baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2007-07-30 - Artykuły

Komiks w kratkę #3: koniec separacji?


Zapraszamy do lektury trzeciego felietonu z serii "Komiks w kratkę". Tematem tekstu są zerwane związki między polskim komiksem a literaturą fantastyczną.

Aby przeczytać felieton należy kliknąć w obrazek newsa.
2007-07-29 - Recenzje

Strefa Komiksu #02: Pomidorowa


Zapraszamy do lektury recenzji "Pomidorowej" autorstwa Karola Wiśniewskiego. Komiks został opublikowany w drugim numerze Strefy Komiksu.

Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa.
2007-07-24 - Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa komiksu w Belfaście


Stowarzyszenie Polskie w Irlandii Północnej oraz magazyn Głosik mają przyjemność zaprosić wszystkich do udziału w imprezach kulturalnych organizowanych z okazji Tygodnia Kultury Polskiej w Irlandii Północnej, który odbędzie się w dniach 23-29 lipca br. Jedną z atrakcji będzie wystawa prac Pawła Piechnika. Otwarcie 25.07.07 (prace można oglądać do 5.08) o godz. 19:00 pod adresem: Black Box, 18-22 Hill Street, Belfast.
2007-07-24 - Zapowiedzi

Alois Nebel - informacje i przykładowe plansze


Przedstawiamy pierwsze plansze komiksu „Alois Nebel” autorstwa Jaroslava Rudiśa (scenariusz) i Jaromira 99 (rysunki). Pochodzą z pierwszego tomu trylogii zatytułowanego „Biały Potok”, który Zin Zin Press wyda tej jesieni. Kolejne dwa tomy: „Dworzec główny” i „Złote Góry” ukażą się odpowiednio zimą tego roku oraz wiosną 2008 r. Każdy tom posiada objętość ponad 100 stron. Dalsze szczegóły, dotyczące ceny i promocyjnej przedsprzedaży, wkrótce.

Plansze dostępne są w galerii lub po kliknięciu tutaj.
2007-07-23 - Artykuły

Komiks w kratkę #2: Judge Dredd


Zapraszamy do lektury drugiem felietonu z serii "Komiks w kratkę". Tym razem tematem tekstu jest Judge Dredd.

Aby przeczytać felieton należy kliknąć w obrazek newsa.
2007-07-17 - Recenzje

Essential Punisher #1


Zapraszamy do lektury recenzji "Essential Punisher #1" autorstwa Macieja Kowalskiego.

Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa.
2007-07-16 - Artykuły

Komiks w kratkę #1: komiks w Szkocji


Zapraszamy do lektury pierwszego felietonu z serii "Komiks w kratkę", opisującego komiks i zjawiska na jego pograniczu, widziane z perspektywy osoby mieszkającej w Szkocji.

Aby przeczytać felieton należy kliknąć w obrazek newsa.
2007-07-15 - Recenzje

O "Bogini z labradoru"


Czytając kolejną część cyklu recenzent często zastanawia się, czy autor wziął sobie do serca głosy krytyki i zmienił coś w swoim stylu pisania, czy też z uporem maniaka trzyma się własnych ścieżek. Śpieszę więc z zapewnieniem, że w wypadku najnowszej powieści Lewandowskiego widać znaczną poprawę.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Konrada T. Lewandowskiego "Bogini z labradoru". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymanowicz.
2007-07-13 - Recenzje

BiOCOSMOSiS #2: Savas


Zapraszamy do lektury recenzji drugiego tomu BiOCOSMOSiS pt. "Savas". Autorami tekstu są Michał Błażejczyk oraz Maciej Kowalski.

Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa.
2007-07-12 - Rozmaitości

Komunikat Biura Konkursu "Epizody Powstania Warszawskiego"


Z związku z zauważalnymi opóźnieniami poczty Biuro Konkursu "Epizody Powstania Warszawskiego" prosi osoby, które wysyłały (szczególnie 9 i 10 lipca) swoje prace konkursowe przesyłką pocztową, a do piątku 13 lipca do godz. 15.00 nie otrzymają mailem lub SMS-em potwierdzenia, o kontakt z organizatorami kontakt@pw44.pl lub przesłanie pracy przez Internet na adres www.pw44.pl/konkurs/ftp.htm do soboty 14 lipca do godz. 12.00.
2007-07-10 - Rozmaitości

X-Avalon - ponowny start!


Kilka dni temu wystartował na nowo X-Avalon - polska strona poświęcona dotąd wyłącznie Mutantom Marvela. Serwis został znacznie rozbudowany - poza stroną główną, na której dostępne będą materiały dotyczące całego Marvela, zostało przygotowanych osiem podstron: działów tematycznych dotyczących m.in. Hulka, Spider-Mana, Punishera.
2007-07-09 - Recenzje

El Gaucho


Zapraszamy do lektury recenzji "El Gaucho" autorstwa Macieja Kowalskiego. Komiks był wydany w ramach czwartej edycji serii "Mistrzowie Komiksu".

Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa.

2007-07-07 - Artykuły

Czekoladowi bohaterowieZapraszamy do lektury bogato ilustrowanego artykułu "Czekoladowi Bohaterowie", który opisuje związki komiksu z zabawkami pojawiającymi się w słodyczach marki "Kinder Niespodzianki".

Aby przeczytać artykuł kliknij w obrazek newsa.
2007-07-07 - Zapowiedzi

Alois Nebel


Zin Zin Press wyda tej jesieni komiks "Alois Nebel” autorstwa Jaroslava Rudiśa (scenariusz) i Jaromira 99 (rysunki). Ta powieść graficzna stworzona przez dwóch znakomitych artystów czeskich odniosła w ich ojczyźnie niebywały sukces.
2007-07-05 - Rozmaitości

Nowa strona w sieci - www.glcorps.pl


Już od kilku dni działa w sieci witryna www.glcorps.pl, zajmująca się wszystkim co dotyczy formacji Green Lantren. Na stronie można znaleźć m.in historię korpusu biografie jego członków, streszczenia, recenzje oraz zapowiedzi komiksów ze świata zielonych latarni.

Twórcom strony życzymy wysokiej liczby odwiedzin oraz częstych aktualizacji.
2007-07-04 - Ukazały się

Strefa Komiksu #2 - Pomidorowa


Ukazała się kolejna pozycja ze “Strefy Komiksu”, album “Pomidorowa”. Komiks drukowany był w odcinkach w „Magazynie Fantastycznym” i zdobył tam rzesze fanów stając się dla wielu komiksem kultowym.

Autorem rysunków do komiksu jest Nikodem Cabała, jeden z najzdolniejszych i najbardziej aktywnych rysowników polskich młodego pokolenia, autor między innymi “Duszpasterzy”, Mroku i serii Biocosmosis. Scenariusz napisał Łukasz “Boruf” Borowiecki.
2007-07-01 - Recenzje

The Authority #1: Krąg


Zapraszamy do lektury recenzji pierwszego tomu serii "The Authority" autorstwa Filipa "Fikoła" Fijewskiego oraz Macieja Kowalskiego.

Aby przeczytać recenzję kliknij w obrazek newsa.