baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2008-02-29 - Rozmaitości

Miłość jak dynamit


szpammOd 22. lutego w punktach dystrybucji prasy można nabyć kolejną płytę wydaną przez Agorę. Pewnie dla miłośników komiksów nie byłoby w tej informacji nic wartego uwagi, gdyby nie fakt, że do płyty dołożony został komiks Mirosława Urbaniaka.
2008-02-29 - Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa "B5"


b5miniRadomska wytwórnia komiksowa "Włócznik" oraz jej flagowy magazyn B5 zapraszają na wernisaż wystawy grupy. Odbędzie się ona w piątek, 29 lutego o godz. 14 w galerii "Pentagon", ul. Malczewskiego 22, w budynku Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej. Wystawę będzie można również obejrzeć przez następnych kilka tygodni. Wstęp wolny.
2008-02-28 - Zapowiedzi

Timof zapowiada


wilczesnyminiWSK coraz bliżej, kolejne wydawnictwa prześcigają się w zapowiedziach. Tym razem Timof i cisi wspólnicy ogłosili premierę trzech nowych tytułów w marcu. Dwa z nich ukażą się na WSK, natomiast trzeci ma na to duże szanse. Niemniej, Timof pozostaje zdecydowanym liderem wśród wydawców polskich komiksów - co na to reszta?
2008-02-27 - Film

"Tintin" i Spielberg


tintinispielbergmmW roku 1983 umarł twórca belgijskiego komiksu „Tintin" - Georges Prosper Remi znany lepiej jako Hergé. Życie miał nad wyraz ciekawe, a w międzyczasie zaliczył dwa załamania nerwowe. Można więc być znanym artystą, a i tak łapać doły. W tym samym roku Steven Spielberg zakupił prawa do ekranizacji jego wszystkich 24 przygód. W tym samym roku również ja się urodziłem, ale kolejnym wcieleniem Hergé'a raczej nie jestem.
2008-02-26 - Ukazały się

Donald w najlepszym wydaniu


odwrocenimmWbrew dwuznacznemu tytułowi newsa poniższy materiał nie traktuje o dokonaniach rządu obecnego premiera, a o publikacji na łamach polskiej edycji magazynu "Kaczor Donald" opowieści "Odwróceni" - uważanej za jedną z najlepszych w historii tytułu.
2008-02-26 - Ukazały się

Nowości z Egmontu


ckegnewsMożna na Egmont narzekać, ale trzeba przyznać, że jest niekwestionowanym liderem w ilości (a często też jakości) wydawanych albumów. Do sklepów właśnie trafił pakiet kolejnych sześciu komiksów z tego wydawnictwa.
2008-02-26 - Spotkania, wystawy, imprezy

Stan Sakai w Polsce!


uminiWydawnictwo Egmont ogłosiło, że w dniach 21-23 kwietnia br. Polskę odwiedzi Stan Sakai - Amerykanin japońskiego pochodzenia, twórca słynnej serii Usagi Yojimbo, laureat nagrody Eisnera.

Sakai miałby odwiedzić m.in. Warszawę i Kraków, ale szczegóły jego wizyty będą znane w drugiej połowie marca.
2008-02-25 - Recenzje

Jodo na Dzikim Zachodzie


bouncerplmmEgmont zaserwował nam kolejny album Jodorowsky'ego. Jak do tej pory słynny scenarzysta serwował nam opowieści nieprzesiąknięte metafizyką - czy i w przypadku całkiem zwyczajnie zapowiadającego się westernu jest podobnie?

Klikaj w obrazek newsa by przeczytać Rzut Okiem.
2008-02-25 - Ukazały się

"Obrazy Grozy" 2008


newsobrazyWydawnictwo Egmont ujawniło zapowiedzi na rok 2008 w ramach serii "Obrazy Grozy". Tym razem postawiono głównie na kontynuacje i nawiązania do innych seriali komiksowych publikowanych przez to wydawnictwo. Stąd fani "Sandmana", "Baśni" oraz Neila Gaimana oraz Clive'a Barkera powinni być wyjątkowo zadowoleni.
2008-02-25 - Spotkania, wystawy, imprezy

Bydgoskie Dni Komiksu


bdk W dniach 7-9 marca odbędą się Bydgoskie Dni Komiksu. Jak zapowiadają organizatory, będzie to impreza mająca na celu pokazanie komiksu jako sztuki, a także próba zerwania ze stereotypowym postrzeganiem komiksu jako dzieł wyłącznie dla dzieci w czym wydatnie mają pomóc zaproszeni goście.
2008-02-25 - Zapowiedzi

Szeptucha na CD


szeptuchacdmmKtóż nie uległ w swoim życiu czarowi legend i podań. Tajemnicze, cudowne historie oprowadzają naszą wyobraźnię po krainie dziwów, gdzie krzyżują się: niemożliwe i realne, a bohaterowie ją zamieszkujący przenikają do naszej rzeczywistości nie tylko w sferze wyobrażeń.
2008-02-15 - Zapowiedzi

Fistaszki w pełnej krasie


snoopymm2Dzięki Naszej Księgarni na naszym rynku systematycznie pojawiają się książeczki Charlesa M. Schulza opowiadające o Fistaszkach. Do tej pory jednak publikowano albumiki z „mądrościami”, samych zaś pasków nie uświadczyliśmy. Teraz ta sytuacja się zmieni.
2008-02-15 - Artykuły

Listopad - Grudzień okiem Alei


Rok 2007 już za nami - z pewnym opóźnieniem więc zapraszamy do przyjrzenia się Topom i Wtopom listopada i grudnia. Klikajcie w obrazek newsa!
2008-02-13 - Galeria

Powidok na planszach


powidokmmSerdecznie zapraszamy do obejrzenia pięciu przykładowych plansz z komiksowej nowości od Timofa - albumu o niekonwencjonalnym tytule "Zostawiając powidok wibrującej czerni", którego autorem jest Daniel Chmielewski.

Klikaj w obrazek newsa!
2008-02-13 - Galeria

Grę czas rozpocząć!


duds_huntmmPremiera zapowiadanego przez Hanami Duds Hunt coraz bliżej - jej datę ustalono na 20 marca. Komiks będzie można także przedpremierowo zakupić podczas WSK. Póki co zaś zapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz z komiksu - wystarczy kliknąć w obrazek newsa!
2008-02-11 - Recenzje

Baśń bez morału


basnie2plmmDrugi tom "Baśni" jeszcze przed premierą wywołał dyskusję. Jak sprawuje się "Folwark zwierzęcy"? Komiksowa rewolucja czy odtwórczy gniot? Przekonaj się klikając w obrazek newsa.
2008-02-11 - Galeria

Takie Buty!


butymm"Buty" duetu Spanowicz/Szyłak miały swoją premierę w grudniu ubiegłego roku. Jeśli jednak ktoś nie miał możliwości przyjrzeć sie bliżej temu iście zjawiskowemu tytułowi - zapraszamy do naszej galerii, gdzie oprócz przykładowych plansz przeczytać można komentarz autorki.

Klikaj w obrazek newsa!
2008-02-08 - Artykuły

Akira dla każdegoPrzeczytałeś już "Akirę" sto razy? Dialogi z filmu znasz na pamięć i to po japońsku? Czas na mały przegląd twórczości i gadżetów jakie wyszły spod ręki Katsuhiro Otomo.

Aby przejść do artykułu kliknij w obrazek newsa.
2008-02-05 - Rozmaitości

W odwiedzinach u taty


praca7mmSerdecznie zapraszamy do lektury nadesłanej na MFK 2007 pracy Artura Suchana. Jako bonus zamieszczamy komentarz autora. Klikaj w obrazek newsa!

Zachęcamy także do komentowania komiksu.
2008-02-04 - Galeria

Kolektywne plansze


kolektyw3planszemmKilka dni temu informowaliśmy o zbliżającej się wielkimi krokami premierze "Kolektywu". Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia galerii pięciu przykładowych plansz pochodzących z magazynu.

Klikaj w obrazek newsa!
2008-02-02 - Wywiady

Pogaduszki z Muchą w tle


muchacomicsnewsMucha Comics zadebiutowało na naszym rynku w październiku ubiegłego roku. Zapraszamy do lektury wywiadu z szefową wydawnictwa - Christine Jensen.

Klikaj w obrazek newsa!
2008-02-01 - Konkurs

Nemezis do końca marca


nemezismmWydawnictwo Nemezis przedłużyło termin nadsyłania prac na konkurs na komiks związany z postacią bogini sprawiedliwości, zemsty i przeznaczenia - Nemezis. Prace nadsyłać można jeszcze do 31 marca 2008 roku.