baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2007-09-30 - Artykuły

Polskie komiksy w UK - czyli "co", "gdzie", i przede wszystkim: "jak" promować?


Artykuł, który prezentujemy dzisiaj odróżnia się znacząco od innych tekstów prezentowanych do tej pory na Alei Komiksu. Czemu? Ponieważ skierowany jest przede wszystkim do twórców. Zastanawiałeś się nad możliwością wydania swego komiksu za granicą? Może warto rzucić okiem co polskim komiksiarzom może zaoferować Wielka Brytania? To dla Was dokładnie sprawdziliśmy do kogo można uderzyć ze swoimi pracami i jakie perspektywy to daje.

Klikaj w obrazek newsa!
2007-09-23 - Recenzje

Garfield : Odie bez smyczy! Garfield wypuszcza psa


Odie to nieodłączny element pasków o Garfieldzie. Tym razem mamy do czynienia z albumem poświęconym w całości tej jakże specyficznej postaci. Co myślą o nim nasi recenzenci? Specjalnie na potrzeby testów najedliśmy sie chili i wywaliliśmy jęzory...

Klikaj w obrazek newsa by zobaczyć efekt.
2007-09-20 - Spotkania, wystawy, imprezy

10. GDAK pod znakiem Christy


Już w najbliższy weekend (22-23 września) odbędzie się dziesiąta odsłona Gdańskich Spotkań Komiksowych. By przeczytać szczegółowy program imprezy i zapoznać się ze wszystkimi jej atrakcjami - klikaj w obrazek newsa.
2007-09-18 - Zapowiedzi

Ankieta JPF


Na stronie internetowej wydawnictwa J.P.F. pojawiła się ankieta dotycząca możliwości wydania mangi "Bleach". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oddania głosu.
2007-09-11 - Ukazały się

Ukazał się "Nefrytowy tron"


Dziś do sprzedaży trafił "Nefrytowy tron", czyli drugi tom objętego patronatem Katedry cyklu Naomi Novik "Temeraire".

Choć tak Will Laurence, jak i smok Temeraire byli w Korpusie Powietrznym od niedawna, dowiedli swej wartości podczas walk z siłami inwazyjnymi Napoleona. Tymczasem jednak Chińczycy, zorientowawszy się, że ich luksusowy dar dla Bonapartego wpadł w brytyjskie ręce, domagają się przez emisariuszy zwrotu niezwykłej istoty.
2007-09-11 - Zapowiedzi

Alois Nebel w przedsprzedaży!


Na początku października Zin Zin Press wyda pierwszy tom komiksu z serii Alois Nebel autorstwa Jaroslava Rudiśa (scenariusz) i Jaromira 99 (rysunki) zatytułowany "Biały Potok". Kolejne dwa tomy trylogii: "Dworzec Główny" i "Złote Góry" ukażą się odpowiednio: zimą (grudzień) 2007 oraz wiosną (marzec) 2008 r., cena detaliczna każdego tomu wyniesie 29,90 zł.

TYLKO TERAZ można zamówić całą trylogię w promocyjnej cenie za jedyne 59,90 zł (cena kompletu w księgarniach – 89,70 zł). Warunkiem skorzystania z promocji jest wpłata tej kwoty na konto Zin Zin Press do 30 września 2007 r. W cenę wliczona jest wysyłka pocztowa. Tomy komiksu będą przesyłane w miarę ukazywania się.

Więcej informacji na temat zamawiania albumów znajduje się w rozwinięciu newsa.
2007-09-03 - Artykuły

Komiks w kratkę #8: The End


Zapraszamy do lektury ósmego i zarazem ostatniego felietonu z serii "Komiks w kratkę". Tematem teksu jest opis kilku albumów komiksowych, które w ostatnim czasie najbardziej poruszyły autora.

Aby przeczytać felieton należy kliknąć w obrazek newsa.