baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2009-02-28 - Rozmaitości

Bitwy Komiksowe 2.0


bk20logoJuż jutro (pierwszego marca) startują Bitwy Komiksowe 2.0. Organizatorzy zapraszają wszystkich rysowników do wspólnej zabawy. BK 2.0 w przeciwieństwie do poprzednich edycji jest otwarta na każdego i w każdej chwili, wystarczy zarejestrować się i podjąć wyzwanie lub rzucić je któremuś z zapisanych na stronie autorów. Jeśli czujesz się na siłach, jeśli chcesz się sprawdzić i po prostu świetnie zabawić - uderzaj śmiało!
2009-02-27 - Zapowiedzi

Ongrys przedstawia Gapiszona


Już w kwietniu nakładem wydawnictwa Ongrys ukażą się dwa tomy przygód Gapiszona "Gapiszon i Korniszon" i "Gapiszon i Zuzia". Pierwszy liczyć będzie 156 stron w twardej oprawie, drugi stron 24 w miękkiej. Szczegóły dotyczące obu komiksów: tutaj
2009-02-26 - Zapowiedzi

Nowy Likwidator na WSK


Kolejnym albumem, który trafi do sprzedaży podczas WSK będzie kolejny tom przygód Likwidatora. "Likwidator: Sprzątanie Polski" liczył będzie 80 stron w czerni i bieli i formacie A4. Klikaj tutaj, by zobaczyć okładkę komiksu.
2009-02-26 - Zagranica

Spis treści nowego Ziniola


[Zaktualizowano]Czwarty "Ziniol" trafi do sprzedaży w marcu - jego premiera planowana jest na WSK. Posiadać będzie dwie okładki - jedną wykonał Whilce Portacio, którego polscy czytelnicy znają z "Punishera" i "X-Men", drugą zaś Aubo Lessi. By je zobaczyć oraz zapoznać się ze spisem treści klikaj tutaj
2009-02-25 - Galeria

Walc z Baszirem - galeria


Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można zobaczyć przykładowe kadry z filmu "Walc z Baszirem". Ten animowany film dokumentalny Ariego Folmana z pewnością zainteresuje każdego czytelnika komiksów.
2009-02-24 - Wywiady

Rozmowa z Pawłem Sawickim z Mroja Press


"(...) jest miejsce na wydawanie komiksów. Trzeba to jednak robić z głową. (...)"

Żeby dowiedzieć się, jaki pomysł na wydawnictwo komiksowe ma Mroja Press, klikajcie tutaj lub w logo wydawnictwa.
2009-02-22 - Zagranica

Nowe filmy i wieści z Marvela


marvelcomicsplChociaż Marvel to zdecydowanie wydawca komiksów, to w zeszłym tygodniu pierwszeństwo przed papierowymi zeszytami miały ich adaptacje przeznaczone na srebrny ekran. Współpraca Domu Pomysłu ze studiami z Hollywood pomimo kryzysu nadal się zacieśnia.
2009-02-22 - Galeria

Cyril Pedrosa w Krakowie - zdjęcia


Przy okazji ogłoszenia laureata "Nagrody dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angouleme: polski wybór 2009" oraz prezentacji polskiego wydania ubiegłorocznego zwycięzcy, albumu Trzy cienie, 14. lutego do Krakowa zawitał Cyril Pedrosa.

Klikaj tutaj, by obejrzeć zdjęcia ze spotkania.
2009-02-20 - Rozmaitości

On-line: Z Bogiem, ma miłości!


Serdecznie zapraszamy do lektury komiksu "Z Bogiem, ma miłości!", który to zdobył I miejsce w kategorii Profesjonaliści w konkursie na komiks organizowanym przy MFK 2008. Autorami pracy są Tomas Prokupek i Karel Jerie. Klikajcie tutaj!
2009-02-17 - Zapowiedzi

Najbliższe plany Timofa


timof_logo Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy wyda w najbliższym czasie 5 komiksów. Branko Jelinek, autor niedawno wydanego "Oskara Eda" przyjedzie na tegoroczne WSK. Na tej imprezie gościem wydawnictwa będzie także prawdopodobnie Christoph Heuer, rysownik komiksu "Pierwsza wiosna"
2009-02-16 - Zapowiedzi

Egmont w lutym - szczegóły


Lutowy pakiet Egmontu już niedługo zawita do sklepów i księgarń. Ciekawskich zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o tych komiksach - w naszym dziale Zapowiedzi.
2009-02-15 - Zagranica

Kolejne projekty Marvela


marvelcomicsplMiniony tydzień nie obfitował w rewelacje dotyczące projektów Marvela. Nie powinno to szczególnie dziwić, jako że tydzień wcześniej na konwencie New York Comic Con 2009 Dom Pomysłów nie szczędził nowinek. Nie znaczy to jednak, że ostatnie dni były dla Marvela martwym okresem.
2009-02-12 - Spotkania, wystawy, imprezy

II Bydgoskie Dni Komiksu


2bdkW dniach 27-28 lutego odbędzie sie druga edycja Bydgoskich Dni Komiksu. Oprócz licznych atrakcji miejsce będzie miała miejsce giełda komiksowa, na którą zapowiedziało się już kilka sklepów i wydawnictw komiksowych. Klikaj tutaj by dowiedzieć się więcej.
2009-02-11 - Recenzje

Na Szybko Spisane #2: 1990-2000


"Na „bombę milenijną” czy samobójstwo Curta Cobaina każdy spogląda z własnej perspektywy i może ocenić zarówno jako coś błahego, jak i ważnego. Są to jednak autentyczne wydarzenia, które stały się elementami historii oraz symbolami pop kultury lat 90-tych, stąd nie sposób ich pominąć."

Kliknij tutaj, by przeczytać całą recenzję "Na Szybko Spisane #2: 1990-2000".
2009-02-10 - Rozmaitości

On-line: Fotoalbum


Serdecznie zapraszamy do lektury komiksu autorstwa Michała Lebiody (scenariusz) i Kajetana Wykurza (rysunki) pt. Fotoalbum. Zdobył on II miejsce w kategorii Profesjonaliście w konkursie na komiks organizowanym przy MFK 2008.
2009-02-10 - Zagranica

Polski wybór w Angouleme 2009


angouleme3Zwycięzcy ósmej edycji polskiego wyboru na najlepszy komiks Festiwalu w Angouleme powinni być znani jeszcze w lutym. Do tej pory wybory licealistów okazywały się trafne i spotykały z przychylnym odbiorem krytyki i czytelników. Jak będzie tym razem?
2009-02-09 - Zagranica

Marvel na New York Comic Con 2009


marvelcomicsplMiniony tydzień obfitował w informacje z podwórka Domu Pomysłów. Marvel najwidoczniej wstrzymywał się z ogłoszeniami prasowymi do startu konwentu New York Comic Con 2009, gdzie większość rewelacji ujrzała światło dzienne. Cóż więc największy wydawca komiksów w Stanach Zjednoczonych ma w zanadrzu?
2009-02-08 - Recenzje

Balsamista #1


Mieliśmy już na polskim rynku komiksy o różnych profesjach. Ale o balsamiście? To coś nowego. Zapraszamy do lektury recenzji pierwszego tomu serii Misakazu Mihary. Klikajcie tutaj!
2009-02-06 - Recenzje

Wędrowiec z Tundry


Przyroda, człowiek, bezkresne przestrzenie i małe klitki. Dlaczego warto sięgnąć po "Wędrowca z Tundry"? Przekonaj się klikając tutaj.
2009-02-05 - Rozmaitości

On-line: (bez tytułu)


Kolejny komiks z grona nagrodzonych w konkursie organizowanym przy MFK 2008 nie posiada tytułu. Jego autorką jest Sonia Oliveira, zaś jej praca zdobyła II miejsce w kategorii Amatorzy. Klikajcie tutaj by przeczytać jej komiks!
2009-02-05 - Rozmaitości

Poznańscy komiksiarze - wystąp!


centrala2mmCentrala i poznańska inicjatywa organizacji pozarządowych MadeInPoznan przygotowują na imprezę MadeInPoznan Noc (17/18 kwietnia 2009) wydawnictwo Poznański Informator Komiksowy". Organizatorzy zachęcają poznańskich artystów komiksowych do nadsyłania swoich portfolio. Termin zbierania informacji: 10 lutego 2009. Szczegóły na www.centrala.org.pl.
2009-02-05 - Recenzje

Miłość krok po kroku #1


Miłość? Do tego krok po kroku? Czyżby kolejna manga o fajtłapowatym nastolatku otoczonym przez dziewczęta? O nie, tym razem Waneko zaserwowało nam coś zgoła innego. A jako zachęta niech posłuży hasło reklamowe komiksu: "mangowa Kamasutra z jajem!"

Klikaj tutaj, by przeczytać Rzut Okiem!
2009-02-03 - Zagranica

Batman według Neila Gaimana


batman_lgW lutym (Batman #686) i marcu (Detective Comics #853) na łamach bat-komiksów ukaże się historia Whatever Happened to the Caped Crusader?. Za scenariusz odpowiada "Szekspir komiksu" - Neil Gaiman, rysunki stworzyli Andy Kubert i Scott Williams. W sieci pojawiły już przykładowe plansze z tej historii.
2009-02-03 - Recenzje

Janko Pistolet


"Gdy wydawnictwo Egmont zapowiedziało wydanie albumu „Janko Pistolet” wśród komiksowej braci zapanowała konsternacja. Otóż prawie nikt nie słyszał do tej pory o tej serii, mimo że stworzył ją słynny duet Goscinny-Uderzo."

Klikaj tutaj by przeczytać recenzję albumu!