baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2010-03-31 - Recenzje

Dziadek Leon #2: Brzydki, biedny i chory Módl się za nami


Można bez przesady powiedzieć, że drugi i trzeci tom "Dziadka Leona" to ballada o głupcach i naciągaczach. Obserwujemy z jednej strony Gegego, który bezkrytycznie wprowadza w życie zasady idiotycznego poradnika, a z drugiej strony szereg ludzi, którzy wykorzystując jego naiwność, czerpią z tego niemałe pieniądze.

Tadeusz Fułek pisze o Dziadku Leonie.
2010-03-30 - Rozmaitości

R.I.P KTT


Po ciężkiej chorobie zmarł dziś nad ranem Krzysztof Teodor Toeplizt. Miał 77 lat. 25 lat temu ukazała się jego książka "Szuka komiksu". W tym roku Toeplitz miał też wziąć udział w jubileuszowym, 10-tym "Sympozjum Komiksologicznym".
2010-03-22 - Zagranica

Wieści z DC Comics


dcuniverselogoTak gorącego pod względem newsów tygodnia dawno nie było - szpital dla super ludzi, Batman Przyszłości w komiksie, Green Arrow banitą, nieznane przygody Jasona Todda, tożsamość Black Mask i co nieco z planu filmu "Green Lantern":
2010-03-21 - Recenzje

Sandman #05: Kraina Snów


sandman5mDrugie wydanie „Krainy Snów” daje szansę nowym czytelnikom na poznanie niektórych z najlepszych historii uniwersum Sandmana. Opowiadania są samodzielne fabularnie, dlatego cały album to raczej „must read” dla chcących poznać różnorodne oblicza tytułowego bohatera. Wszystko, co najlepsze w Nieskończonych oraz sennej rzeczywistości wg Gaimana, ma tutaj swoje potwierdzenie w postaci zarówno horroru, jak i mistycznej filozofii lub metaliterackiej refleksji.

Jakub Koisz recenzuje Krainę Snów.
2010-03-21 - Zapowiedzi

Marcowe Hanami


Hanami - logoW najbliższy piątek, 26 marca, do sprzedaży trafią dwa nowe tytuły wydawnictwa Hanami: "Anagram" Kirin Tendō i "Odległa dzielnica" Jiro Taniguchiego. W rozwinięciu newsa znajdują się m.in. przykładowe plansze z tych komiksów.
2010-03-13 - Recenzje

Polski komiks w 2009 roku


Choć 2009 roku skończył się już dawno, to w kontekście polskiego rynku komiksowego jego ocena ciągle wywołuje kontrowersje. Rzut okiem na to, co działo się w ubiegłym roku, daje do myślenia.
2010-03-11 - Rozmaitości

Czyścieć i Hellboy w Radiu Afera


raafera Dziś o godzinie 17:30 w audycji „Prosto z Kadru” zostaną zrecenzowane wyjątkowo tylko dwie nowości z Egmontu: "Czyściec" i "Hellboy – Opowieści niesamowite". Program emitowany jest przez poznańskie radio Afera (dla słuchaczy z Poznania 98,6 MHz). Audycję, którą prowadzą Filip Bąk i Kasper Piasecki, można posłuchać również w internecie - www.afera.com.pl.
2010-03-10 - Recenzje

Halloween Blues (wydanie zbiorcze)


m_Halloween-Blues-300aKiedy dla policjanta Forestera Hilla nastąpiła transgresja świata realnego i metafizycznego, a błąkające się po mieszkaniu widmo dawno zamordowanej w zagadkowych okolicznościach żony domaga się rozwiązania sprawy, należy zadać sobie pytanie, czy to już szaleństwo, czy może ciągle tajemnica. Bo jeśli szaleństwo, nie mam nic przeciwko, aby wnikać w nie głębiej, obserwując kolejne przygody świetnego, amerykańskiego detektywa, gdyż rozpad psychiczny genialnych umysłów zawsze jest pouczającym widowiskiem, które przypomina, iż iluzoryczność świata zmusza do częściowej weryfikacji tego, co prawdziwe.

Jakub Koisz pisze o Halloween Blues.
2010-03-09 - Zapowiedzi

Bunt Krasnolduków w kwietniu


Ongrys - logoWydawnictwo Ongrys potwierdziło, że "Bunt Krasnoludków", narysowany przez Szarlotę Pawel, będzie miał swą premierę podczas kwietniowego festiwalu Komiksowa Warszawa. Przygotowywane są dwie wersje albumu: w twardej i miękkiej oprawie. Co więcej, każdy kto zakupi ten komiks w dniu premiery otrzyma tajemniczy "drobny dodatek".
2010-03-02 - Recenzje

Legendy warmińskie 3


LW3_Pod koniec ubiegłego roku ukazała się trzecia część serii "legendy warmińskie" Marcina Wakara i Jarosława Gacha. Sprawdź, jak tym razem autorzy poradzili sobie z ludowymi podaniami.