baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2010-05-29 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comDzisiaj nowinki w temacie m.in. Green Lantern, X-Men: First Class, Kapitana Ameryki, Żywych Trupów i nowych Spider-Mana i Żółwi Ninja. Opublikowany został również drugi zwiastun Jonah Hex.
2010-05-27 - Recenzje

Łauma


Mocną stroną „Łaumy” jest wykorzystanie podań i wierzeń ludowych. Autor sięgnął do tradycji Suwalszczyzny (Jaćwingowie) a także generalnie słowiańskich motywów (Perkun), umiejętnie splatając ze sobą losy bohaterów fantastycznych z ludzkimi (pod postacią Dorotki). Cieszy to zwłaszcza ze względu na stosunkowo młody wiek autora i rokuje nadzieję na więcej takich nawiązań w przyszłości.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją komiksu KRLa.
2010-05-25 - Recenzje

Szninkiel


m_szninkiel_GR_egmontCo ciekawe, scenariusz nie jest li tylko poważną interpretacją przedstawionej historii. Mamy w nim również wątki humorystyczne, filozoficzne i – bardzo ładnie narysowane przez Rosińskiego – erotyczne. Nie brak też nawiązań do chrześcijaństwa, jak choćby motywy Zbawiciela i Ostatniej Wieczerzy.

Przeczytaj całą recenzję Szninkla.
2010-05-22 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comCannes i ogłoszenie ramówek amerykańskich stacji telewizyjnych wpłynęły na znikomą liczbę newsów na temat filmów komiksowych, ale i tak było o czym poczytać w ostatnim tygodniu.
2010-05-21 - Rozmaitości

Kontener #1


Zapraszamy do lektury pierwszej odsłony naszego nowego cyklu, w którym oprócz interesujących wieści z komiksowego świata, będziemy informować o promocjach i przecenach komiksów oraz ciekawych komiksach do przeczytania online.
2010-05-14 - Zapowiedzi

Egmont w czerwcu


Egmont - logoEgmont ujawnił swoje plany wydawnicze na czerwiec. W przyszłym miesiącu nakładem tego wydawnictwa ukażą się kolejne tomy "Hellblazera", "Ranmy 1/2", "Sin City" i komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen, długo oczekiwane "Incognegro", powróci "Titeuf" i zadebiutuje nowy kwartalnik "Komiksowe hity".
2010-05-14 - Recenzje

Wydział Lincoln


m_Wydzial-LincolnHerzet jest z zawodu nauczycielem historii, co widać już w pierwszej części komiksu, a tendencja ta ma wartość rosnącą wraz z postępem fabuły. Nie jest to bynajmniej komplement, bo scenarzysta raczy czytelnika monologami, które podczas lektury kojarzą się z nudnym i dłużącym wykładem oraz zerkaniem na zegarek w celu próby przyspieszenia ruchu wskazówek siłą woli.

Damian Maksymowicz pisze o Wydziale Lincoln.
2010-05-14 - Galeria

"Rytuał" Hassa on-line


mfkig2009mm W ramach przeglądu najlepszych prac ubiegłorocznego MFKiG prezentujemy komiks "Rytuał" Bartłomieja Hassa, który zdobył drugą nagrodę MFKiG 2009. Zapraszamy do oglądania!
2010-05-12 - Zagranica

Frank Frazetta nie żyje


W wieku 82 lat zmarł Frank Frazetta - amerykański artysta o bogatym dorobku znany przede wszystkim z ilustracji do książek z serii "Conan". Frazzeta był także twórcą komiksowym, a jego prace po dziś dzień inspirują kolejne pokolenia artystów.
2010-05-11 - Recenzje

Baśnie #6: Strony rodzinne


m_Basnie_6(...) na tle innych tekstów kultury, dla miłośników komiksów Vertigo mogło być swoistym deja vu – bo czy wyciągnięte z naturalnego środowiska Baśniogrodu, znane, ale zinterpretowane na nowo, postacie nie przypominają przypadkiem tego, co można było zobaczyć w „Sandmanie” Neila Gaimana? Seria jednak stała się godnym kontynuatorem intertekstualnej i intelektualnej tradycji, która przyświecała tytułom Vertigo.

Jakub Koisz pisze o 6. tomie Baśni.
2010-05-07 - Recenzje

Lupus #2


m_lupus2Bardzo sprawnie prowadzona historia sprawia, że każda kolejna część Lupusa zyskuje na wartości jako niezastępowalny element układanki, a nie tylko ciąg dalszy fabuły, albo oderwany od reszty epizod z przygodami. O ile na początku serii poznawaliśmy głównego bohatera jako lekkomyślnego młodzieńca, to teraz obserwujemy jego wolny rozwój i dojrzewanie.

Pełen tekst recenzji tutaj.
2010-05-02 - Galeria

"Ostra biel" Frąsia i Janusza on-line


mfkig2009mm Wraz z Gildią, Komiksomanią i Polterem będziemy prezentować najlepszego prace z ubiegłorocznego MFKiG. Zaczynamy komiksem "Ostra biel" Grzegorza Janusza (scenariusz) i Jacka Frąsia (rysunki), który zdobył Grand Prix MFKiG 2009. Zapraszamy do oglądania!