baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2008-09-30 - Rozmaitości

Posłuchaj o Kwaziu


Na stronie Dolnej Półki można znaleźć nagranie rozmowy jaką przeprowadził Paweł "Szaveł" Płóciennik z Piotrem "Jaszczem" Nowackim w Radiu Kampus. W audycji można było usłyszeć informacje o komiksowej produkcji Piotra Nowackiego, jego planach na
przyszłość oraz o komiksie Kwaziu, który został już odebrany z drukarni i będzie do kupienia podczas MFK 2008.
2008-09-29 - Zapowiedzi

Mroczny i jasny złoty kur


kur_Bd_logo Komiks "Darlan i Horwazy - Złoty kur" będzie mieć dwie okładki: "jasną" lub "mroczną". Obie wersje komiksu będzie można kupić już od 4 października. Zapraszamy także do obejrzenia przykładowych plansz drugiej nowości wydawnictwa Sutoris: pierwszej części serii "Sny" zatytułowanej "Coraline".
2008-09-29 - Rozmaitości

Komiks w "Stolicy"


stolica_news_magWe wrześniowym numerze magazynu "Stolica" ukazał się obszerny artykuł o wizerunkach Warszawy pojawiających się w komiksach polskich twórców. Autorem tekstu jest znany komiksolog - Krzysztof Skrzypczyk. Magazyn kosztuje 4,90 PLN.
2008-09-26 - Zapowiedzi

Zapowiedzi Egmontu


Ze względu na zbyt duży natłok obowiązków przed MFK 2008, odpowiedzi Egmontu na pytania naszych czytelników ulegną opóźnieniu. Tomasz Kołodziejak przeprasza za zaistniałą sytuację i ujawnia kilka tytułów, które pojawią się w przyszłym roku.
2008-09-26 - Wywiady

Wywiad z Andrzejem Baronem


znakomikslogoZapraszamy do przeczytania wywiadu z Andrzejem Baronem, red. naczelnym i wydawcą magazynu "Znakomiks", który powraca na rynek po trzech latach nieobecności. Aby rozpocząć lekturę tekstu, kliknij w obrazek newsa!
2008-09-25 - Recenzje

Płaszcz Ajewskiego


Zapraszamy do przeczytania recenzji "Płaszcza Ajewskiego", komiksu traktującego o jednym z epizodów Powstania Warszawskiego. Aby rozpocząć lekturę tekstu, należy kliknąć w obrazek newsa.
2008-09-24 - Galeria

"Znakomiks #13"


znakomikslogoZapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz z trzynastego numeru magazynu "Znakomiks", który ukaże się podczas MFK 2008. A już wkrótce w naszym serwisie pojawi się wywiad z redaktorem naczelnym pisma, Andrzejem Baronem.
2008-09-19 - Galeria

"Ikar" - przykładowe plansze


ikar_logoPrezentujemy przykładowe plansze z komiksu "Ikar" autorstwa Moebiusa i Jiro Taniguchi'ego, który ukaże się tej jesieni nakładem wydawnictwa Hanami. Aby przejść do galerii, należy kliknąć w obrazek newsa.
2008-09-18 - Recenzje

Authority #4: Narodziny


authority4ronewsMinister Zdrowia ostrzega: Takiej rzeźni nie widziałem od czasów „Lobo Powraca” - zapraszamy do lektury rzutu okiem do "Authority #4". Aby przejść do tekstu, kliknij w obrazek newsa.
2008-09-15 - Recenzje

Blueberry


blueberrynewsminiGdy tylko integral "Blueberry" przybył do miasteczka "Polska", nasi recenzenci chwycili za kabury, po czym wyjęli z nich pióra i zasiedli do pisania recenzji. Kliknij w obrazek newsa, aby rozpocząć lekturę tekstu!
2008-09-14 - Rozmaitości

Koperty, karty pocztowe a komiks


zkaknewsPrezentujemy kolejny bogato ilustrowany artykuł dotyczący punktów stycznych komiksu i kolekcjonerstwa. Tym razem Yedyny wziął na warsztat koperty i karty pocztowe. Aby rozpocząć lekturę, kliknij w obrazek newsa!
2008-09-12 - Rozmaitości

Kwaziu w radiu


13 września, czyli w najbliższą sobotę o godzinie 19:00, w Radio Kampus odbędzie się kolejna audycja z cyklu "Jeszcze więcej kultury". W jej komiksowym bloku, gościem prowadzącego Pawła "Szawła" Płóciennika będzie Piotr Nowacki. Głównym tematem rozmowy będzie komiks "Kwaziu", mający się ukazać na MFK 2008 nakładem inicjatywy wydawniczej Dolna Półka.
2008-09-06 - Recenzje

Y: ostatni z mężczyzn #1: Zaraza


Pierwszy tom serii "Y: Ostatni z mężczyzn". Jeden mężczyzna, miliardy kobiet, dwóch recenzentów. Aby rozpocząć lekturę tekstu, kliknij w obrazek newsa.
2008-09-06 - Artykuły

Słodkie komiksy


A raczej komiksy związane ze słodkościami. Pamiętacie popularne niegdyś "Donaldy", czyli pyszne gumy do życia? Yedyny - naczelny kolekcjoner III i IV RP - napisał o nich krótki i bardzo bogato ilustrowany artykuł. Aby przejść do niego, należy kliknąć w obrazek newsa!