baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2009-06-30 - Galeria

Star Trudge: Extrafranchise


W najnowszym "Ziniolu" znalazł się wywiad z Robem Millerem, czołowym działaczem niezależnej sceny komiksowej w Glasgow. Czas więc by zaprezentować próbkę jego twórczości, przy okazji której można sprawdzić jak dobrze zna się język angielski.
Kliknij tutaj, by przeczytać "Star Trudge: Extrafranchise".
2009-06-29 - Recenzje

Zbir #0: Rozróba


Kilka dni temu informowaliśmy o powstającej ekranizacji "Zbira" Erica Powella. Warto więc przypomnieć czytelnikom o komiksowym pierwowzorze wydawanym przez Taurus Media. Zapraszamy do lektury Rzutu Okiem na zerowy, wydany trzy lata temu, album serii. Klikaj tutaj!
2009-06-25 - Recenzje

Kubuś Piekielny


"Jakość wydania Kubusia Piekielnego wgniata w fotel. Komiks został opublikowany przez fanów dla innych fanów, stąd doskonale trafia w gusta odbiorców. Gdybyśmy mieszkali w USA, to album miałby tytuł Absolute Kubuś Piekielny, a gdyby to było DVD - Kubuś Piekielny - The collectors editon."

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję!
2009-06-24 - Recenzje

Furie


"Sen w Polsce ma się bardzo dobrze. Nie dość, że wielu naszych rodaków śni o Euro 2012, a 95% posłów o ciepłej posadzie w Europarlamencie (co poniektórym sen się już ziścił), to na dodatek co i rusz Władca Snów i jego pomagierzy/krewni/znajomi/wrogowie pojawiają się w kolejnych tytułach serwowanych przez Egmont."

Klikaj tutaj, by przeczytać Rzut Okiem!
2009-06-23 - Zagranica

Kolejny Polak zadebiutuje we Francji!


Arkadiusz Klimek znany w Polsce głównie z serii "Strażnicy Orlego Pióra" i "Olimpijczycy" podpisał kontrakt z francuskim wydawnictwem Soleil, dla którego będzie rysował do scenariusza Fabiena Ceruttiego historię opartą na słowiańskich mitach. Jej głównym bohaterem jest Wilczan. Arkowi Klimkowi gratulujemy! Więcej do poczytania i obejrzenia na blogu Macieja Pałki.
2009-06-23 - Recenzje

Wampirzyca Karin #01


"Tytuł jest jaki jest, więc nie ma co owijać w bawełnę. Karin to wampirzyca. Mieszka w mrocznym zamczysku ze swą wampirzą rodzinką. Nie jest jednak typowym przedstawicielem swego gatunku..."

Klikaj tutaj, by przeczytać Rzut Okiem!
2009-06-21 - Recenzje

Suppli tomy 1-7


"Suppli to pierwsza seria komiksowa na polskim rynku skierowana do młodych, aktywnych zawodowo kobiet. Autorka Mari Okazaki tworząc swe dzieło pominęła, zapewne świadomie, panów jako potencjalnych odbiorców. W efekcie powstała manga przesiąknięta kobiecością, komunikująca się za pomocą specyficznego języka niedomówień i metafor. Słowem komiks od kobiety dla kobiet."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-06-19 - Artykuły

Zapomniany "Asteriks"


a_za_miniJest rok 50 przed końcem ery papieru. Na półkach fanów komiksów dumnie prezentują się wszystkie komiksy z serii "Asteriks"... Wszystkie? Nie! Jeden i jedyny komiks z dzielnym Galem wciąż pozostaje pozostaje nieznany szerszej publiczności. Zapraszamy zatem do lektury artykułu Karola Wiśniewskiego pt. Zapomniany "Asteriks".
2009-06-18 - Ukazały się

Nowości komiksowe


W ostatnich dniach do sprzedaży trafiły trzy nowe komiksy: "Star Wars Komiks #10 (6/2009)", "Tytus, Romek i A'Tomek (Prószyński Media) księga IX: Tytus na dzikim zachodzie" (dzisiejsza premiera) oraz "Tragedyja płocka". Szczegóły w rozwinięciu newsa.
2009-06-16 - Film

Optimus Prime w Polsce


Już od 24 czerwca w kinach w całej Polski będziemy mogli śledzić dalsze losy gigantycznych robotów, w posiadanie których chciałby wejść każdy facet, bez względu na wiek. W związku z premierą filmu "Transformers: Zemsta Upadłych" (bo o nim mowa) do Polski zawita z misją ratowania Ziemi... prawdziwy Optimus Prime.
2009-06-16 - Recenzje

Silver Surfer: Requiem


"Herold Galactusa umiera. Powłoka zapewniająca mu niewrażliwość na lodowate zimno przestrzeni kosmicznej i odporność na ataki, zaczyna się psuć. A gdy mechanizm sprzężony z układem nerwowym jego właściciela ulegnie rozpadowi, skończy się życie Silver Surfera."

Klikaj tutaj, by przeczytać podwójną recenzję komiksu J.M. Straczynskiego i Esada Ribica!
2009-06-13 - Recenzje

Mikropolis Przewodnik Turystyczny (II wydanie)


"Mikropolis: Przewodnik Turystyczny to jeden z najlepszych komiksów wydanych po symbolicznym 1989 roku. I podkreślę, że napisałem „najlepszych komiksów”, a nie „najlepszych polskich komiksów”, chcąc jeszcze bardziej poszerzyć objętość worka, do którego wrzucam ten album."

Klikaj tutaj, by przeczytać obszerny Rzut Okiem!
2009-06-12 - Recenzje

Anna chce skoczyć


"Komiks rozpoczyna się niczym klasyczna obyczajówka. Mamy główną bohaterkę – Annę, wiodącą monotonne miejskie życie. Jej dzień wypełnia praca i domowe obowiązki. Zdenek, mężczyzna z którym jest związana od dwóch lat, to typowy „couch potato”, tyle że w europejskim wydaniu."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-06-11 - Zapowiedzi

Egmont w czerwcu


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o komiksach, które Egmont wyda jeszcze w tym miesiącu. Z zapowiedzi zniknęły trzeci tom B.B.P.O. oraz jedenasty album Armady. W zamian czytelnicy otrzymali niespodziewany prezent w postaci "Big Guy'a i Rusty'ego Robochłopca" Franka Millera i Geofa Darrowa.
2009-06-09 - Recenzje

Usagi Yojimbo: Opowieść Tomoe


"Tomoe była do tej pory jedną z najczęściej pojawiających się postaci serii "Usagi Yojimbo", jednak o jej przeszłości czytelnik mógł dowiedzieć się niewiele. Były jakieś krótkie opowiastki, z których można było wywnioskować co robiła jako ochroniarz w pałacu, jednak dopiero teraz Stan Sakai postanowił przedstawić tę historię w całości."

Kliknij tutaj, aby przeczytać całą recenzję!
2009-06-08 - Ukazały się

Nowości komiksowe


W ostatnich dniach do sprzedaży trafiły cztery nowe komiksy: "Dworzec centralny", "Wykiwani", "Żywe trupy #7: Cisza przed burzą" oraz "Zeszyty komiksowe #9: Janusz Christa 1934-2008". Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
2009-06-08 - Galeria

Terminus


Z dumą, a zarazem i lekką obawą o stan psychiki autora, prezentujemy trzy odcinki "Terminusa" - serii tworzonej przez Dana White'a. Osoby władające językiem angielskim i chętne do przetestowania swojego poczucia humoru proszone są o kliknięcie tutaj.
2009-06-06 - Recenzje

Spirit. Najlepsze opowieści


"Polscy wydawcy nie przestają nas zasypywać klasykami komiksowymi, które hasłem „musisz mieć na półce” coraz bardziej uszczuplają nasze portfele. Szczególnie dobrze działa machina marketingowa, jeśli termin wydania zejdzie się z premierą filmu na podstawie tego komiksu - jak to miało miejsce na początku roku z „The Spirit – najlepsze opowiadania” Willa Eisnera."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję.
2009-06-05 - Recenzje

Baśnie #4: Marsz drewnianych żołnierzyków


"Marsz drewnianych żołnierzyków” to do tej pory najdłuższy z wydanych u nas trejdów. Willingham opowiada w nim kolejną sympatyczną historyjkę, która ukazuje stosunki panujące między bohaterami w Baśniogrodzie. Tym razem ich położona w sercu Nowego Jorku enklawa zostanie bezprecedensowo zaatakowana przez hordy Adwersarza."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-06-02 - Recenzje

RRY #2


"Lektura każdego zinu to prawdziwa przygoda. Wyprawa w nieznane bez scyzoryka i zapałek, o karimacie nie wspominając. W przeciwieństwie bowiem do albumów, zin rzuca nas co chwilę w nowe otocznie - ciężko stwierdzić, na co się trafi, nawet jeśli jest to akurat wydanie tematyczne poświęcone np. kulturom bakterii we wczesnym paleolicie."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!