który opowie między innymi o pracy nad komiksem „Katyń” i o innych swoich projektach. Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka można słuchać w czwartek, 19 sierpnia, o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2010-08-13 - Zapowiedzi

Zapowiedzi Taurus Media na MFKiG


Taurus Media - logoNa stronie wydawnictwa Taurus Media pojawiła się informacja o dwóch komiksach które mają ukazać się na tegorocznym MFKiG w Łodzi. Drugim tomie komiksu "Hector Umbra" i albumie "Wykolejeniec" dwójki polskich autorów. Zapraszamy do zapoznania się z planszami Wykolejeńca.
2010-08-11 - Recenzje

Miś Misza #1: Oxygenesis


m_mis_miszaKomiks z jednej strony jest dynamiczną, efektowną, kolorową historią, a z drugiej czasem razi efekciarstwem i przeładowaniem rozmaitych motywów. Także tekstu. Przyznać trzeba jednak, że Kłudkiewicz, garściami czerpiący i nawiązujący do naszej popkultury, potrafi czynić to bardzo dobrze.

Przeczytaj całą recenzję Misia Miszy.
2010-08-07 - Zapowiedzi

Mroja zapowiada


Mroja Press - logoNa swoim profilu na Facebooku wydawnictwo Mroja Press poinformowało o dwóch komiksach które mają ukazać się pod koniec września - "Tainted" autorstwa Bartosza Sztybora i Piotra Nowackiego, oraz drugiej części "RG" Frederika Peetersa i Pierre'a Dragona. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami obu komiksów.