Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2009-04-30 - Konkurs

Złote Mikropolis


mikropolisnewsmm Komiks Krzysztofa Gawronkiewicza i Dennisa Wojdy "Mikropolis: Moherowe Sny" zdobył złoty medal w kategorii Ilustracja na szóstej edycji Polskiego Konkursu Reklamy KTR (Klubu Twórców Reklamy). Autorom i wydawcy gratulujemy!
2009-04-30 - Recenzje

Loveless #1: Huczny Powrót do Domu


To nie jest „westernowy” Dziki Zachód z "Blueberry’ego", a nawet dość odważny "Bouncer" łagodnieje przy treści „Loveless”. Jedynie "Kaznodzieja: Święty od Morderców" dotrzymuje pola zawartości „Hucznego powrotu do domu”. Tak, to brutalny komiks. Powiedziałbym nawet, że okrutny. A konkretnie – okrutnie dobry.

Klikaj tutaj by przeczytać dwa Rzuty Okiem na komiks!
2009-04-29 - Recenzje

Miłość krok po kroku #2


"Drugi tomik „Miłości krok po kroku” sprawił, że nieco zmieniłem opinię o tej serii. W skrócie mówiąc: to po prostu hentai z ciekawym przesłaniem edukacyjnym. Owszem, jest tu sporo dobrych wzorców do naśladowania, włącznie z tym, że wszystko należy robić „krok po kroku”, ale..."

Klikaj tutaj, by przeczytać obszerny Rzut Okiem!
2009-04-27 - Ukazały się

Dziennik z zaginięcia


Co prawda premiera "Dziennika z zaginięcia" nastąpić ma oficjalnie 30 kwietnia, jednak przedpremierowo komiks będzie dostępny już jutro w Komikslandii w Warszawie, sklepie Gildia.pl i w sklepie wysyłkowym Hanami. Szczegółowe informacje o komiksie i przykładowe plansze - w rozwinięciu newsa.
2009-04-27 - Recenzje

Numer 73304-23-4153-6-96-8


"Ott jest szwajcarskim twórcą i po przeczytaniu „73304-24-4153-6-96-8” nietrudno pozbyć się wrażenia, że coś w tym górzystym kraju i jego mieszkańcach jest mrocznego. Ale polecałbym poczekać z odstawieniem tej lektury na półkę, możemy wtedy ze zdziwieniem stwierdzić, że..."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-04-26 - Recenzje

Skasowałem Adolfa Hitlera


"Tak jak nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji, tak ja nie spodziewałam się, że twórcy w Norwegii wpadają na tak absurdalne pomysły."

Klikaj tutaj, by przeczytać całą recenzję!
2009-04-25 - Rozmaitości

"Wilq Prezentuje" powraca


Seria "Wilq prezentuje: Z pamiętnika filmowego trybika" przeniosła się pod nowy adres: otopraca.pl/wilq. Dostępne są tam wszystkie poprzednie części komiksu, a także nowy odcinek - pierwszy, który został opublikowany po dłuższej przerwie.
2009-04-25 - Recenzje

Hellblazer #2: Strach i wstręt


Kolejny wydany przez Egmont tom "Hellblazera" został stworzony przez znanych już świetnie polskim czytelnikom Gartha Ennisa i Steve'a Dillona. Jak radzili sobie z Johnem Constantine, nim stworzyli "Kaznodzieję"?

Klikaj tutaj by przeczytać recenzję komiksu!
2009-04-20 - Rozmaitości

On-line: Trąbka


Serdecznie zapraszamy naszego działu komiksów on-line, gdzie dodaliśmy komiks Trąbka autorstwa Łukasza Muniowskiego i Radosława Tabora.
2009-04-17 - Spotkania, wystawy, imprezy

Lubelskie Spotkania z Komiksem


lubelskie_szk9 maja odbędą się Lubelskie Spotkania z Komiksem organizowane przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, Magazyn Miłośników Komiksu KZ oraz ACK UMCS Chatka Żaka. Podczas spotkań będzie można wziąć udział w warsztatach komiksowych, prelekcjach, konkursie wiedzy o komiksie. Ponadto przewidziany jest wernisaż prac komiksowych i giełda. Wstęp wolny. Aleja Komiksy objęła patronat nad imprezą. Więcej informacji - w dziale "Imprezy".
2009-04-17 - Galeria

Destruction


Zapraszamy do lektury kolejnego komiksu prosto z UK! Tym razem to "Destruction", tragikomiczna komiksowa nowelka autorstwa Leonie O'Moore.
2009-04-16 - Rozmaitości

Chibi.com.pl - nowy portal w sieci


Pod adresem chibi.com.pl oficjalnie działalność rozpoczął serwis internetowy Chibi Arigato. Jak informują jego redaktorzy: "Portal ten jest przepisem na miłe spędzenie czasu czytając recenzje starych, jak i nowych tytułów, notki biograficzne muzyków z Kraju Kwitnącej Wiśni, czy też najrozmaitsze artykuły".
2009-04-16 - Rozmaitości

Otaku organizuje wyjazd na JapanEXPO


Magazyn "Otaku" wraz z biurem turystyki Orion organizuje wyjazd na tegoroczne, paryskie targi JapanEXPO w dniach 29.06-06.07.2009. Osoby zainteresowane odwiedzeniem największego w Europie konwentu mangi i anime znajdą więcej informacji na stronie Otaku.pl.
2009-04-13 - Zagranica

Wieści z DC Comics


dcuniverselogoTym razem był to stosunkowo spokojny tydzień... co w przypadku DC nie oznacza jednak, że nie wydarzyło się kompletnie nic ciekawego. Bo trailer nowego filmu animowanego, powrót bloga Tony'ego Daniela i kolejne wywiady z twórcami na pewno zasługują na chwilę uwagi.
2009-04-13 - Zagranica

Miniony tydzień u Marvela


marvelcomicsplMiniony tydzień to nie tylko wieści powiązane ze srebrnym ekranem: wielkie polowanie na winnych kradzieży niedokończonej kopii filmu X-Men Geneza: Wolverine i początki prac na planie obrazu Iron Man II. Marvel nie zapomniał też o fanach komiksów.
2009-04-10 - Recenzje

Balsamista #3


"Droga, która zaprowadziła naszego przypominającego z wyglądu Władcę Snów bohatera ku zawodowi balsamisty była kręta i pełna wybojów. Jego parający się tym zajęciem ojciec bynajmniej nie stanowił dla młodego Shinjuro inspiracji, co więcej – młodzieniec odsunąłsię od niego jeszcze mocniej po śmierci ukochanej matki."

Klikaj tutaj by przeczytać całą recenzję!
2009-04-09 - Recenzje

Spirit. Najlepsze opowieści


"Krzywdę sobie zrobiłem wielką, idąc na ekranizację "Spirita" w reżyserii Franka Millera, zanim zapoznałem się w jego komiksowym pierwowzorem. Film okazał się żenującą groteską i autoparodią, przez co osłabił nieco zainteresowanie komiksem z zupełnie mi wcześniej nieznanym bohaterem (...)"

Klikaj tutaj, by przeczytać pełną recenzję!
2009-04-08 - Recenzje

Przedwieczni


"Z grubsza rzecz biorąc w Polsce miłośnicy komiksów dzielą się na tych wychowanych na „Tytusach” i „Żbikach” oraz na wychowanych na Mega Marvelach. Ja zaliczam się do tych drugich, przedstawicieli późniejszego pokolenia. Naturalną rzeczą jest więc, że album „Przedwieczni” Neila Gaimana i Johna Romity Jr polubiłem od pierwszego wejrzenia (...)"

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję albumu!
2009-04-08 - Zapowiedzi

Nowości w zapowiedziach Postu


Wydawnictwo Post uzupełniło zapowiedzi o dwa tytuły Arta Spiegelmana, które powinny ukazać się jeszcze w tym roku. Pierwszym jest reedycja komiksu "Maus" w zbiorczym, jednotomowym wydaniu. Drugim antologia Breakdowns, czyli kolekcja komiksów Spiegelmana powstałych w latach 70-tych.
2009-04-07 - Recenzje

Bird 1-3


"Wydawnictwo Sutoris po raz kolejny zaryzykowało - wypuściło na rynek praktycznie nieznaną w Polsce mini-serię autorstwa równie mało znanych autorów (...)"

Jak udał się ten eksperyment? Przekonaj się klikając tutaj.
2009-04-07 - Galeria

Escape from January


Nelson Evergreen. Zapamiętajcie to nazwisko, albowiem z pewnością o nim jeszcze nie raz usłyszycie. Teraz jednak serdecznie zapraszamy do naszego działu komiksów on-line, gdzie właśnie pojawił się komiks "Escape From January" jego autorstwa. Miłej lektury!
2009-04-06 - Recenzje

30 Dni Nocy


Dzisiaj cofniemy się o sześć lat wstecz, by przyjrzeć się wydanemu przez Mandragorę horrorowi... Przygotuj się na 30 Dni Nocy! Zapraszamy do lektury.
2009-04-05 - Recenzje

Koralina


„Koralina”, to tytuł w stylu „podczas deszczu dzieci się nudzą”...a wtedy, jak powszechnie wiadomo, może dojść do najbardziej niezwykłych nawet zdarzeń...

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję komiksu!

2009-04-04 - Rozmaitości

On-line: George Watts


W dziale komiksów on-line pojawiła się historia "George Watts" autorstwa Daniela Locke'a. Komiks ma dość niecodzienną formę - składa się z jednej i bardzo długiej planszy. Zapraszamy do lektury!
2009-04-03 - Rozmaitości

Komiksowe pisanki nadziei


pisanki Na charytatywnej aukcji "Malowane nadzieją" zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej można w tym roku wylicytować pisanki pomalowane przez Zbigniewa Kasprzaka i jego żonę Grażynę Fołtyn-Kasprzak oraz Grzegorza Rosińskiego.
2009-04-02 - Rozmaitości

Ziniol w sieci


"Ziniol" ma już wersję on-line, która będzie uzupełnieniem drukowanego magazynu. Na blogu pisma można już przeczytać recenzje nowości wydanych na tegorocznym WSK. Obok recenzji w internetowej wersji "Ziniola" będą pojawiać się między innymi także wywiady. Polecamy!
2009-04-02 - Ukazały się

E-pizod czwarty


Ukazał się czwarty e-pizod (czyli poboczny wątek dostępny tylko on-line) serii Wartości rodzinne autorstwa Michała Śledzińskiego. Podobnie jak przy pierwszym e-pizodzie, także i teraz należy spełnić określone warunki, żeby pobrać odcinek. Zapraszamy do zabawy.