baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2009-09-29 - Spotkania, wystawy, imprezy

Bilety i plan MFKiG


Znane są już ceny biletów na MFKiG: 15 zł karnet, 10 zł tylko sobota, 8 zł tylko niedziela. Dzieci do lat 10 wchodzą za darmo. Wszystkie piątkowe atrakcje MFKiG – wstęp wolny! Ponadto, pojawił się plan imprezy z datą 28.09 - można go sprawdzić w naszym dziale imprezowym lub na stronie MFKiG.
2009-09-29 - Recenzje

Opowieści z hrabstwa Essex


essex_mini"Hrabstwo Essex jest położone w kanadyjskiej prowincji Ontario, a jedynym sławnym człowiekiem pochodzącym z Essex jest twórca komiksowy Jeff Lemire – autor trylogii „Opowieści z hrabstwa Essex”. Wychowany w owym małym, rolniczym miasteczku, tam właśnie osadził akcję swego czarno-białego komiksu."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-09-27 - Recenzje

Testament #1: Akeda


testament_1Pamiętam, jak w latach 90. jeszcze jako smarkacz podniecałem się tym, co na łamach stron klubowych komiksów TM-Semica pisał Arkadiusz Wróblewski. Wtedy pozycje Vertigo wydawały się niedostępnym rajem, teraz – głównie za sprawą takich komiksów jak „Testament” – widzę, że nie jest tak kolorowo.

Kliknij w obrazek newsa, aby przeczytać całą recenzję "Testament #1: Akeda" autorstwa Przemysława Zawrotnego.
2009-09-27 - Ukazały się

Timof na jesień


W październiku nakładem Timof Comics i Mroja Press ukażą się komiksy Petera Milligana i Lewisa Trondheima. Jeszcze pod koniec września wyjdzie zaś szósty numer "Ziniola". Na jesień Timof przygotował także trzecią już odsłonę inicjatywy "Polski Dzień Darmowego Komiksu". Szczegóły w rozwinięciu informacji.
2009-09-26 - Ukazały się

Nowości komiksowe


W ciągu ostatnich kilku dni do sprzedaży trafiły dwa komiksowe tytuły: "Karton #1" oraz "Tytus, Romek i A'Tomek (Prószyński Media) księga XVI: Tytus dziennikarzem". Szczegóły obydwu komiksów w rozwinięciu newsa.
2009-09-26 - Zapowiedzi

Metacom już wkrótce


wyd_ongrys1Ongrys zakończył prace nad wznowieniem komiksu "Metacom" autorstwa Jacka Widora. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to album będzie do kupienia w trakcie MFKiG, a 1 października o godz 17. w księgarni hobbystycznej Fankomiks (Kraków, ul. Grodzka 2) odbędzie się premiera oraz spotkanie z autorem.
2009-09-23 - Wywiady

Wywiad z Mikem Carey'em


Nasz bratnio-siostrzany serwis Katedra przeprowadził wywiad z Mikem Carey'em, scenarzystą m.in. "Hellblazera" i "Lucyfera", który odwiedził nasz kraj w końcówce sierpnia. Zapraszamy do lektury!
2009-09-23 - Recenzje

Starcraft: Frontline #1


„StarCraft: Frontlies” to pierwsze zagraniczne dzieło wydane pod szyldem Studia JG. Trzeba przyznać, że to spora niespodzianka. Raz, że nie jest to typowa manga, a tylko jej amerykański odpowiednik. Dwa, że zdecydowano się wydać coś innego niż romantyczną opowieść dla nastolatek, która to zawsze jest pewną inwestycją. Czy była to dobra decyzja? Czas pokaże.

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję komiksu!
2009-09-20 - Zapowiedzi

Zapowiedzi KG na październik


Nakładem Kultury Gniewu ukażą się już w przyszłym miesiącu aż cztery nowości i będą to tylko polskie komiksy! Żeby poznać szczegóły (cena, format itd.) i przykładowe plansze z nowych komiksów Śledzia, KRLa, Surpiko (albumowy debiut!) i Te-Te, trzeba kliknąć w rozwinięcie informacji.
2009-09-17 - Recenzje

Jeju #8


Jeju 8Ósmy numer "Jeju" o temacie "Kobieta w Komiksie" został podzielony na dwie części "kobieco-kobiecą" oraz "kobieco-męską". Idąc tym tropem, recenzję magazinu napisała para damsko-męska: Sylwia Kaźmierczak i Maciej Kowalski. Zapraszamy do lektury tekstu!
2009-09-12 - Zagranica

Paweł Zych na Zuda.com


zamirmmKomiks Pawła Zycha wylądował na Zuda Comics - internetowym imprincie DC Comics. "Zamira" (nagromadzenie "z" zupełnie przypadkowe) przeczytać można pod tym adresem. Po przeczytaniu nie zapomnijcie oddać głos.

Przypomnijmy, że swego czasu na Zuda Comics przeczytać można było komiks "HellBreak" autorstwa Janusza Ordona (rys.) i Radosława Smektały (scen.)
2009-09-10 - Zagranica

Wieści z DC Comics


dcuniverselogoNajgorętszym newsem zdecydowanie jest to, że Warner Bros. i DC Comics powołały do życia DC Entertainment; oprócz tego Paul Levitz zmienił zajmowane stanowisko; a na deser możecie obejrzeć wywiad z Careyem.
2009-09-08 - Recenzje

Black Lagoon #1


"Okładka pierwszego tomu „Black Lagoon” to niespełniony mokry sen wielu nastolatków marzących o twardej, zgrabnej kobiecie zmuszającej ich do wykonywania nieprzyzwoitych rozkazów. Odrobinę rozczarują się jednak ci, którzy liczą na takie atrakcje, a z pewnością ucieszą się miłośnicy nieco zepchniętego do lamusa gatunku jakim jest sensacja."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję!
2009-09-07 - Zapowiedzi

Mroja i Mucha


Jak dowiedzieć się można z newslettera Mroja Press, wydawnictwo planuje wydanie na MFKiG kolejnego komiksu. Będzie to "Mucha" autorstwa Lewisa Trondheima.
2009-09-02 - Zapowiedzi

Podwórko


Czwartego września do bydgoskiego wydania "Gazety Pomorskiej" zostanie dołączony komiks "Podwórko", opowiadający historię przyjaciół Polaka i Niemca, którzy na początku września 1939 uczestniczą w wydarzeniach bydgoskiej krwawej niedzieli, stojąc po przeciwległych stronach konfliktu.
2009-09-02 - Rozmaitości

10 lat Waneko


Wydanictwo Waneko obchodzi 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji zorganizuje we wrześniu dziesięć konkursów - pierwszych pięć już się rozpoczęło, szczegóły na tej stronie.