baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2010-02-26 - Recenzje

Ratownik


m_RatownikOmawiany komiks jest określany jako powrót Taniguchiego do okresu kiedy tworzył serie z gatunku noir. I owszem, „Ratownik” jest kryminałem, aczkolwiek bliżej mu do policyjnych opowieści z lat 80-tych, niż mrocznych historii rozgrywających się we wczesnych latach powojennych.

Paweł Panic recenzuje Ratownika.
2010-02-25 - Spotkania, wystawy, imprezy

Pokaz "Persepolis" w DKF Celuloid


4. marca w ramach DKFu Celuloid zostanie zaprezentowany film Persepolis powstały na podstawie powieści graficznej Marjane Satrapi. Pokaz zostanie poprzedzony krótkim wstępem, którego autorem będzie Bartek Biedrzycki.
Organizatorki zapraszają zainteresowane osoby do Państwowego Muzeum Etnograficznego przy ul. Kredytowej 1 (Warszawa) na godz. 20. Wstęp wolny.
2010-02-23 - Recenzje

Baby Blues #1: To będzie trudniejsze, niż myśleliśmy


m_BabyBlues_1Bohaterowie humorystycznych z założenia pasków Ricka Kirkmana i Jerry’ego Scotta paradoksalnie wprowadzają czytelników w horror zwany „wychowanie dziecka”. Horror, który ma swoje odbicie w zaczerwienieniach pod oczami, wiecznym zmęczeniu, kilkudniowym zaroście oraz kolejnych egzystencjalnych pytaniach.

Rzut okiem na pierwszy tom komiksu Baby Blues.
2010-02-23 - Zapowiedzi

Jimmy Corrigan od KG


Wydawnictwo Kultura Gniewu poinformowało na swoim blogu, że wyda komiks "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth". Data publikacji nie jest jeszcze znana. O samym komiksie można przeczytać, np. tutaj, przykładowe plansze do obejrzenia między innymi w tym miejscu.
2010-02-22 - Spotkania, wystawy, imprezy

Chrzest komiksów


Paweł "Timof" Timofiejuk zaprasza na premierę najnowszych albumów z Timof Comics i Mroja Press:
26 lutego 2010 (piątek) zapraszamy wszystkich Państwa i Czytelników na Chrzest komiksów, na którym ochrzczone zostaną nowości komiksowe: Profesor Bell i Super Pan Owoc. Zwyczaj ten rozpowszechniony jest w wielu krajach świata, a do nas przenosimy go zza naszej południowej granicy. Spotkanie z prezentacją odbędzie się o godzinie 19 w kawiarni Kawangarda przy ul. Wilcza 32.
2010-02-20 - Zapowiedzi

Plany wydawnicze JPF na 2010


JPF_logo Wydawnictwo JPF ujawniło swoje plany wydawnicze na pierwsze półrocze 2010 roku. Można spodziewać się kolejnych tomów "Naruto" (4 części), "Bleach" (4), "Ouran High School Host Club" (3), "Heat" (2), "Fullmetal Alchemist" (2), "Hellsing" (1). Szczegóły na stronie wydawcy.
2010-02-18 - Zapowiedzi

Nowy Tytus już wkrótce


Miał kończyć komiksową karierę, ale zamiast tego narysował kolejny album. Papcio Chmiel stworzył kolejny tomik z przygodami TRiA, pt. "Tytus, Romek i A'tomek w Bitwie Warszawskiej"! Na oficjalnej stronie Tytusa pojawiła się już okładka albumu.
2010-02-15 - Zagranica

Wieści z DC Comics


dcuniverselogoW dzisiejszym przeglądzie newsów będzie między innymi na temat zmian w tytułach z Korpusem Zielonej Latarni i trochę więcej o "Brightest Day", a ze strony filmowej porcja ciekawostek o animowanych projektach.
2010-02-13 - Recenzje

Arzach. Czy człowiek jest dobry?


m_Arzach-Czy-czlowiek-jest-dobry-NormMoebius to żyjąca legenda komiksu, a wszelkie legendy należy rewidować samemu. Mimo że jego najgenialniejsze nowelki, takie jak „Czy człowiek jest dobry?”, „Ballada” i cykl „Arzach”, zostały już zinterpretowane na najróżniejsze sposoby, a i sam Giraud napisał sporo o ich genezie w samym albumie, to i tak w dalszym ciągu można je na nowo odkrywać – w zasadzie w nieskończoność.

Karol Wiśniewski krótko o zbiorze Moebiusa.
2010-02-13 - Zapowiedzi

Miłość krok po kroku #03


Waneko - logoCo prawda, święto zakochanych już jutro, jednak wszyscy, którzy czekają na kolejną część serii autorstwa Katsu Aki, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wydawnictwo Waneko zapowiedziało bowiem, że trzeci tom "Miłości krok po kroku" trafi do sprzedaży pod koniec lutego, czyli dopiero za dwa tygodnie.
2010-02-09 - Artykuły

Najlepsze komiksowe okładki zeszłego roku


Wszystkich, którym się wydawało, że okres rocznych podsumowań jest już przeszłością, musimy wyprowadzić z błędu. Postanowiliśmy bowiem przygotować skromny ranking najlepszych okładek zeszłorocznych komiksów. Mimo, iż podsumowanie skromne, to zapewniamy, że jego powstaniu towarzyszyło mnóstwo perturbacji. Niemniej, sprawę udało się dociągnąć do finału, zatem z nadzieją, że powidzenie "lepiej późno niż wcale" nie będzie tutaj bezpodstawne, prezentujemy Najlepsze okładki roku 2009.
2010-02-06 - Ukazały się

Tytus się żeni


Do dystrybucji trafiła 25 księga przygód TRiA, pt. "Tytus się żeni". Jest to jednocześnie ostatni tom opublikowany w ramach kolekcji wznowień pierwotnych wydań "Tytusa", sprzedawanych za naprawdę niewielkie pieniądze. Dziękujemy wydawcy - oby więcej takich inicjatyw.
2010-02-05 - Zapowiedzi

Mój rok - wiosna


Hanami - logoW tym roku "Wiosnę" warto wypatrywać na księgarskich półkach. Niestety, o ile krokusy i przebiśniegi pojawiają się już w marcu, o tyle na dzieło japońsko-francuskiego duetu autorskiego przyjdzie nam poczekać aż do czerwca.
2010-02-01 - Zagranica

Wieści z DC Comics


dcuniverselogoWśród newsów z ostatnich kilku dni na czoło zdecydowanie wysuwa się zwiastun kinowy "The Losers" ("Drużyna A" niech się schowa) - co nie znaczy, że innym (np. Morrison o Batmanie) nie warto poświęcić chwili uwagi...