baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2008-06-30 - Film

Batman a sprawa polska


darkknightlogoPremiera "The Dark Knight" zbliża się wielkimi krokami i zewsząd jesteśmy bombardowani trailerami oraz zdjęciami z filmu. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy więc odprężającą ciekawostkę z Batmanem, w której jest pewien polski akcent.
2008-06-30 - Recenzje

Ganthet's Tale


gtnewsTo już ostatnia recenzja w ramach "Czerwca z TM-Semic", a kolejna użyczona nam przez serwis DC Multiverse. Tym razem autor wziął na warsztat jeden z najbardziej niedocenianych komiksów z tego wydawnictwa - "Ganthet's Tale". Aby przeczytać tekst, kliknij w obrazek newsa!
2008-06-29 - Rozmaitości

Przenieś się do świata komiksu!


dallasbarrmmroChciałbyś zostać narysowany w komiksie? I to nie przez kumpla z klatki obok, ale stać się pierwowzorem dla postaci z komiksu Marvano, który ukaże się w wielu krajach na całym świecie? Wszystko to jest w zasięgu ręki - wystarczy wziąć udział w aukcji charytatywnej!
2008-06-29 - Zagranica

Zmarł Michael Turner


MichaelTurner27 czerwca, w szpitalu Santa Monica w Kalifornii zmarł Michael Turner. W Polsce znany był m.in. dzięki takim seriom jak Darkness i Fathom. Artysta od dłuższego czasu zmagał się z rakiem. Miał 37 lat.
2008-06-29 - Rozmaitości

Top 25 TM-Semic


Jesteś nowy w mieście? Słyszałeś o komiksach TM-Semic, ale nie wiesz co przeczytać? Ponad 900 komiksów - to całkiem sporo, nieprawdaż? Wśród nich cała masa świetnych pozycji do przeczytania. Aby ułatwić ci sprawę, wybraliśmy 25 naszym zdaniem najlepszych komiksów z tego wydawnictwa. Kliknij w obrazek newsa!
2008-06-29 - Recenzje

Eden #15


eden15mininewsPiętnasta odsłona "Edenu" dostała się w ręce naszych recenzentów. Dwóch różnych ludzi - dwie różne opinie. Kliknij w obrazek newsa, by je przeczytać!
2008-06-28 - Recenzje

Ostatni Arkham


batmanzszaszSzkoły i uczelnie zamknięte, w punktach usług i pracy nastąpiła masowa migracja urlopowa. Czemu by nie sięgnąć po jakiś starszy komiks? Dla kontrastu ze słońcem niech będzie troszkę... mroczny. Jak "Batman: Ostatni Arkham". Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa!
2008-06-25 - Artykuły

Topy i Wtopy - maj 2008


Kolejna odsłona raportu dla miłośników wykresów, zestawień i tabelek oraz komiksów wydanych w Polsce. Kliknij w obrazek newsa!
2008-06-23 - Rozmaitości

Spóźnione życzenia


avalonmini21 czerwca serwis Avalon obchodził swoje szóste urodziny. Załodze portalu życzymy wszystkiego najlepszego, a naszych użytkowników zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który zorganizowała redakcja Avalonu z okazji swych urodzin.
2008-06-21 - Rozmaitości

Powiedzieli o TM-Semic...


tmsmminiZ okazji "Czerwca z TM-Semic" poprosiliśmy kilkanaście osób z polskiego świata komiksu o podzielenie się wspomnieniami oraz opiniami związanymi z tym wydawnictwem. Aby rozpocząć sentymentalną podróż, kliknij w obrazek newsa!
2008-06-20 - Recenzje

"Prize Fight" - recenzja


ffmininewsNasz "Czerwiec z TM-Semic" powoli zmierza ku końcowi, ale nadal mamy w zanadrzu jeszcze kilka atrakcji. Jedną z nich jest kolejna recenzja użyczona przez portal DC Multiverse. Tym razem rzucimy okiem na ostatni zeszyt serii Green Lantern, który ukazał się w Polsce. Kliknij na obrazek newsa!
2008-06-15 - Recenzje

Green Lantern: Regeneracja


glflickerPo raz trzeci już korzystamy z pomocy DC Multiverse przy okazji "Czerwca z TM-Semic". I po raz trzeci jest to recenzja komiksu "Green Lantern". Tym razem śledzimy historię w której Hal Jordan, aby mógł stworzyć przyszłość dla Zielnych Latarni musi zmierzyć się z własną przeszłością. Kliknij w obrazek newsa, aby przeczytać recenzję!
2008-06-13 - Recenzje

Ghost Rider 2099


gr2099Pamiętasz komiksy "Marvel 2099"? Dzięki TM-Semic, kilka z nich dotarło do Polski, a nasz "Czerwiec z TM-Semic" to doskonała okazja, by przypomnieć Ghost Ridera 2099. Kliknij na obrazek newsa, aby przeczytać jego recenzję.
2008-06-11 - Spotkania, wystawy, imprezy

Dekady w kadrach


dymkikadryCentrala - Central Europe Comics Art i poznański EMPIK organizują cykl spotkań pod nazwą "Dekady w kadrach" traktujących o powojennych dziesięcioleciach rozwoju polskiej sztuki komiksowej. Pierwsze spotkanie z Adamem Ruskiem już 14 czerwca o godzinie 16 w Empiku na Placu Wolności w Poznaniu.
2008-06-10 - Recenzje

Poznaj tajemnicę Alejandriny


chicanos3pp1_ Chcesz wiedzieć, w jakie tarapaty tym razem wplątała się Alejandrina i jakie zagadki rozwiązała? A może kręcą cię tylko latynoski? Tak czy inaczej klikaj w obrazek newsa, by przeczytać RO!
2008-06-09 - Galeria

Rysunki Rusteckiego


rustecki_galeriaMarcin Rustecki - to nazwisko polskiemu komiksiarzowi kojarzy się przede wszystkich z TM-Semic. Tymczasem jest to również utalentowany grafik i rysownik. Dlatego też z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do naszej galerii, gdzie zobaczyć można jego prace.
2008-06-09 - Recenzje

Moc Zielonych Latarnii


greenlantermadKontynuujemy "Czerwiec z TM-Semic" i ponownie dzięki uprzejmości serwisu DC Multiverse mamy przyjemność zaprezentować recenzję historii z serii "Green Lantern". Aby rozpocząć lekturę należy kliknąć w obrazek newsa.
2008-06-05 - Zapowiedzi

Manzoku na wakacje


manzokulogo1Manzoku na wakacje zapowiada wydanie kolejnych tomów "Planetary" i "Authority". Ukażą się też długo oczekiwane "Mroczne Miasta". Klikaj, by zobaczyć, co jeszcze to wydawnictwo przygotowało na tegoroczne lato.
2008-06-04 - Konkurs

TM-Semic: konkurs dla twardzieli


Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym z dwóch konkursów związanych z wydawnictwem TM-Semic. Do wygrania komiksy z autografami Pana Marcina Rusteckiego! Wystarczy kliknąć tutaj i opowiedzieć na kilka "prostych" pytań.
2008-06-04 - Recenzje

"Szmaragdowy Świt" - recenzja


tmsgn"Czerwiec z TM-Semic" trwa! Dzięki uprzejmości serwisu DC Multiverse zaprezentujemy kilka tekstów publicystycznych dotyczących komiksów TM-Semic. Dziś pierwszy z nich, recenzja sagi "Emerald Dawn" autorstwa Przemysława Mazura.
2008-06-01 - Wywiady

Wywiad z Marcinem Rusteckim!


tms2Czytałeś komiksy TM-Semic? Powinieneś więc przeczytać nasz wywiad z Marcinem Rusteckim - wieloletnim redaktorem naczelnym wydawnictwa! Aby rozpocząć lekturę, kliknij w obrazek newsa.
2008-06-01 - Rozmaitości

Czerwiec z TM-Semic!


tms1Czy pamiętasz TM-Semic? My z pewnością pamiętamy! Przez cały czerwiec nasz serwis będzie żył wspomnieniami na temat działalności wydawnictwa TM-Semic. Atrakcji nie zabraknie, zwłaszcza że akcji nie organizujemy sami...