baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2009-03-30 - Konkurs

Tytus z autografem!


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać możecie jeden z pięciu egzemplarzy I księgi przygód Tytusa, Romka i A'Tomka... z autografem autora komiksu, samego Papcia Chmiela! Wystarczy odpowiedzieć na niezwykle podchwytliwe pytanie...
2009-03-30 - Recenzje

Muzyka Marie


„Muzyka Marie” przyciąga uwagę już samą okładką. Łady rysunek z przodu, intrygujący opis z tyłu - po ten komiks po prostu chce się sięgnąć. Czy warto?

Klikaj tutaj, by przeczytać obszerną recenzję komiksu!
2009-03-29 - Recenzje

Trzy paradoksy


"O czym są „Trzy paradoksy”? Bez wahania komiks Paula Hornschemeiera można zaliczyć do nurtu obyczajowych powieści graficznych z ambicjami. Czy spełnionymi, to już inna sprawa.(...)"

Klikaj tutaj, by przeczytać obszerny Rzut Okiem!
2009-03-28 - Rozmaitości

Sześć lat z Supermanem


dailyplanetmmDzisiaj, 28 marca 2009 roku, strona Daily Planet obchodzi pełne sześć lat swojego istnienia w sieci. Życzymy wszystkiego najlepszego, i kolejnych lat informowania polskich czytelników o losach Człowieka ze Stali.
2009-03-25 - Recenzje

Death Note #1


"Wyobraź sobie, że dzięki niezwykłemu zrządzeniu losu zdobywasz notes, który umożliwia ci zabicie każdego człowieka, którego twarz i tożsamość znasz. Zdradzisz mi, czyje imię i nazwisko masz ochotę w pierwszej kolejności wpisać do Notesu Śmierci?".

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję pierwszego tomu serii "Death Note"!
2009-03-24 - Galeria

WSK 2009 - niedziela


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części fotorelacji z WSK 2009 - klikajcie tutaj by zobaczyć, co się działo w niedzielę(zdjęcia numer 105 i dalsze)!
2009-03-20 - Rozmaitości

Komiksy stycznia - sonda


Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej pierwszej, eksperymentalnej sondzie mającej wyłonić najlepsze, według naszych Czytelników, komiksy stycznia. By ułatwić rozeznanie się w tytułach sonda została zintegrowana ze styczniowymi Topami i Wtopami. Klikajcie tutaj.
2009-03-20 - Rozmaitości

Komentuj więcej


Kolejna zmiana na Alei Komiksu dotyczy tym razem komiksów, czasopism, książek i komiksów on-line, które znajdują się w naszych bazach danych. Wszystkie je można teraz śmiało komentować, do czego gorąco zachęcamy.
2009-03-18 - Spotkania, wystawy, imprezy

Olpikon


W dniach 21-22 marca 2009 r. w Ogólnokształcącym Liceum Programów Indywidualnych przy ulicy Polanki 124 w Gdańsku odbędzie się pierwsza edycja OLPIKONU - konwentu miłośników komiksu, filmu, gier RPG, karcianych, planszowych i bitewnych.

Klikaj tutaj by dowiedzieć się więcej.
2009-03-18 - Rozmaitości

MFK uhonorowane


Na odbywających się w dniach 14-15 marca 2009 roku 9. Warszawskich Spotkaniach Komiksowych organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi otrzymali honorową nagrodę "Za wybitny wkład w rozwój komiksu w Polsce".
2009-03-18 - Zagranica

100 naboi - ostatni odcinek


15 kwietnia ukaże się w USA setny i zarazem ostatni odcinek serii "100 Bullets". Na stronie DC Vertigo jest już dostępna okładka. W Polsce serię wydawała Mandragora, która opublikowała jej pierwsze 42 odcinki. Kontynuatorów jak dotąd nie widać.
2009-03-18 - Recenzje

Trzy Cienie


"Głównym atutem „Trzech Cieni” jest przemycenie, pod płaszczykiem przygodowego komiksu drogi (dodatkowo z elementami fantasy), naprawdę poważnego tematu, którego nigdy bym się w takim dziele nie spodziewał."

Klikaj tutaj, by przeczytać recenzję albumu Cyrila Pedrosy!
2009-03-17 - Ukazały się

Otaku #16 w sprzedaży


Nowy numer magazynu "Otaku" jest już dostępny w sieci sklepów Empik oraz Matras, a także w warszawskiej Komikslandii. W katowickiej Komiksiarnii oraz Imago szesnasty numer magazynu będzie dostępny już w tym tygodniu. Na stronie wydawnictwa Otaku.pl można obejrzeć przykładowe strony oraz przeczytać pełen spis treści.
2009-03-12 - Zapowiedzi

Maszin #5 na WSK


Piąty numer zina "Maszin" będzie miał swoją premierę na WSK. Będzie można go zakupić na stoisku Dolnej Półki. Szczegóły, okładka, spis treści i przykładowe plansze - tutaj.
2009-03-12 - Recenzje

MPO


Powieść w odcinkach z komiksem i do tego za darmo?
Żeby sprawdzić, co wyszło z tego połączenia i co to jest MPO, trzeba kliknąć tutaj lub w logo projektu.
2009-03-11 - Recenzje

Ikar


Co może wyjść z połączenia doświadczenia uznanego twórcy europejskiego i rysownika rodem z Japonii? Duet Moebius i Jiro Taniguchi udowadnia, że taka współpraca może dać ciekawy efekt.

Klikaj tutaj by przeczytać recenzję albumu "Ikar".
2009-03-11 - Spotkania, wystawy, imprezy

Kaczor Donald w InfoQulturze


"Kaczor Donald – najzabawniejsze pismo świata" hucznie świętuje w tym roku swoje 15 urodziny w Polsce. Na wystawę poświęconą Kaczorowi Donaldowi Egmont zaprasza w dniach 14-29 marca 2009, do InfoQultury na Placu Konstytucji 4 w Warszawie. Szczegóły - tutaj
2009-03-09 - Zapowiedzi

Mroja Press odpowiada


Na Forum Wydawców Alei Komiksu wydawnictwo Mroja Press poinformowało, że nie zamierza wydawać komiksów ani z DC, ani z Marvela. W przyszłym roku jest zaś szansa na frankofońskie komiksy mainstreamowe. Potwierdzono też, że planowane jest wydanie komiksu Alana Moore'a. Szczegółowe plany wydawnicze Mroja Press ujawni już w najbliższy weekend na Warszawskich Spotkaniach Komiksowych.
2009-03-09 - Recenzje

Watchmen. Strażnicy.


Na filmowych "Strażników" wielu wyczekiwało z niecierpliwością. Jak tym razem z przeniesieniem komiksu na ekrany poradził sobie Zack Snyder? Przekonaj się czytając recenzję!
2009-03-09 - Zagranica

Marvel: Dark Reign i Messiah War


marvelcomicsplMiniony tydzień u Marvela nie obfitował w rewelacyjne nowinki. Chociaż w zeszłą środę zadebiutował pierwszy numer reklamowanej jako wydarzenie roku historii War of Kings, to wydawca najwięcej uwagi poświęcił innym inicjatywom: Dark Reign oraz Messiah War.
2009-03-08 - Recenzje

Strażnicy


"Watchmen. Strażnicy" już w kinach, warto więc także powiedzieć słów parę o komiksowym pierwowzorze. Zapraszamy do lektury obszernej recenzji maxi-serii "Strażnicy" - klikajcie tutaj!
2009-03-04 - Zagranica

Wieści z WonderConu


W ubiegły weekend miał miejsce kolejny konwent - WonderCon 2009. Pod względem liczby nowinek nie był tak owocny, jak wcześniejszy New York Comic Con, ale Marvel i tak zdołał sprawić fanom kilka niespodzianek.
2009-03-02 - Recenzje

Star Wars Komiks #1-6


"Było wiele prób wprowadzania na polski rynek komiksów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ta podjęta w ubiegłym roku przez Egmont jest chyba najbardziej przemyślaną."

Dlaczego? O tym w recenzji pierwszych sześciu zeszytów serii.
2009-03-01 - Rozmaitości

Odwiedź Figurkowo


Interesujesz się figurkami, ale zawsze brakowało Ci informacji o nich po polsku? A może chciałbyś dowiedzieć się, co oznaczają zwroty RAH, UDF, fashion-doll, czy Revoltech? Odwiedź stronę Figurkowo.com. Dla fanów komiksów też się tutaj coś znajdzie.