baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2010-04-29 - Recenzje

Star Wars: Mroczne Czasy #01: Ścieżka donikąd


m_SW_Mroczne_czasyCały album jest pełen emocji, dramatu, który rozgrywa się nie tylko w galaktyce, ale i w umysłach głównych bohaterów. Jego akcja rozgrywa się zaraz po filmowej „Zemście Sithów” i pięknie ukazuje moment przeobrażenia wolnej Republiki w trzymane żelazną ręką Imperium.

Paweł Deptuch recenzuje Ścieżkę donikąd.
2010-04-27 - Recenzje

Czyściec


m_CzysciecNajbardziej interesujący jest sam czyściec, opisany przez autora jako równie sformalizowany jak świat, z którego wywodzi się główny bohater. Miejsce przejściowe stanowiące przystanek w drodze windą do nieba lub piekła. Przestrzeń, w której pojęcie czasu nie istnieje, a duchy z różnych epok egzystują obok siebie.

Recenzja drugiego wydanego przez Egmont komiksu Chaboute'a.
2010-04-25 - Recenzje

Lucky Luke : Lucky Luke kontra Joss Jamonn, Kuzyni Daltonów, Szyny na prerii


m_LL_Int1_300Opisywany zbiór wydano w twardej okładce w formacie książkowym. Zawiera trzy komiksy dobrane, moim zdaniem, bardzo różnorodnie. Podoba mi się to z racji tego, ze w jednym, zbiorczym albumie, możemy przeczytać trzy różniące się wyraźnie historie, co oczywiście zapobiega nudzie i tym bardziej przykuwa do lektury.

Po kliknięciu w okładkę pełen tekst recenzji.
2010-04-23 - Recenzje

Leviathan


m_leviathanArtystka studiuje obecnie ilustratorstwo w Essen. Być może wybór tej drogi rozwoju zadecydował, że Bara operuje dojrzałą i artystyczną kreską - stylem przywodzącym na myśl prace Sylwii Resteckiej, Aleksandry Czubek-Spanowicz, a czasem nawet Yoshitaka Amano.

Recenzja komiksu Leviathan Agaty Bary.
2010-04-23 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comNadal trwają kampanie reklamujące filmy Iron Man 2 i The Losers, Marvel planuje stworzyć serię "tańszych" produkcji o mniej znanych postaciach, a do tego m.in. ogłoszono plany wobec adaptacji Crossed.
2010-04-22 - Zapowiedzi

Mucha na Komiksowej Warszawie


Mucha Comics potwierdziła swoją obecność na Komiksowej Warszawie. Na stoisku będą dostępne komiksy wydawnictwa z tradycyjnymi zniżkami (przeciętnie 20 procent), w tym "Drogi Billy". Album "Iron Man" ma się ukazać na początku maja.
2010-04-21 - Zagranica

Tydzień w Marvelu #15 - C2E2 2010


MarvelComics.plW ubiegły weekend miało miejsce Chicago Comics and Entertainment Expo 2010. Wcześniej Marvel wstrzymywał się z ogłoszeniami, by podczas C2E2 zasypać nowinkami. Wszystkie wiadomości, jakie dzisiaj prezentujemy, ujrzały światło dzienne właśnie w Chicago.
2010-04-21 - Recenzje

Binio Bill ... i Szalony Heronimo


m_BBISH_okladka(...)Można nawet zaryzykować, że zyskuje sama kreska tego rysownika, bo jest bardziej wyeksponowana i można poświęcić jej więcej należytej uwagi. A warto, bo Jerzy Wróblewski to mistrz rysujący z rozmachem, pewnie i stylowo.

Rzut okiem na komiks Wróblewskiego.
2010-04-19 - Galeria

Kwietniowe plansze KG


kultura gniewuChcesz wiedzieć, jak wyglądają "Rany wylotowe", "Samotność rajdowca" lub "Boska komedia"? Obejrzyj przykładowe plansze trzech nowości Kultury Gniewu, które ukażą się na Festiwalu Komiksowa Warszawa.
2010-04-19 - Ukazały się

Trzeci Karton na Komiksowej Warszawie


Karton3
Na Festiwalu Komiksowa Warszawa będzie miał premierę trzeci już numer magazynu Karton. Numer wyjątkowy, bo poszerzony o 4 dodatkowe strony i jedną nowa serię komiksową przy zachowaniu jedno-monetowej ceny 5zł.
Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma przykładowymi planszami oraz ze szczegółami dotyczącymi premiery, a także informacjami o wystawie rysunków autorów skupionych wokół Magazynu.
2010-04-19 - Recenzje

Fantasy Komiks #1


m_fk1Antologia Egmontu to modelowy przykład pulpy. Mamy tu krew, trupy, gołe biusty, pościgi i walki oraz odrobinę humoru. Wszystko to, czego wymaga się od niezobowiązującej i bezrefleksyjnej lektury.

Kilka słów o pierwszym numerze Fantasy Komiks.
2010-04-16 - Recenzje

Pan Naturalny


m_pannaturalnyCzytelnik jednak nie uświadczy tylko mrocznych i cynicznych morałów, gdyż historyjki zawarte w polskim zbiorze „Pan Naturalny” są najczęściej zabawne, momentami refleksyjne i stonowane, a kiedy indziej balansujące na granicy dobrego smaku, a nawet nieco ją przekraczające.

Jakub Koisz recenzuje Pana Naturalnego.
2010-04-14 - Recenzje

Betelgeza


m_Betelgeza_mkMocną stroną komiksu Leo jest świat przedstawiony w komiksie. Podobnie jak w „Aldebaranie” mamy do czynienie z rozmaitą fauną i florą oraz interesująca geografią planety. "Betelgeza" jest głównie światem pustynnym poprzecinanym charakterystycznymi dlań kanionami, w których płyną wydobywające się spod ziemi wody. Widać dużą kreatywność autora w tworzeniu nowych światów.

Po kliknięciu w okładkę pełna recenzja Betelgezy.
2010-04-12 - Recenzje

Star Wars Dziedzictwo #05: Ukryta świątynia


m_SWDzeidzictw5(...) „Dziedzictwa” czerpie pełnymi garściami z bogatej tradycji filmów i komiksów „Star Wars”. Stopień skomplikowania konfliktu, a ponadto główny bohater kroczący na pograniczu nauk Jedi i Sithów, sprawiają jednak, że komiks okazuje się doskonałą rozrywką.

Rzut okiem na piąty tom serii Star Wars Dziedzictwo.
2010-04-10 - Rozmaitości

TRAGEDIA W SMOLEŃSKU


SMIERCZ powodu tragedii,która się dziś wydarzyła, wstrzymujemy umieszczanie w dniu dzisiejszym i jutrzejszym wszelkich materiałów na stronach naszego portalu.
2010-04-09 - Rozmaitości

O Gaimanie w eterze


W związku z żałobą narodową audycja zostanie nadana w innym terminie.

W najbliższą sobotę w Studenckim Radiu ŻAK Politechniki Łódzkiej do posłuchania druga część audycji poświęconej twórczości Neila Gaimana.
2010-04-09 - Recenzje

Biały koszmar. Szalony Erektoman


m_bialykoszmarCo ciekawe, motywy poszczególnych, często zaledwie kilku planszowych, komiksów są nadal aktualne. Jest to interesujące dlatego, że twórczość Moebiusa zaprezentowana w opisywanym albumie pochodzi z lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku.

Mariusz Miros pisze o Białym koszmarze Moebiusa.
2010-04-08 - Zapowiedzi

Plany wydawnicze JPF na 2010


JPF_logo Wydawnictwo JPF ujawniło swoje plany wydawnicze na lipiec i sierpień 2010 roku oraz uaktualniło zapowiedzi na kwiecień, maj i czerwiec tego roku. Można spodziewać się kolejnych tomów "Bleach" (5 części), "Naruto" (4), "Ouran High School Host Club" (3), "Heat" (3), "Fullmetal Alchemist" (3) i "Hellsing" (1). Po długiej przerwie powraca także "Neon Genesis Evangelion" (1). Szczegóły na stronie wydawcy.
2010-04-07 - Recenzje

Eden #18


m_eden18Ostatni odcinek serii idealnie spaja początek i koniec odysei bohaterów „Edenu” próbujących odnaleźć swoje miejsce w świecie, który przeżył apokalipsę średnich rozmiarów.

Zapraszamy do lektury Rzutu Okiem na ostatni tom serii Eden.
2010-04-06 - Zapowiedzi

Egmont w maju


Egmont ujawnił swoje plany wydawnicze na maj. Zapowiadane na kwiecień "Incognero" ukaże się miesiąc później. W maju można spodziewać się także między innymi kolejnych komiksów z serii "Zebra", "Plansze Europy" i "wiek XX, wiek XXI".
2010-04-05 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comUbiegły tydzień został zdominowany przez Marvel Studios - nie powinni narzekać wyczekujący Iron Mana 2 i Kick-Ass. Fani Żywych Trupów powinni być zadowoleni z tego, że serial wystartuje już w październiku.
2010-04-04 - Rozmaitości

Wesołych Świąt
Najserdeczniejsze życzenia radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych składa ekipa Alei Komiksu.
2010-04-03 - Konkurs

Nowy sklep on-line z komiksami


Niedawno swoją działalność rozpoczął nowy sklep internetowy z komiksami NextWave.pl. W jego ofercie są przede wszystkim pozycje DC Comics i Marvela. Oprócz nich także duży wybór koszulek z superbohaterami.
2010-04-02 - Recenzje

Martha Washington: jej życie i czasy, wiek XXI


m_martha_1_2„Martha Washington: jej życie i czasy, wiek XXI” jest komiksem krytykującym demagogię oraz działania zbrojne, które pod płaszczykiem niesienia pomocy oraz ochrony wartości narodowych doprowadzają do śmierci niewinnych osób. Frank Miller nie podaje jednak wniosków na tacy – zarówno ruchy alterglobalistyczne, jak i szerzący się technopol nie są jednoznacznie potępione.

Przeczytaj całą recenzję.
2010-04-02 - Zapowiedzi

Timof i Mroja w kwietniu


Timof Comics - logoPodczas Festiwalu Komiksowa Warszawa Timof Comics i Mroja Press zapowiedziało wydanie w sumie pięciu komiksu. Ukażą się długo oczekiwane komiksy Craiga Thompsona, album Mateusza Skutnika, a także debiutancki komiks Agaty Bary.
2010-04-01 - Zapowiedzi

Omega


Ongrys - logoNa festiwalu Komiksowa Warszawa pojawi się Omega. I nie chodzi tu bynajmniej o legendarny węgierski zespół rockowy, lecz pierwszy numer nowego magazynu komiksowego. Jego wydaniem zajmie się Ongrys.