baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2007-08-27 - Artykuły

Komiks w kratkę #7: Simpsorama


Zapraszamy do lektury siódmego felietonu z serii "Komiks w kratkę". Tematem tekstu jest najbardziej popularna rodzinka świata - The Simpsons oraz ignorancja polskich wydawców.

Aby przeczytać felieton należy kliknąć w obrazek newsa.
2007-08-25 - Spotkania, wystawy, imprezy

Powrót GDAK-u


Reaktywowane zostały Gdańskie Spotkania Komiksowe. 10 edycja tej imprezy odbędzie się 22 września w siedzibie Pracowni Komiksu przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku mieszącej się na Paderewskiego 11.
2007-08-24 - Recenzje

Alma


Zapraszamy do lektury recenzji "Almy" autorstwa Macieja Kowalskiego.

Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa.
2007-08-23 - Ukazały się

Fo:Pa


Ukazał się 12 numer kwartalnika literacko-filozoficznego Fo:Pa, który w całości został poświęcony sztuce komiksu. Wewnątrz numeru znajdują się komiksy i artykuły m.in. Jerzego Szyłaka, Wojciecha Birka i Macieja Parowskiego.
2007-08-15 - Artykuły

Komiks w kratkę #5: 5 razy Batman


Zapraszamy do lektury piątego felietonu z serii "Komiks w kratkę". Tematem tekstu są opisy kilku zbiorczych wydań przygód Batmana z rynku anglojęzycznego.

Aby przeczytać felieton należy kliknąć w obrazek newsa.
2007-08-12 - Artykuły

Wydania specjalne


Zapraszamy do lektury bogato ilustrowanego artykułu "Wydania specjalne", który opisuje ekskluzywne edycje komiksów w Polsce i na świecie. pocztowymi.

Aby przeczytać artykuł kliknij w obrazek newsa.
2007-08-10 - Ukazały się

Otaku #6


Ukazał się szósty numer "Otaku" - magazynu poświęconego w całości mandze i anime. Informacje na temat zawartości i zamawiania "Otaku" znajdują się na oficjalnej stronie magazynu: www.otaku.pl.
2007-08-07 - Spotkania, wystawy, imprezy

Marvano w Polsce


Rysownik kultowych serii „Wieczna wojna” i „Wieczna wolność” – komiksowych adaptacji powieści Joe Haldemana, będzie gościem Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2007, który odbędzie się w Warszawie w dniach 30 sierpnia – 2 września.
2007-08-07 - Ukazały się

Nowości z Egmontu


Właśnie ukazały się następujące pozycje z Egmontu: "Calvin i Hobbes #7: Atak obłąkanych, zmutowanych śnieżnych potworów zabójców", "Brzoskwinia #12", "Hellboy – Wyspa i inne opowieści" oraz "Inu-Yasha #9". Dokładniejsze opisy albumów dostępne są w rozwinięciu newsa.
2007-08-06 - Artykuły

Komiks w kratkę #4: pocket comics


Zapraszamy do lektury czwartego felietonu z serii "Komiks w kratkę". Tematem tekstu są "pocket comics" - kieszonkowe wydania amerykańskich komiksów.

Aby przeczytać felieton należy kliknąć w obrazek newsa.

2007-08-03 - Recenzje

Wampiurs Wars


Zapraszamy do lektury recenzji "Wampiurs Wars" autorstwa Macieja Kowalskiego. Album został opublikowany przez Gdański Klub Fantastyki i jest to już drugie wydanie tego kultowego komiksu.

Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa.
2007-08-01 - Artykuły

Kup Pan Znaczek...


Zapraszamy do lektury bogato ilustrowanego artykułu "Kup Pan Znaczek...", który opisuje związki komiksu z ze znaczkami pocztowymi.

Aby przeczytać artykuł kliknij w obrazek newsa.