baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2008-08-31 - Recenzje

Batman i syn


batmanisynronewsTen miesiąc stał pod znakiem Batmana, który był obecny w internecie, komiksach, kinie, telewizji, prasie itd. - aż strach było otworzyć lodówkę. Dlatego też kończymy sierpień symbolicznie recenzją komiksu "Batman i Syn". Kliknij w obrazek newsa, aby rozpocząć lekturę tekstu.
2008-08-31 - Zapowiedzi

Arigato #2


arigatologoPrezentujemy spis treści drugiego numeru magazynu "Arigato", który powinien ukazać się w okolicach 25 września. Niestety, cena i liczba stron pozostają chwilowo nieznane.
2008-08-31 - Spotkania, wystawy, imprezy

Jeffrey Lewis gra jutro w Krakowie


jfkoncertJuż jutro, czyli 1 września w Krakowie w Stranger Cafe zagra Jeffrey Lewis i jego zespół The Jitters. Lewis jest znanym muzykiem alternatywnej sceny nowojorskiej oraz znanym twórcą komiksów - dlatego też po koncercie ma zacząć się "komiksowe afterparty", a przy okazji całej imprezy ma się także odbyć komiksowy kiermasz.
2008-08-28 - Recenzje

W poszukiwaniu Ptaka Czasu: Księga Bogów


wppcnews"To, co może się podobać w serii „W poszukiwaniu ptaka czasu”, to rysunki. Ładne, żywe, kolorowe i ogólnie w porządku – takie w sam raz na komiks fantasy. Świat stworzony przez Le Tendre, Loisela i Aouamri zachęca do zagłębienia się w niego, choć bywa brutalny." Kliknij w obrazek newsa, aby przeczytać recenzję komiksu: "W poszukiwaniu Ptaka Czasu: Księga Bogów".
2008-08-25 - Wywiady

Wywiad z Dennisem Wojdą


Chcesz wiedzieć co z kontynuacją "Mikropolis"? Jaka przyszłość czeka "Nadzwyczajnych"? Ile zakończeń ma "Tabula Rasa" oraz wiele innych ciekawostek i faktów? Zatem kliknij w obrazek newsa i rozpocznij lekturę wywiadu z Dennisem Wojdą!
2008-08-24 - Recenzje

Balsamista #2


balsamista2ronews"Tematyka komiksu może wydać się nieco makabryczna, nie bójmy się jednak sięgnąć po tę mangę – pamiętajmy, że gdy ktoś umiera, pozostaje po nim jego historia do opowiedzenia." To właśnie drugi tom "Balsamisty" w oczach naszego recenzenta. Aby przeczytać cały tekst Rzutu Okiem, kliknij w obrazek newsa!
2008-08-21 - Recenzje

Niebezpieczne Nawyki


hellblazerlogo"Hellblazer" wreszcie zawitał w nasze skromne polskie progi. Wydawnictwo Egmont uraczyło nas historią pt. "Niebezpieczne Nawyki", obok której nasi recenzenci nie mogli przejść obojętnie. Kliknij zatem w obrazek newsa, aby przejść do Rzutu Okiem!
2008-08-21 - Galeria

"Dynia z Majonezem" - plansze


dmjnewsPrezentujemy przykładowe plansze z mangi pt. "Dynia z Majonezem", która ukaże się nakładem wydawnictwa Hanami w październiku 2008. Komiks będzie liczył 208 stron, wydany zostanie na matowym papierze kredowym w odcieniu kości słoniowej (tak samo jak "Wędrowiec z Tundry"), a jego cena wyniesie 28 zł.
2008-08-20 - Recenzje

Lovecraft


lovecraftnewsminiSto osiem lat temu przyszedł na świat H.P. Lovecraft - pisarz, którego twórczość odcisnęła trwałe piętno na gatunkach literackich oraz filmowych. Świat wykreowany przez Lovecrafta wpłynął również na sztukę komiksu, która za życia pisarza była jeszcze w powijakach. Z okazji rocznicy jego urodzin, prezentujemy recenzję komiksu "Lovecraft" wydanego w 2006 roku przez Egmont. Aby rozpocząć lekturę, kliknij w obrazek newsa.
2008-08-19 - Artykuły

Lipiec 2008


Lipcowe Topy i Wtopy, czyli coś dla miłośników wykresów i tabelek. Do tego można sprawdzić, co ukazało się w minionym miesiącu. Aby rozpocząć lekturę, kliknij w obrazek newsa.
2008-08-18 - Recenzje

Miecz Nieśmiertelnego #14


mn14ronewsPodobnie jak "Ranma 1/2", również "Miecz Nieśmiertelnego" dawno nie był opisywany w naszym serwisie. Najwyższy czas to zmienić - aby przejść do Rzutu Okiem, kliknij w obrazek newsa.
2008-08-15 - Recenzje

Ranma 1/2 #20


ranm20newsroDawno już seria Ranma 1/2 nie była opisywana na Alei Komiksu. Aby to naprawić nasi recenzenci przyjrzeli się dwudziestemu tomikowi przygód Ranmy. Kliknij w obrazek newsa!
2008-08-12 - Ukazały się

kolejny KZ w sieci


kz51 W sieci dostępny jest już 51 numer Magazynu Miłośników Komiksu „KZ", którego tematem przewodnim jest wydawnictwo TM-Semic. Oprócz wywiadu z Marcinem Rusteckim w magazynie znalazły się także recenzje zagranicznych i polskich komiksów oraz filmów opartych na komiksach.
2008-08-06 - Zapowiedzi

Czyś to ty gryzł?


ongrys1"Skąd??!!! To nie ja gryzłem to na pewno Ongrys gryzł" - cytując mistrza Baranowskiego. Ongrys to nowe wydawnictwo komiksowe, które zamierza skupić się na wydawaniu klasycznych pozycji z lat 1945-1990 (acz nie tylko) z wielką dbałością o ich formę.