baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2009-07-31 - Zapowiedzi

Będzie więcej Taniguchiego


Na ekrany kin w przyszłym roku trafi film "Quartier Lointain", będący adaptacją komiksu "Haruka na machi e" autorstwa znanego i polskim czytelnikom Jiro Taniguchiego. Jak poinformowało Hanami, komiks ten w przyszłym roku zostanie wydany w kraju nad Wisłą.
2009-07-27 - Recenzje

Loveless #2: Burza nad Blackwater


"O ile w pierwszej części komiksu zemsta Wesa Cuttera była szybka i gwałtowna, to teraz jego działania, choć wciąż balansują na granicy szaleństwa, są spokojniejsze".

Klikaj tutaj, by przeczytać Rzut Okiem.
2009-07-23 - Recenzje

Deogratias


„Deogratias to trudne, ale wspaniałe i szczere arcydzieło jednego z najwybitniejszych twórców komiksowych naszych czasów, Jeana – Philippe’a Stassena” – tymi słowami zachęca nas Egmont do zapoznania się z kolejnym wydawnictwem z serii „XX Wiek XXI”. Zdanie to oddaje pełną sprawiedliwość komiksowi, a jednocześnie wydaje się nie mieć z nim nic wspólnego.

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję albumu!
2009-07-19 - Recenzje

Za garść posoki


„Za garść posoki” to jeden z tych komiksów, o których nie da się napisać zbyt wiele, nie powielając przy tym opisu zamieszczonego z tyłu okładki. Zatem: jest to „spaghetti horror”, w którym zamiast makaronu są żywe trupy, zamiast sosu masa krwi, flaków i innych smakowitości, a klopsy... Cóż, klopsy są tutaj tylko dwa. Ich rozmiar jest jednak na tyle imponujący, że bez wątpienia górują nad całym albumem.

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję!
2009-07-16 - Recenzje

Przygody Tintina: Tom stalowy (Tintin w krainie czarnego złota, Kierunek Księżyc, Spacer po Księżycu)


"Belgijskiego reportera Tintina i jego wiernego psa Milusia zna prawie cała komiksowa Europa. Polskę jednak Tintin jakoś skutecznie omijał, a w dzieciństwie towarzyszył nam zamiast niego wiking Thorgal. Wydawnictwo Egmont próbowało w latach '90 wprowadzić go na rynek, ale jakoś nie zadomowił się nad Wisłą. Teraz powraca, i to z rozmachem – wszystkie 24 albumy są wydawane w zbiorczych zeszytach gromadzących dwie lub trzy opowieści."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-07-13 - Recenzje

Dzikus


"Blue Baker był szczęśliwy do dnia kiedy umarł jego tata. Później wszystko się skomplikowało. Owszem, miał wciąż kochającą mamę i siostrę, ale jednocześnie czuł wielki żal i pustkę. Lekarstwem miałoby być, według szkolnego psychologa, spisanie uczuć na papierze. I chociaż sama kuracja nie do końca zdała egzamin, to Blue polubił pisanie. Tak narodził się Dzikus, wymyślony chłopiec, mieszkający, gdzieś w lesie."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-07-09 - Recenzje

Bez komentarza


Czasami najlepiej o otaczającym nas świecie opowiadają obrazy. Bez komentarza.

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję wydanego przez Kulturę Gniewu komiksu Ivana Bruna!
2009-07-09 - Rozmaitości

W hołdzie Baranowskiemu


Tadeusz Baranowski kończy w tym roku okrągłe 65 lat. Łódzki Dom Kultury zamierza z tej okazji przygotować dla autora prezent w postaci książeczki - antologii, w której znajdą się prace innych twórców, przedstawiających własne wizje bohaterów wykreowanych przez mistrza zakręconego humoru.
2009-07-07 - Recenzje

Gang Hemingwaya


"Norweski autor Jason po raz kolejny wziął na tapetę znane postacie historyczne. Tym razem za bohaterów uczynił czwórkę wirtuozów pióra: Ernesta Hemingwaya, Scotta Fitzgeralda, Jamesa Joyce'a i Ezrę Pounda, mieszkających w Paryżu w latach 20.ubiegłego wieku."

Co też z tego wynikło? Przekonaj się klikając tutaj!
2009-07-03 - Zapowiedzi

Jesień z Hanami


hanami-logoZapraszamy do zapoznania się z bliższymi informacjami o tytułach, które Hanami sprezentuje nam we wrześniu i październiku. Fani Jiro Taniguchiego z pewnością poczują się usatysfakcjonowani.
2009-07-03 - Rozmaitości

Czarcia morda


"Powiadają, że najlepszym materiałem na bohatera literackiego lub filmowego jest człowiek z „przeszłością”. Koniecznie w cudzysłowie. Przeszłość od „przeszłości” różni to, że tę pierwszą ma każdy z nas, druga natomiast dana jest tylko nielicznym."

Klikaj tutaj, by przeczytać obszerną recenzję komiksu!
2009-07-02 - Konkurs

"Draw your Freedom" jednak krócej


Termin nadsyłania prac na konkurs Draw your Freedom został ponownie zmieniony - tym razem z 14. lipca na 7. lipca. Decyzja została podjęta przez organizatora ze względu na terminy druku. Czas ucieka - jeśli jesteście zainteresowani udziałem w zabawie trzeba się sprężyć.
2009-07-02 - Galeria

Ristorante Paradiso na planszach


Premiera nowego tytułu Hanami już w przyszłym tygodniu - czemu wiec nie rzucić okiem na udostępnione przez wydawce przykładowe plansze? Może one uchylą rąbka tajemnicy, jaki to tytuł tym razem zaserwuje nam wydawca świetnego "Balsamisty"?
2009-07-02 - Recenzje

Pielgrzymka do Polski 1979


"20 rocznica pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II zaowocowała sympozjami naukowymi, filmami, wydawnictwami okolicznościowymi – a także komiksem."

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję.
2009-07-02 - Konkurs

Konstruktywny konkurs


konstruktkonkursNa blogu powstającego komiksu "Konstrukt" można wziąć udział w konkursie "Tymczasem". Wystarczy wpisać w komentarzu tekst, który mógłby znaleźć się w ramce pod rysunkiem. Należy się śpieszyć, bo konkurs trwa tylko przez tydzień. Dodatkową zachętą może być to, że... nie przewidziano żadnych nagród. Czyli robimy to tylko, albo aż, dla sławy.