baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2007-04-24 - Artykuły

Topy i Wtopy - marzec 2007


Kolejne podsumowanie miesiąca zajęło nam nieco więcej czasu - a to ze względu na dodatkowe materiały, które chcieliśmy dla naszych Czytelników przygotować.
Teraz zaś nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do lektury najnowszej edycji Top i Wtop - tym razem za miesiąc marzec.

Klikaj w obrazek newsa.
2007-04-19 - Recenzje

Bug City: Miasto, Miłość, Morderstwo


Bug City prosto z internetowych stron trafiło na półki sklepowe. Jak wyszła autorom samodzielna inicjatywa wydawnicza? Jak wyszła historyjka dłuższa, a nie zamknięta w czterech kadrach stripa internetowego?

Przekonaj się klikając w obrazek newsa.
2007-04-19 - Rozmaitości

Incal.com.pl


W internecie zadebiutował nowy sklep komiksowy - Incal.com.pl. Z okazji otwarcia blisko 70 tytułów zakupić można za połowę ceny, także nowy tom kolekcji Obrazy Grozy - Hellraiser.

Klikaj w obrazek newsa by odwiedzić stronę księgarni.
2007-04-15 - Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowe warsztaty w Radomiu


Jutro (poniedziałek 16 kwietnia) o godz. 17. odbędą się w radomskim Kempiku (ul. Traugutta 31/33) pierwsze, jeszcze organizacyjne, warsztaty komiksowe prowadzone przez twórców związanych z magazynem B5. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

2007-04-14 - Film

Przedstawienie z Pająkiem


Na łamach serwisu MySpace obejrzeć można teledysk grupy Snow Patrol do utworu "Signal Fire" stanowiącego część ścieżki dźwiękowej nowego filmu o przygodach Spider-Mana.

Klikaj w obrazek newsa, by go obejrzeć.
2007-04-14 - Rozmaitości

Książka i Komiks


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowego działu Alei Komiksu: Książka i Komiks. Umieszczać tam będziemy informacje o biografiach, rozprawach, poradnikach itp. traktujących o komiksie. Już teraz przejrzeć można listę kilkunastu pozycji - wystarczy kliknąć w obrazek newsa!

Serdecznie zapraszamy także do przesyłania na nasz mail propozycji tytułów, które znaleźć miały by się w dziale (oczywiście z adekwatnym uzasadnieniem i informacjami dotyczącymi publikacji).
2007-04-13 - Spotkania, wystawy, imprezy

Dom Komiksu - wystawa


Bytomskie Centrum Kultury i wydawnictwo Dom Komiksu zapraszają w najbliższą niedzielę na prezentację form komiksowych twórców skupionych wokół Domu Komiksu oraz na występ zespołów kabaretowych: "Ja mmm chyba ściebie" oraz "Łowcy.B".

Szczegóły po kliknięciu w obrazek newsa.
2007-04-12 - Recenzje

Na Szybko Spisane


Najnowszy twór Michała "Śledzia" Śledzińskiego zadebiutował na 7. Warszawskich Spotkaniach Komiksowych. Jak prezentuje się Na Szybko Spisane? Czy warte jest sięgnięcia do portfela? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć nasz recenzent.

Zapraszamy do kliknięcia w obrazek newsa.
2007-04-11 - Konkurs

MFK 2007 - regulamin konkursu


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na krótką formę komiksową organizowanego przy MFK 2007.

Klikaj w obrazek newsa.
2007-04-10 - Artykuły

Siedem oznacza zwycięstwo - "7 Soldiers of Victory"


"7 Soldiers of Victory" to kolejne dzieło znanego także polskim czytelnikom Granta Morrisona. Jak ten niekonwencjonalny twórca poradził sobie z nowym projektem? Zapraszamy do lektury tekstu Michała "Freshmakera" Górskiego - klikaj w obrazek newsa.
2007-04-09 - Recenzje

Sambre


Egmontowska seria Mistrzowie Komiksu nadal w natarciu. Jakiś czas temu ukazało się jednoalbumowe wydanie Sambre - francuskiego hitu o zakazanej miłości w samym środku Rewolucji Francuskiej. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji, dostępnej po kliknięciu w obrazek newsa.
2007-04-08 - Recenzje

10 Bolesnych Operacji


Zapraszamy do lektury Rzutu Okiem na dzieło duetu Szcześniak/Pałka 10 Bolesnych Operacji. Jakie wrażenia odnieśli nasi recenzenci?

Dowiecie się po kliknięciu w obrazek newsa.
2007-04-06 - Recenzje

Dom Żałoby #3


Na rynku ukazał się kolejny zeszyt serii "Dom Żałoby". Co tym razem zaserwował nam scenarzysta? Czy wyjaśniono tajemnice tomu pierwszego?

Zapraszamy do lektury Rzutu Okiem - już po kliknięciu w obrazek newsa!
2007-04-05 - Recenzje

Phenian


Fascynująca wyprawa do stolicy Korei Północnej widziana oczami kanadyjskiego rysownika. Sztampowa wizja wschodu czy błyskotliwe wejrzenie w "ostatne takie" komunistyczne państwo?

Zapraszamy do lektury recenzji - wystarczy kliknąć w obrazek newsa.
2007-04-03 - Recenzje

Yoel : Święty Smok i Jerzy


Yoel, najnowsze dzieło KRLa, ujrzał światło dzienne na ostatnich Warszawskich Spotkaniach Komiksowych. A my już teraz prezentujemy recenzję tego dość niecierpliwie wyczekiwanego tytułu.

Zapraszamy do recenzji - wystarczy kliknąć w obrazek newsa!
2007-04-03 - Film

Król Ksiąg


Uważasz, że praca bibliotekarza jest monotonna i pozbawiona jakichkolwiek emocji? Być może ekranizacja komiksu "Rex Libris" sprawi, że zmienisz zdanie...
2007-04-01 - Recenzje

Czaki


Czaki jest taką underground'ową legendą spotykaną dotąd w drugim obiegu, w kiepskiej jakości kserówkach. W końcu doczekał się pełnej, profesjonalnej publikacji na łamach wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy. Jak prezentuje się obecnie Czaki? I czy jego kontynuacja, także zawarta w tym albumie, dorównuje oryginałowi? Odpowiedzi na te pytania - po kliknięciu w obrazek newsa. Zapraszamy do Rzutu Okiem.