baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2008-04-29 - Konkurs

Konkurs na własną mangę!


japanfestTworzysz mangę? Chciałbyś ją gdzieś wydać? Oto twoja szansa - Stowarzyszenie Operahaus oraz wydawnictwo JPF w ramach akcji "Japan Fest" zorganizowały konkurs, którego nagrodą będzie możliwość wydania własnoręcznie stworzonej mangi.
2008-04-27 - Film

Bezdomny i pijany superbohater


W sieci pojawił się trailer komedii "Hancock" z Willem Smithem, który gra w tym filmie człowieka obdarzonego supermocami. Tytułowemu Hancockowi daleko jednak do ideału Supermena. Przy nim nawet Punisher to grzeczny i poukładany chłopczyk...
2008-04-27 - Recenzje

Archeologowie Niemożliwego


plantaryreckammElijah Snow, Jakita Wagner i Drummer - Planetary. Wyruszają we wspólną wedrówkę by odkryć największe tajemnice świata.

Jak sprawuje się nowy komiks Manzoku? Przekonaj się klikając w obrazek newsa!
2008-04-24 - Zapowiedzi

Biblioteka Centrali zapowiada


Zin Zin Press zapowiedział wydanie w tym roku dwóch tytułów w ramach "Biblioteki Centrali". Będą to "Anna chce skoczyć" autorstwa czeskiej artystki Lucie Lomovej oraz "Pozdrowienia z Serbii" Saša Rakezic'a.


[Kojot]
2008-04-24 - Recenzje

Alicja: Po drugiej stronie lustra


Pierwsza część "Alicji" zebrała bardzo mieszane recenzje, także i w naszym serwisie. Jak wypadła kontynuacja komiksu według naszych recenzentów? Aby się przekonać, kliknij w obrazek newsa.
2008-04-23 - Rozmaitości

Return of The Felieton


Po dłuższej przerwie wracamy do publikowania felietonów na Alei Komiksu, prezentując tekst pt. "Sorry Winnetou..". Jednocześnie zachęcamy do przysyłania własnych przemyśleń w formie felietonu - z radością umieścimy na naszym serwisie.

Kliknij w obrazek, aby przejść do tekstu felietonu.
2008-04-21 - Zapowiedzi

Blaki Paski! Kulturalne i Gniewne!


panblakireckamm Kim jest Blaki? To niewielki, wiecznie czymś zatroskany gość, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach. Mateusz Skutnik zakończył właśnie prace nad nowym albumem jego przygód.
"Blaki"-"Paski" zawierać będzie 60 pasków z przygodami tytułowego bohatera. Prawdopodobny wydawca to Kultura Gniewu. Szczegóły projektu na stronie autora.

[Kojot]
2008-04-21 - Ukazały się

Kwietniowe nowości EgmontuDo sprzedaży trafił kolejny pakiet Egmontu. Mamy w nim kilka reedycji (a podobno komiksy w Polsce nie idą?) oraz kontynuacje wcześniej rozpoczętych serii. Będzie można rozwiązać zarówno zagadki kryminalne, przemierzyć galaktykę jak i uśmiać się setnie.
2008-04-17 - Zapowiedzi

Program Festiwalu Narracji Obrazkowej ALIAS 2008


W najbliższy piątek rusza Festiwal Narracji Obrazkowej ALIAS 2008. Impreza dla fanów komiksu odbędzie we Wrocławiu 18 i 25-26 kwietnia. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć dwie wystawy: jedną o Batmanie, duga o historii komiksu oraz spotkać się z twórcami i wydawcami komiksów w Polsce. Szczegółowy plan imprezy niżej.
2008-04-15 - Rozmaitości

Hanami na Forum Wydawców


alejaDo naszego Forum wydawców dołączyło wydawnictwo Hanami. Jak zwykle zapraszamy do męczenia pytaniami i dyskutowania o komiksach - po kliknięciu w obrazek newsa można bezzwłocznie zacząć to robić.
2008-04-08 - Rozmaitości

Rok 2007 w komiksie - plebiscyt!


alejaPo raz drugi od czasu rozpoczęcia działalności Aleja Komiksu organizuje plebiscyt podsumowujący cały komiksowy rok. Ponownie to do naszych Czytelników należy decyzja, które komiksy i wydarzenia roku 2007 zasługują na największą uwagę. Warto także wspomnieć, że nasz siostrzano-braterski serwis Katedra również ma własny, literacki plebiscyt, odbywający się równolegle z naszym.
2008-04-04 - Recenzje

Komiksowa impresja


koziorozecdeliahmm"Rork" wyrobił u wielu czytelników dość tendencyjne nastawienie do twórczości Andreasa. Tymczasem na naszym rynku dostępna jest od pewnego czasu kolejna jego seria - "Koziorożec". Co powie nasz recenzent po lekturze jej trzeciego tomu? klikaj w obrazek newsa.
2008-04-03 - Zapowiedzi

Mucha na cały rok!


Podczas niedawnego WSK wydawnictwo Mucha Comics zdradziło co nieco na temat swoich planów wydawniczych. Fani Marvela i trykotów nie będą mieli na co narzekać - i to nie wszystko, bo zapowiadane komiksy to ekstraliga mainstreamu. Plany, terminy i nowości z ostatniej chwili - wszystko w rozwinięciu newsa!
2008-04-03 - Zapowiedzi

O homoseksualiźmie na kartach komiksu


konradipaulmm Kroi się nam kolejny komiksowy skandal. Zapomnijcie o Likwidatorze i wybijaniu elit polskiej polityki. Nadchodzą „Konrad i Paul” – a ponieważ komiks (mimo że humorystyczny) traktuje o parze homoseksualistów, nie obejdzie się bez tak typowych dla naszej polskiej rzeczywistości oskarżeń o obrazę moralności i pikiet przeciwko deprawacji młodzieży.
2008-04-02 - Recenzje

Wbrew nadziei


wbrewnadzieimmKomiks i IPN? Czemu nie! Zapraszamy do lektury recenzji albumu "Wbrew nadziei" - klikaj w obrazek newsa!